Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ideiglenes személyivel lehet...

Ideiglenes személyivel lehet utazni európán belül? Repülővel mennék és az új ideiglenes már plasztik kártya

Figyelt kérdés
személyi,utazás,ideiglenes

2012. jún. 5. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de kérdezd meg a légitársaságodtól.
2012. jún. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na, közben utánanéztem, lehet: A magyar állampolgárok tehát az EGT tagállamokba az alábbi személyi igazolvány típusokkal utazhatnak:


az 1991. április 1-je előtt kiállított személyi igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel),

az 1991. április 1-je után kiállított személyi igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel),

a 2000. január 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, műanyag),

illetve a 2000. január 1-jét követően kiállított ideiglenes (barna színű, kártya formátumú) személyazonosító igazolvánnyal.

Magyarország az Európai Uniónak valamennyi igazolványformát bejelentette érvényességi időkorlátozás nélkül. Ezeket az EU Tanácsának PRADO (eredeti személyazonosító és úti okmányok online nyilvántartása) adatbázisa alapján minden EU tagállam hatóságának el kell fogadnia.

2012. jún. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

elsőnek köszönöm

másodiknak külön köszönöm:)

2012. jún. 5. 16:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első is meg a második is én voltam, úgyhogy duplán szívesen :D
2012. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Megkèrdezhetem mi volt,lehet repülni ideiglenes szemèlyivel?

Nekem is rezeg a lèc,nem biztos h megjön az állandò...

(èn easyjettel utazNÈK)

2012. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2013. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!