Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik lenne a legjobb megoldá...

Melyik lenne a legjobb megoldás? Szülők, vagy saját lakás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Pesten élünk férjemmel és kétéves lányunkkal. Sajnos jövő év elején el kell hagynunk a lakást, hogy miért, az most nem lényeges. Szüleim felajánlották,hogy menjünk hozzájuk lakni, vidéki, csendes környezet, családi ház. Hely nem igazán lenne, hárman lennénk egy szobában a picivel. A munkahelyünk is távol van, a bejárás megoldható, de eléggé macerás. Ami Pesten fél egy óra, az onnan számítva kettő, vagy több... Mindketten Pesten dolgozunk. Viszont egy árva vasunk sincs félretéve, és a szülők sem tudnak anyagilag támogatni minket, egyik részről sem. Itt szeretnénk maradni, nem szeretnénk vidékre menni, viszont ahol jelenleg lakunk, eléggé borsos árat kérnek egy lakásért. 10-től indulnak jobb esetben. Annyira de annyira tanácstalanok vagyunk, hogy mit csináljunk, vágjunk bele egy fillér nélkül lakásba, vagy szülőknél táborozzunk le? Félek attól is, hogy nem biztos, hogy jó dolog együtt lakni szülőkkel-anyóssal, apóssal. Idáig mindenkitől ezt hallottam, és hát tény ami tény, mi nem vagyunk egy egyszerű család:)! Nem minimálbért kapunk, annnál jóval többet. Csak egy fillér sincs félretéve,ami most az önerőhöz nagyon kellene. Mit tennétek a helyünkben? Szülők, vagy belevágni?
2011. máj. 1. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Albérlet? Végszükség esetén még mindig ott vannak a szülők.
2011. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnálom albérletre a pénzt kidobni. fizetem, fizetem, más valakinek. nem a sajátom, az csak egy albérlet
2011. máj. 1. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy olcsóbb albérlet, és csak addig laktok ott amíg sikerül valamennyit összeszedni. Addig meg egy kicsit szorosabb a nadrágszíj. Vagy a szülőkhöz menni és ugyan így takarékoskodni míg nem jön össze önerőre. De a 2 órás ingázás az egy kicsit nagyon sok. Rövid idegig meg nem gáz anyóssal-apóssal élni.
2011. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Szülőkkel addig marad meg a jó viszony, amíg távol él tőlük az ember. Minden más megoldást javaslok! Nekem kimondottan "jó fej" szüleim voltak, az együttélés hihetetlenül keménynek bizonyult, sajnos visszacsinálni nem lehetett.
2011. máj. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a szülőkre szavaznék, és a durva spórolásra mondjuk egy évig. Azt ki lehet bírni, pláne ha ilyen sokat utaztok, az azt jelenti, hogy alig vagytok otthon, tehát kicsi az esély a súrlódásra :)
2011. máj. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A sok utazás mindenkit megviselne. 4 évig utaztam napi szinten 70 kilométert, és teljesen kikészültem.

Én albérletbe mennék. Ha nagyon összehúzzátok magatokat, tudtok mellette félrerakni.

2011. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem adott a kérdés... Önerő nélkül úgysem kapsz hitelt, szóval lakást venni nem tudtok. Az albérlet a jó megoldás, ugyanolyat mint a szüleidnél (3-an egy szobában) már kapsz olcsón, és lehet félretenni a pénzt a lakásra. Addig az albérlet nem más lakásának a fizetése, hanem a két órás utazás miatti időveszteségetek megtértítése a ti szemszögötökből. Kicsit kacifántosan fogalmaztam, de remélem érthető. :)
2011. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!