Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet vagy saját lakás?

Albérlet vagy saját lakás?

Figyelt kérdés
Szeretnénk elköltözni a szüleimtől, (a vőlegényemmel élünk itt jelenleg) és nem tudom hogy járunk jobban, ha még várunk egy kicsit, hogy legyen nagyobb a saját tőkénk (most még nagyon kevés van), és úgy vegyünk egy saját lakást, (ami akár 2-3 évbe is beletelhet), vagy menjünk albérletbe, hogy kipróbálhassuk ketten is az együttélést (fogunk tudni spórolni?), és esetleg vállaljunk majd oda gyerkőcöt, amíg nem jön össze a saját lakásra való?

2012. aug. 1. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha maradhattok a szüleidnél,jól megvagytok ott és tényleg reális esélyt láttok rá, hogy 2-3 év alatt össze tudtok gyűjteni egy saját lakásra valót,akkor maradjatok és gyűjtögessetek.
2012. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet mellett csak akkor tudtok spórolni, ha nagyon jól kerestek. Aki egyszer elkezdi az albérletet, nemigen tud kimászni belőle. Én inkább várnék egy kicsit, hogy legyen induló tőkénk. Ezidő alatt kiderül, hogy működik-e a kapcsolat vagy sem.
2012. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ha jól kijöttök az ősökkel, akkor maradjatok ameddig tudtok. sokkal jobban lehet spórolni, pláne ha jófejek a szülők, és legalább azzal segítenek, hogy nem kérnek "lakbért" hanem max egy kis kajapénzt.


aztán ha gyerekvállalásra kerül a sor, és igazi család lesztek, akkor érdemes venni egy lakást, h mire megszületik a pici, addigra külön éljetek a szülőktől.


ismerősömék így csinálták, szerencsére nem kellett hitelbe belemenniük, és van egy nagyon szép, tágas lakásuk, ahol akár egész életükben élhetnek. mindenkinek külön szoba, full felújított, jó környéken.

2012. aug. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 darida ***** válasza:
79%

Az alapkérdés, hogy mi a hosszútávú cél (ingatlanszerzés, vagy lakásfenntartási gondok nélküli élet). Természetesen a döntésnek van anyagi oldala is. A bérlakás nem feltétlenül rossz megoldás, hiszen kényelmes életet biztosít, miközben teljes szabadságot ad. Ha a munkahelyed költözést kíván, könnyen veszteség nélkül megteheted, de nem kell aggódnod a javítások, felújítások miatt sem. Most persze nem a 30 négyzetméteres, "kuporgatós" albérletről van szó, melynek fő célja a pénzgyűjtés. Sajnos sok fiatal számára a lakásszerzés életcélt jelent, melynek érdekében sokan egy életen át adóssá válnak és fő céljukká a hitelek törlesztése válik. Mire ez sikerül, már el is telt egy emberöltő.

Nem biztos, hogy megéri.

2012. aug. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem is maradjatok! A szülőknél is együtt éltek..így ott is ki tudjátok próbálni azb együttélést.
2012. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
nem kérdés, irány az albérlet!
2012. aug. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 csulcsi ***** válasza:
79%
Tényleg nem mindegy, hogy jóban vagytok-e vagy sem.Mi szerencsések vagyunk,mert albérlet mellet tudunk gyűjteni sajátra is és két gyerekünk van.Anyagilag úgy jártok jobban,ha szülőknél maradtok és tudtok gyűjteni, aztán majd saját lakásba menni és oda vállalni egy babát,DE igazából akkor tudjátok milyen az együttélés,ha teljesen külön vagytok a szülőktől,ráadásul jobban megismeritek egymást és az igazi anyagi helyzeteteket.Mert lehet,észre sem veszitek,mennyibe kerül az ÉLET.Nem lesz anyuci-apuci, hogy ezt-azt megvegyen.Apróságokból nagy összeg tud összegyűlni.Megismeritek az anyagi korlátaitokat.Az is lehet,kiderül,nem lenne pénz a hitel mellett gyereket vállalni.Hülyén hangzik,de így van.A gyerek nagyon sokba kerül!Nyomorba taszítani magatokat a gyerkőc miatt,hááát...Meg a másik,amitől lehidalok:felveszik 30-35 évre a hitelt,lízinget,stb.,mert úgy havonta olcsóbban jönnek ki,mint az albérlet és csak pár hónapja vannak együtt,de hulla szerelmesek,aztán X év alatt megutálják egymást, el akarja hagyni egyik a másikat de fogják a fejüket, ha a lakást nem tudják eladni...
2012. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 csulcsi ***** válasza:
79%
Nem mindegy,mióta vagytok vagytok együtt,mik a közös céljaitok.Nem tudom,vannak-e lakástakarékjaitok,de azok jól jöhetnek.Ugye már nincs szocpol, egyre rosszabb a helyzet...én nem is tudom,mire mennénk, ha nem lennének LTP-ink.A másik,ha most kertes családi háznál vagytok és jóban a szülőkkel,akkor oda is lehetne építkezni..ennél olcsóbb -részleges- különválás nincs.Gyereknek meg csak családi ház, ha van rá mód, vagy napi 4-6 óra szabadon futkározás-saját tapasztalat-.
2012. aug. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Saját lakásra hitel nélkül biztos nem jön össze a pénz, tehát a hitelre valót akarjuk összegyűjteni. Itthon hullámzó a viszony, hol nagyon jó hol nagyon rossz, szóval lehet, hogy megfontolandó lenne ilyen szempontból a különköltözés. Nem szeretném ha esetleg elmérgesedne a viszony, és haraggal kellene eljönni itthonról. Ezért is gondolkodtam el az albérleten, mivel nincs lakástakarékunk, én még nincs egy éve, hogy dolgozok, páromnál kicsit zűrösebb a helyzet, most mászunk ki az adósság hegyekből, amikbe sajnos nem önszántunkból kerültünk (nem magunk miatt kellett adósságba verni magunkat). Ha most belekezdenénk egy lakástakarékba, akkor az minimum 4 év, albérlet mellett meg nem biztos hogy tudnánk fizetni, viszont tényleg jobb lenne kettecskén kipróbálni az életet. Nagyon nehéz döntés, mert az albérletbe költözés nekem munkahelyváltással is járna, amit most annyira nem szeretnék, mert jól érzem magam a jelenlegi munkahelyemen, ráadásul a munkahelyváltás a mai világban szerintem elég luxus. :( Tudom, hogy a döntést végül nekünk kell meghozni, ezért kérek olyan tanácsokat, akik már voltak ilyen helyzetben. Az eddigi válaszokat nagyon szépen köszönöm, ment is tőlem mindenkinek a zöld kezecske! :)
2012. aug. 3. 18:28
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Albérlet!!!Ez akkora baromság, hogy aki egyszer elkezdi az albérletet az nem fog kimászni belőle, akkor sok embernek nem lenne saját háza ha így állt volna hozzá.Mi is albérletben élünk, de olyanban ahol kevés a bérleti díj és spórolunk a kaján, hogy legyen egyszer egy saját házunk.Aki akar tud spórolni albérletben is.
2012. aug. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!