Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kombi kazán használható csak...

Kombi kazán használható csak melegvíz előállításra? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Van egy házunk ahova tavasszal költözünk. Melegvíz még nem megoldott, a fűtési rendszer csak jövő ősszel kerül kiépítésre (egyéb dolgok miatt), de melegvízre addig is szükség lenne.


Mivel nem szeretnék ideiglenes megoldásokat (pl. egy villanybojlert feltenni fél évre) arra gondoltam, hogy felrakatnánk már most a kombi gázkazánt, azt használnánk addig is melegvíz előállításra, aztán ősszel meg lenne csinálva a radiátoros központi fűtés és rákötve a kazánra.


Lehet, nem lehet? Jó lesz, nem lesz? Van értelme, nincs értelme? Minden vélemény érdekel, lehetőleg olyanoktól akik értenek hozzá.


Persze, természetesen egyeztetni fogok szakemberrel, most csak arra vagyok kíváncsi előzetesen, hogy életképes-e az elképzelésem.



2012. nov. 19. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet...hisz nekünk is kombink van(parapetes Baxi Main24fi).

Most is át van kapcsolva "nyári" üzemmódra,így csak meleg víz előállításra használjuk. Ritkán megy a fűtés,mindenhova cserépkályhát raktunk.

2012. nov. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem egész nyáron (a lustaság ugye) szerelés alatt volt a fűtésrendszer, ezért le volt ürítve. Egy tárolós kombicirkóm van, feltöltöttem a megfelelő nyomásra és lezártam a kivezető golyóscsapokat rajta. Vígan adta a melegvizet egész nyáron hiba nélkül!
2012. nov. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gomzoli ***** válasza:
Biztos, hogy lehet! 100%
2012. nov. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenki egybehangzóan írja, hogy lehet ahogy gondoltam.


A kazán beüzemelésénél ez nem jelent akadályt? Gondolom van papírmunka, beüzemelésről, garanciáról. Ezeket is kitöltik így is?

2012. nov. 20. 20:54
 5/5 gomzoli ***** válasza:
Szerelés szempontjából semmi komplikáció nem lehet, de a garancia és az egyéb "jogi" jellegű kérdéseket jobb, ha közvetlenül a szakemberrel tisztázod, illetve az eladóval, a kazán vásárlásakor.
2012. nov. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!