Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha általányt fizetek rezsiből,...

Ha általányt fizetek rezsiből, akkor utólag fizetem az aktuális hónapot, vagy előre?

Figyelt kérdés
December 1.-jén költöztünk be egy albérletbe. 10.-én kéne fizetnem rezsit állítólag, de nem értem, hogy miért kell mindent fizetnem (általány van mindenből, mikor csak most költöztünk be. Nem januárban kéne a decemberit fizetnem? Kivéve a kktséget gondolom. Köszönöm, előre is!

2012. dec. 8. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
De, januárba kellene a decemberit...
2012. dec. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor miért kéri most? Be akar húzni? Vagy nem tudja hogyan kell fizetni? (bár ezt kétlem, mert laktak itt előttün k....)
2012. dec. 8. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Igen utólag kell fizetni,egyáltalán nem jogos hogy a novemberi álltalányt veled fizettesse ki.
2012. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle, miért kéri előre, hiszen meglehet, hogy alig 2 hét múlva már el is költöztök egy másik helyre. Majd ha valóban egész hónapban ti használtátok, akkor fizetitek az egész hónap fogyasztását, utólag.

Ha pedig két hét múlva elköltöztök, akkor kifizetitek a hónap felét, utólag, a kiköltözéskor.

Nem jogos, hogy most akarja veletek a decembert fizettetni, várja meg, hogy vajon maradtok-e egész hónapban, vagy (ha így csinálja), hamarosan továbbálltok.

2012. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1 évre előre aláírtuk a szerződést, tehát jövő év dec. 1.-ig biztos maradunk. De ez akkor nem csak szerintem nem fair...
2012. dec. 8. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugye a szabályozás szerint a bérleti díjat előre fizeted. Vagyis a decemberit már december elején.


Amennyiben a rezsit közösen álljátok akkor ez megegyezésfüggő!

Logikusabb hogy te előbb adod oda neki a pénzt mint hogy a befizetés lejárna, magyarán nem hitelezi meg neked.

Ugyanakkor hogy mennyivel előbb fizeted ezt neki az a ti megállapodásotoktól függ!


Ha mondjuk a decemberi gázszámlát jan 10.-éig kell befizetni és azt ő fizeti be(mivel írásodból arra következek hogy ti csak odaadjátok a rezsi egy részét aztán ő fizeti be a teljeset) akkor jogos kérés hogy mondjuk dec végén megkapja a pénzt és nem az utolsó pillanatban januárban.


Ha ezt a dec végét ő dec elejére akarja akkor innentől nektek kell megegyeznetek!


De hangsulyozom hogy ez közös megegyezés valamilyen szinten.

2012. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez megegyezés kérdése. Amit veszítesz az előre fizetéssel, az a kamat, ami mondjuk egy 40.000 Ft-os rezsinél és 7%-os banki kamatnál éves 2800 Ft, azaz havi 233 Ft (mínusz kamatadó). Ez a bérbeadó előnye és a te hátrányod az előre fizetésnél. Azt ugye tudod, hogy a közös költségből a felújítási alap elvileg őt terheli? Ami valószínűleg több, mint 233 Ft havonta...
2012. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én ugyan igy jártam,rádásul itt nem fix rezsi összeg van.Március 1-én költöztem új albérletbe.Március 10-én a tulaj kiszámolta mennyi a rezsi amiben a februári hónap is benne volt.Majd március közepén jött a pénzért és azt akarta,hogy fizessem ki a teljes hónapnyi rezsit.....teljesen hülyének nézett.Mondtam neki max 10 nap rezsit fizetek ki(március 1-10 közöttit)
2022. ápr. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!