Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány évet kellett gyűjtögetned...

Hány évet kellett gyűjtögetned, mire saját lakást (netán házat) tudtál venni Budapesten?

Figyelt kérdés

További kérdések:

-Hány éves vagy? És hány éves korodban sikerült lakást venned?

-Nő vagy férfi?

-Egyedül vagy pároddal közösen adtatok bele?

-Esetleg szülők segítettek? Ha igen, mennyi összeggel?

-Kb mekkora a lakás és mennyibe került?

-Egyéb ami még eszedbe jut...?


(Azért kérdezem, mert kicsit szeretném megismerni a realitásokat. Nem ismerem még a lakáspiacot. Néha úgy érzem sosem fogok tudni lakást venni. 31 évesen, egyedül, segítség nélkül, munkahely nélkül, úgy 5 millió megtakarítással, ami fogalmam sincs mikor fog gyarapodni, mert képtelenség állást találni.)

Ne kíméljetek, írjátok le a valóságot, fel vagyok készülve a hideg zuhanyra! :( Köszi!


2012. jan. 6. 10:44
 1/10 tetro ***** válasza:
32%
ha évi ötmilliót félre tudok rakni, akkor mondjuk 6 év alatt vehetek egy lakást. csak ahhoz, hogy ennyit el tudjak rakni, keresni kellene tízmilliót. ami mondjuk nem lehetetlen, de azért nem is könnyű :D
2012. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Én ebben az országban többet nem vásárolok ingatlant. 39 éves vagyok, 3 gyerekkel. 7 éve vásároltuk meg az első ingatlanunkat a férjemmel, 7 millió kezdőtőkével. A ház bővítésre ill. fejújításra várt, ezért felvettünk hozzá 2 devizahitelt is. Beköszöntött a válság, napról-napra éltünk hogy a duplájára nőtt hiteleket fizetni tudjuk, a napi megélhetések, számlák fedezéséhez további személyi kölcsönöket vettünk fel, a házat azóta eladtuk, a devizahiteleket visszafizettük. Persze többet, mint amennyit felvettünk...! A személyi hitelek így is megmaradtak. Vettünk egy panellakást a maradék pénzen, aztán a férjem elveszítette az állását, én meg gyesen vagyok, a lakás kiadásai marha magasak voltak, a hiteleket egy ideig nem tudtuk fizetni, a bank hiába jártunk be, nem segített. A lakást így meghirdettük, eközben a végrehajtót vártam hogy mikor kopogtat. Ár alatt egész gyorsan sikerült értékesítenem a lakást, 5,7 millió Ft-ért. Így a kezdő 7 millából csak ennyi maradt, ill. a tanulság. Most albiban lakunk, a lóvé biztos helyen, a férjemnek van állása, és az év végén megyünk ki külföldre. Úgy gondolom ugyanilyen becsületes munkával más országban sikerül majd gyarapodnunk is.
2012. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha sikerül mondjuk 25 évesen kijutnom Ausztriába dolgozni és havonta ~200.000ft-nak megfelelő eurót félre tudok rakni, akkor évente több mint 2 millió megtakarításom lesz, ami 5 év múlva ~10-11 millióra rúg.

Ebből már egy 30 éves családi házat tudok venni falun.


Ez persze csak elmélet. Még csak idén fogok vizsgázni és remélem nyáron már eltudok kezdeni valahol dolgozni, nyelvet tanulni.


5 millióval sokra nem mész, főleg Budapesten. Talán egy kis városban kapnál ennyiért panelt de vidéken szinte egyáltalán nincs munka.

Állj össze egy nővel és vegyetek közösen lakást.

2012. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Az első havi fizetésemből lottóztam és nyertem 490 millió forintot abból van lakásom.20/F
2012. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha ez nem kamu...mennyi van még a 490milkából...? mibe fektetted?
2012. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tetro ***** válasza:
csak egy kis érdekesség. a lakáshitelek jelenlegi thm több mint 15%. egy két szobás budapesti lakás ára olyan 15millió forint. ennek csak a havi kamata 190ezer forint. a lakások ára meg a közel jövőben nem fog az inflációnak megfelelően növekedni. ergo százszor jobban megéri albérletben lakni, és úgy gyűjteni lakásra, mint hitelt venni fel.
2012. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom elég lehangoló válaszokat kaptál.De 5 millából falun lehet kertesházat venni.Még ha nem a legszuperebbet is.Én is falun lakom Budapesttől 60 km re.Pesten nem is tudnék élni.Céges busszal járok el melózni kb 40km re. Azt modják Pesten sok a munkalehetőség ezért kell ott lakást venni.Előbbi igaz is de én sem ott lakom mégis van munkám .Rengeteg Budapesti munkatársam van ők is ide járnak tehát nem muszáj a fővárosban lakást venni.
2012. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem hangolnak le a válaszok, inkább az a baj, hogy nem kaptam választ a kérdésemre. OLYAN EMBEREK VÁLASZA ÉRDEKELNE, AKIK MÁR VETTEK LAKÁST.

Nem az, hogy kinek milyen álmai vannak és miket kellene tennie, hogy lakása legyen. Őket megértem, együttérezek velük, gondolom azért kattintottak (+írtak) a kérdésemre, mert magukat is érdekelnék a tényszerű válaszok. De úgy tűnik nem jár errefele olyan, aki lakást vett, vagy pedig minek válaszoljon, neki már van lakása elven nem kattint ide.


Továbbá nem tanácsadást várok, hogy holnap reggel 5 millióval hol is tudnék lakást venni. Tudom, hogy vidéken minden olcsóbb, de okom van rá, hogy ne vidéken, hanem Budapesten (vagy nagyon közelében) lakjak, és ne albérletben, hanem sajátban.

Hitelfelvételben nem gondolkodom (ha mégis, az minimális), nem megyek bele kockázatos ügyletekbe, mert a Második válaszoló sorsára jutni. Márpedig ha a lakás a fedezet, nagy a hitel aránya, akkor Magyarországon elég könnyű bukni mindent, hisz a törlesztés biztosan és folytonosan meg kell tenni, viszont a munkahelyek és a fizetések egyáltalán nem biztosak és folytonosak...


Nincsenek nagy igényeim, csak egy pici lakás, nem kell nekem két szoba meg luxus. De lehessen benne emberként élni (amíg nem futja nagyobbra), és ne a Hős utca típusú környékeken legyen.


Nézem néha a hirdetéseket, de a legtöbb lakás önkormányzati, ami felejtős. Látok továbbá 7-8 millióért is lakásokat, amik jónak tűnnek fotó alapján. De ki tudja igazak-e a leírtak. Megnézni még nem néztem egy lakást sem, mert tudom, hogy még kevés amim van.


Jelenleg állást keresek, hogy folytassam a megtakarítást.

De közben azért érdekelne a valóság.


ÍRJON AKI MÁR A SAJÁTJÁBAN LAKIK! KÖSZI ELŐRE IS!!

2012. jan. 8. 11:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A szüleim örököltek a nagyszülőktől pénzt,és annak egy részéből,valamint kb 10 évnyi munka általi megtakarításból vettek egy lakást 5éve. Átverés volt mert drága volt ahhoz képest,mint amennyit ért.Panel,de nem olyan régi már 20 éves lakás.

19 voltam ekkor

45nm a lakás,11millió volt kb,így is alkudva lett(ez a pénz nagyon sok volt érte,mert szinte mindig elromlott valami,plusz már nagyjából fel lett újítva az egész,mégis szerintem 9milliónál drágábbért pl idén nem tudnánk már eladni!)

Az utca ahol van rendben van nagyjából a többi pesti utcához,kerülethez képest,de iszonyat smzogos és zajos környék(vonat 50m-re,reptér a közelben,plusz 3villamos és rengeteg busz is jár itt+a buszállomás is itt van!)Közlekedés a vonat miatt jó.Viszont a lakótelepen az utóbbi 2évben megszaporodtak a sötétebb színű emberek és a kínaiak,vietnámiak,miután a 8.kerületből ebbe a kerületbe tolják ki őket...A panaszkodás ellenére hálás vagyok a szüleimnek végülis, hogy a törődés és a szeretet helyett azt kaptam, hogy el tudok már indulni felnőtt fejjel a világban valamerre....

2012. márc. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%

miért lettem lepontozva?normálisan válaszoltam..

a pénzt nem fektettem semmibe és csak a kamatokat költöm jelenleg.

2012. márc. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!