Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire használható a kaució?

Mire használható a kaució?

Figyelt kérdés
Utolsó hónapomat töltöm az ingatlanban mint albérlő (következő hónaptól már a tulajdonosa vagyok) és nem kívánnék erre a hónapra fizetni. Megkértem a főbérlőt, vonja le a kaucióból. Ő ezt nem hajlandó megtenni, mondván, a kaució nem erre van és nekem igen is ki kell azt fizetnem. Az egész dolog nonszensz és nevetséges, de találok valamiféle jogi írást ezzel kapcsolatban, amit az orra elé lehet dörgölni?

2013. jan. 20. 11:57
1 2
 1/19 Joshy Ca$h ***** válasza:
0%
A kaukció az vissza jár az albérlet végén, ha nem keletkezett semmilyen kár a házban. Biztos van rá valami szabály.
2013. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ezzel tisztában vagyok. De írtam, hogy a házat megveszem/megvettem, éppen folyamatban van és a következő hónaptól már én vagyok a tulaj. Akkor kinek lesz a kára? :)


Itt az a kérdés, hogy miért nem lakhatom le a kaucióból azt az egy nyamvadt hónapot?

2013. jan. 20. 12:21
 3/19 anonim ***** válasza:
Kaució azaz előleg ügyvéd előtt kell odaadni, hogy legyen róla szerződés. Jelentése, hogy ha elállsz a vételtől akkor buktad. De most nem erről van szó, hiszen megvetted. Ez a pénz előlegnek számít, és beleszámít a vételárba. Azaz egy egy részét már kifizetted. Ezért is kell ügyvéd, hogy ne tudja letagadni. Ha nem mentél ügyvédhez, akkor reménykedhetsz az eladó becsületébe.
2013. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A kaució avagy óvadék a bérleti szerződésben a bérbeadót biztosítja valamelyest a bérlő által meg nem fizetett költségekre. A kaució a bérleti szerződés megszűnése és a felmerülő költségek végleges elszámolása után jár kamatostul vissza. Igaza van a bérbeadónak abban, hogy a kauciót általában nem lehet "lelakni". Mivel itt speciális helyzet (bérlés majd adásvétel ugyanazon felek között) áll fenn, az adásvételben közreműködő ügyvéd bizonyára tudja a választ.
2013. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mennyi kauciót adtál oda anno?
2013. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Ő ezt nem hajlandó megtenni, mondván, a kaució nem erre van"

Nehogy azt hidd, hogy a bérbeadó a párnacihában őrizgeti azt az összeget, amit kaucióként átadtál! Már régen elköltötte, ezért nem akarja oda adni!

Amikor az adásvételt intézitek, számold le a pénzt, majd vedd vissza belőle a kauciót!

2013. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Kaució azaz előleg ügyvéd előtt kell odaadni, hogy legyen róla szerződés. Jelentése, hogy ha elállsz a vételtől akkor buktad. De most nem erről van szó, hiszen megvetted. Ez a pénz előlegnek számít, és beleszámít a vételárba. Azaz egy egy részét már kifizetted. Ezért is kell ügyvéd, hogy ne tudja letagadni. Ha nem mentél ügyvédhez, akkor reménykedhetsz az eladó becsületébe."



Jelen esetben a bérleti díj és a ház megvétele teljesen két dolog. Semmi nem számít semmibe, a vásárlási szándék jóval később merült fel.

Tehát itt az a kérdés, hogy mint albérlő, letettem 2 havi kauciót és én ebből az egyiket "fel szeretném használni" az utolsó hónapra, több okból kifolyólag. Többek között amiatt is, mint ahogy egy másik, lentebb kommentelő írta, azt a pénzt már rég elköltötték. És úgy gondoltam, talán ez lenne a legegyszerűbb módja a pénz "visszaszerzésének". A másik fele bőven elég lesz a rezsire és akkor azt gondolom, kvittek vagyunk.


Lehet, hogy én gondolkozom hülyén, de számomra úgy a logikus, hogy a kaució minden esetben visszajár jelem helyzetben (mivel a házat megveszem és ha bármiféle felújításra is lenne szükség, már engem terhel), tehát teljesen belefér, hogy én azt igénybe vegyem és most lelakjam... De mondom, lehet, hogy én vagyok a hülye.

2013. jan. 20. 20:43
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is visszajárna.
2013. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 waland ***** válasza:
100%
Kifizetted már az ingatlan árát? Van papírod arról, hogy átadtad a kauciót a tulajnak? Ha még nem fizettél, és van papírod is, akkor az adásvételt intéző ügyvédnek be kell mutatni azt, és közölni hogy ezt az összeget le szeretnéd vonni az árból. Célszerű, ha saját ügyvéd intézi, mert ha az eladóé, akkor nem biztos, hogy érdekelt a megoldásban. Ha nincs papírod a kaucióról, viszont van jogszerű albérleti szerződésetek, akkor sajnos ez tanulópénz, mert ő a ki nem fizetett albérleti díjat behajtathatja, te viszont semmivel sem bizonyíthatod, hogy adtál kauciót. Ha nincs rendes albérleti szerződésetek sem, akkor ne foglalkozz vele, ha be akar perelni, akkor tegye. Ő állítja, hogy nem fizettél bérleti díjat, te állítod, hogy igen 1:1. Sőt, ha nagyon pattogna, esetleg lehet jelezni az APEH-nak, hogy te fizetsz neki albérleti díjat, megjelenik ez az adóbevallásában?
2013. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 waland ***** válasza:
100%
Hogy el ne felejtsem: A kauciót egyébként valóban nem lehet lelakni, Általában azért szokták engedni a tulajok, mert mondjuk addigra már megbíznak annyira az albérlőben, hogy tudják, nem fog kárt okozni, és így nekik sem kell előteremteni egyszerre azt az összeget. Az eseted elég egyedi, nemigen fogsz rá jogi precedenst találni, de a törvények alapján sajnos módjában van, hogy kifizettesse az utolsó havi bérleti díjat is. A te követelésed a kaució visszafizetésére sajnos egy másik különálló ügy. Ha minden papír rendben van, és így sem hajlandó visszafizetni, akkor majd a papírok alapján fizetési meghagyást kell benyújtani, aztán várni, majd ha a meghagyás ellenére sem fizet határidőre, akkor kamatostul végrehajtásra adni. Pénzük jó eséllyel lesz, hiszen te kifizetted a ház vételárát, abból simán levonhatja a végrehajtó.
2013. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!