Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek? Kaucio, albérlet.

Mit tegyek? Kaucio, albérlet.

Figyelt kérdés
Egy ismerős lakását vettem ki. Igért szerződést. A kulcs átadásakor kifizettem a kért 60 ezer kauciót. Ez másfél éve volt. Minden hónapban kértem a kauciorol papirt, de azt a választ adta hogy ő ugyan nem fog adni ,mert (különféle hülye indokok)Önkényesen emelgette a lakbért , csak mert kértem hogy lássam minden hónapban fizetés előtt a számlákat. Most sikerülne olcsóbb lakásba költözni. Mit tegyek? Tisztába vagyok vele hogy a kauciót nem látom viszont. A lakbért adott hónapra előre a rezsit utólag fizetem. Ha elköltözöm akkor elvileg arra a hónapra semmit nem kell fizetnem ,mert a rezsi kijön belőle plussz még a következő hónap bérleti dija is pedig nem lakom le, vagy a festés ha kell. Többször átvert és ugráltat hogy mikor fizessek és hova vigyem a pénzt...Tehet valamit ellenem ha lelépünk?

2012. aug. 6. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Papír nélkül semmit nem tud tenni. Menjetek nyugodtan, de úgy intézzétek, hogy ne tudjon róla, csak a végeredményt lássa, hogy nem vagytok ott.
2012. aug. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
És nyugodtan hitegesd te is,hogy majd kifizeted,amikor lesz időd stb. :)
2012. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha nincs papír akkor hivatalosan semmit ,de nem hivatalosan megkeserítheti az életed hacsak meg nem vered.


Én a helyedben lelaknám utána mondanám hó elején amikor átpakolsz már ,hogy majd fizetek majd utána bumm egyszer csak bezárnám a lakást üresen kulcsot a postaládába és egy cetlit mellé: A 60 ezer mindent fedez.

Nevet ne írj ,hogy ne legyen bizonyíték.

Ezenkívül megszívathatod még, mondjuk nyomj a lefolyókba purhabot.


Úgy kell bánni ezekkel ahogy ők veled.

Mi a bérlőket mindig barátként kezeltük...

2012. aug. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Túl becsületes vagyok. A gondom csak annyi hogy, nem messze mennék. És genyóskodni sem akarok mert több rendőr rokona van. Eldöntöttem hogy szépen csendben lelépek, de valszeg hamar rájön majd mert a vén tyúkok folyton a ház előtt ülnek, és a multkor is mikor eladtam egy bútort hivott is hogy hol vagyok csak nem elmegyek?. De igy hogy nincs szerződés meg semmi ha zaklat feljelenthetem ugye? Engem nem vesznek elő hogy albérletben laktam..
2012. aug. 6. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!