Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kaució ilyen esetben visszaj...

A kaució ilyen esetben visszajár? Dohos, beázott lakás.

Figyelt kérdés
Németországban lakunk albérletben a párommal és a 3éves kislányunkkal.Szeptembertől lakunk ebben az albérletben.Két havi kauciót kellett leraknunk.Amikor idejöttünk a lakás le volt lakva,kifestettük rendbehoztuk.Viszont most eléggé esős idők vannak és a mennyezeten vízfoltok jelentek meg.Az egyik szobában már fekete penész is kialakult.Jött a tulaj befoltozta valami nejlonnal a tetőt,de utána máshol lett vizes a plafon.Tiszta dohos már a lakás,és 95százalékos a szoba páratartalma.Ez egészségtelen,mert úgy tudom 60százalékos a megfelelő páratartalom.Minden tiszta nyirkos.Borzalmas.A felmondási idő 3hónap,de nekünk innen mennünk kellene,mert jön a tél és le fogunk így betegedni itt.A 3éves kislányomat is féltem nehogy valami allergiája alakuljon itt ki.Én nem győzöm szedni az allergiagyógyszeremet.Ha másik albérletbe mennénk ott is kauciót fognak kérni,de jelenleg nem állunk úgy anyagilag ,hogy ezt állni tudjuk,mert én most nem dolgozom.Szükségünk lenne a kaucióra.
2012. nov. 28. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nem jár vissza. Megnéztétek, mielőtt letettétek a pénzt.


Inkább próbáld megoldani a problémát. Szellőztess sokat, vagy ha nagyon hideg van (hihi, kolbászból van a kerítés külföldön, mi), akkor vegyél párátlanító készülékeket.

2012. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amikor idejöttünk,megnéztük a lakást de nem volt nyoma,hogy beázna.A hihi kolbászból van a kerítés-re meg csak annyit mondanék,hogy mi nem így jöttünk ide lakni.A páromat kirugták a munkahelyéről és nem kapott munkát hosszú hónapokig.Én otthon voltam a kisbabánkkal és nem tudtuk fizetni a hitelünket.Egy ismerősünk aki itt él és dolgozik,az szerzett munkát a páromnak.Felvették őt és kijöttünk ide lakni.Tudjuk,hogy itt sem egyszerű az élet,mert az ismerősünk felvilágosított mindenről.Itt magasak a költségek,betegbiztosítás,albérlet.Igaz ,hogy jobb a fizetés de ugyanúgy megnézzük mindennek az árát,mint otthon.Mondjuk ha én is dolgoznék akkor már jobb lenne anyagilag,de a gyerekre nincs ki vigyázzon.Oviba nem tudom addig beíratni ameddig ki nem derül hová megyünk lakni.Innen el kell mennünk,én nem veszek párátlanító készüléket!Amúgy köszi.
2012. nov. 28. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig egy 20.000-es párátlanító olcsóbb, mint a legtöbb másik opció.
2012. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel a lakást rendeltetésszerűen használtátok, és nem a ti hibátokból ment tönkre, visszajár nektek a kaució. Sőt, a tulaj kötelessége saját költségén lakható állapotba hoznia.
2012. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A helyi bérlőszövetségnél (Mieterbund) kaphattok jogi segítséget, amire minden valószínűség szerint szükségetek lesz. Sok esetben már az is segít, ha a bérbeadónak megemlítitek a Mieterbundot.


A helyzet az, hogy a bérbeadó felelőssége a lakást karbantartani. A hibák kijavítására van egy ésszerű határideje, de különösen a lakhatóságot befolyásoló súlyos hibák, mint a beázás esetén haladéktalanul kell intézkednie. Ha ezt írásos felszólítás ellenére nem teszi meg, akkor a bérlőnek joga van a lakbért bizonyos részben visszatartani, végső soron rendkívüli felmondással élni. Ezek az akciók szinte garantáltan perhez fognak vezetni, ezért nagyon fontos a jogi segítség, anélkül bele se vágjatok. El fog tartani egy darabig, mire ítélet születik, és addig sejthetően a kauciót sem kapjátok vissza. Mivel egy pernek is van költsége, valamint rizikója is (veszíthettek akkor is, ha vélhetően igazatok van), ezért pár száz euróért nem érdemes pereskedni.

2012. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, amikor megállapodtatok a tulajjal, megbeszéltétek azt is, hogy (várhatóan) meddig maradtok ott. Hogy ezt lepapíroztátok, vagy sem (mint azt kis hazánkban szokás) az már majdhogynem mellékes.

Ha korábban eljöttök a megbeszéltnél, vagy ha valami lényeges kárt csináltok, akkor a kaució marad a tulajnál. Ha rendesen kitöltitek az időtöket, és rendeltetésszerűen károkozás nélkül használtátok a lakást, akkor a kaució kiköltözéskor visszajár.

Meg lehet kérni szépen a tulajt, hogy rendezze a dolgokat, és békésen letöltitek az időtöket ott.

Vagy lehet cigánykodni, meg pert indítani, hogy aránytalan sérelem ért titeket, meg nem biztosít élhető körülményeket a bérbeadó, de ez hosszú időt, és a kauciónál több pénzt fog elemészteni.

2012. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!