Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen költsége van az ideigle...

Milyen költsége van az ideiglenes lakcím kártya készítésének, illetve kell-e ez nekem egyáltalán?

Figyelt kérdés

Albérletbe költözéshez szükséges egyáltalán? Ha nem csináltatok, akkor annak van következménye? Miért jó az, ha elkészíttetem?

Ja, és mennyi a költsége?



2012. szept. 29. 12:33
 1/4 anonim válasza:
Semmibe nem kerül!Csak akkor szükséges csináltatnod,ha oda akarsz bejelentkezni,vagy valamilyen ellátáshoz pl.:(orvos)kell!Én is nemrég csináltattam,innen tudom.
2012. szept. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmilyen költségbe nem kerül és ajánlott kikérni albérlet esetén is.Csak ki kell tölteni egy adatlapot és kész is.
2012. szept. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Nem kerül semmibe, van egy ilyen adatlap lakcímbejelentő, aszem az önkormányzatnál lehet kérni.

Bár én évekig életem albiban, h nem voltam bejelentve vis átjelentkezve semmi gondom nem volt.

Annyi az előnye, h ha messzire költözöl a hivatalos papírokat egyből megkapod.

Egyszer kellett pár éve munka miatt, h kis könyvvel tudjak melózni, de csak emiatt csináltattam meg.

2012. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tényleges lakcímet kötelező bejelenteni. Ha bérlakásban laksz, akkor azt a címet. Ideiglenes lakcímkártya nincs, csak lakóhely (régebben: állandó lakcím) és tartózkodási hely (régebben: ideiglenes lakcím) rovat a lakcímkártyán. Azt, hogy a lakás lakóhelyed vagy tartózkodási helyed, te magad döntöd el (és nem a bérbeadó!). Költsége nincs. Ha a bejelentést elmulasztod, szabálysértést követsz el, és 30 ezer Ft bírságot kaphatsz. Bár én még nem hallottam olyan esetről, hogy ezt ellenőrizték volna. Készülj fel arra, hogy a bérbeadók előszeretettel igyekeznek megakadályozni a bejelentési kötelességed teljesítését tévképzeteik miatt, és a dilettáns okmányirodák gyakran segítenek nekik ebben, amennyiben a tulajdonos aláírásához ragaszkodnak, holott a bérlőnek kell aláírnia a törvény szerint a "szállásadó" rovatot a bejelentőlapon.
2012. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!