Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire figyelsz egy lakást...

Mire figyelsz egy lakást elmész lakást nézni (albérlet)?

Figyelt kérdés
Mi az, amit feltétlenül megnézel/ megkérdezel, mi alapján döntöd el, hogy odaköltözöl-e?

2013. febr. 6. 22:49
 1/10 A kérdező kommentje:

Nna, ezt benéztem. Szóval:

Mire figyelsz, ha elmész megnézni egy lakást (albérlet)?

2013. febr. 6. 22:56
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Én fontossági sorrendet írok,amik nekem számítanak: Közlekedés.Emelet.5-nél feljebb nem költözöm,mert a liftek gyakran elromlanak és nem bírok annyit lépcsőzni.Szomszédok.Ez nagyon kényes kérdés,erről legjobban úgy győződhetsz meg,ha este meghallgatod, nem ordít-e heavy-metal vagy lakodalmas rock valamelyik szomszédból.És nem utolsó szempont,hogy a lakásban a wc,csapok,melegvíz jó legyen, a többi megoldható.
2013. febr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A legeslegfontosabb a főbérlő. Szinte mindent meg lehet oldani, ha segítőkész, együttműködő, viszont egy rossz főbérlő megkeseríti az ember életét.
2013. febr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor elmentem albit nézni, egyszer láttam egy garzont, aminek nem volt ablaka. A földszinten volt, és csak egy ajtaja volt. Mivel este néztem, igazából nem is tűnt annyira fel, szép sárgára le is volt festve, de utána elkezdtem agyalni, hogy basszus, ez olyan, mint egy tömlöc, se szellőzés, se semmi, villanyszámla az egekben. Egy másik helyen meg a fürdőszobába úgy lehetett volna bemenni, hogy át kellett menni egy szobán, amiben egy csaj lakott! WTF?
2013. febr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Egyszer egy olyan albit is láttam, ahol a retyó meg a konyha egy légtérben volt! Frankón egy függöny választotta el a budit a tűzhelytől :D
2013. febr. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

mielőtt elmegyek lakásnézőbe, rá szoktam szánni egy tízperc-negyedórát, hogy sétáljak a környéken. mi hol található, van-e a közelben gyógyszertár, éjjel-nappali vagy rendes bolt, bank stb. - gyors ellenőrzés.


amikor már ott vagyok:

- fűtés és szigetelés! (és rá is kérdezek, milyen a fűtési szezon, megnézem az ablakokat. volt már rá példa, hogy végül a tulajdonos benyögte, hogy hát "ó, télen tök jó a fűtés! még az ablakot is ki kell nyitnom!" és ez ugye nem túl jó hír.)

- egyedileg szabályozható-e a fűtés?

- rá szoktam kérdezni a rezsi mennyiségére is, tud-e mutatni egy számlát, esetleg füzetben vezették-e az előző lakók, hogy mennyi fogyasztás mekkora összegeket eredményez.

- szerződés! ha nincs, akkor kérek. ha akkor sincs, akkor nem költözöm be. jó, ha vannak írott szabályok, amikre te is, a bérbeadó is hivatkozhattok - pl. ki fizet, ha valami baj van (a felső szomszéd miatt beázik a plafon, leszakad a csillár, összekarcolod a falat stb.)

- zárak (működnek-e, mennyi van, volt-e már betörés vagy kísérlet)


és persze végig figyelem a bérbeadót, mire hogyan reagál stb.

2013. febr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6-os vagyok, kihagytam:

- fény! (valóban, fontos! érdemes délelőtt-napközben menni és figyelni. nem csak egy-egy szobát, hanem az egész lakást, hova jut kevesebb és több fény. általában a belső udvarra néző ablakok esetében sötétebb van, ami az utcára néz, az világosabb, bár attól is függ, van-e fölötted erkély, szemközti házak árnyékolnak-e. apróság, de azért számít, hogy milyen villanyszámlát produkálsz, ha az orrodig sem látsz.)

2013. febr. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Az előttem szólók válaszát kiegészítem:


- Milyen gyakran óhajt a főbérlő megjelenni a lakásban. Mert ja pl. nyugdíjas néni, aki a szomszéd utcában lakik, akkor az Isten óvjon.


- Hajlandó-e ideiglenesre bejelenteni a lakásba. (orvos, ügyintézés)


- Ha valami elromlik, ki mit fizet.


- Ha előzőleg más lakott ott albérletbe, akkor zárcsere, biztos, ami biztos.


- Kifizeti a rezsit. Ha ő, akkor kérj számlamásolatot.


- Mennyire biztonságos a lakás. (zárak, ajtók, rács, ablak)


- Este is menj el a környékre, ha nem ismered, mert ami nappal barátságos park, amin át kell menned, este már nem biztos.


- Ja, és informálódj az előző lakóról, mert én már jártam úgy, hogy pár cigány gyerek az előző bérlőt kereste egy vita miatt :)

2013. febr. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jókat írtak előttem.

De mi benéztük. A tulaj korrektnek tűnt, kedves volt.

Még azt is megengedte, hogy a kauciót két részletben fizessük be. Na ahogy aláírtuk a szerződést és beköltöztünk minden megváltozott. 1 hét elteltével úgy telefonált ránk, hogy még csak bele sem köszönt a telefonba, felszolított minket, hogy fizessük a másik felét a kauciónak, megpróbált olyan számlát kifizettetni velünk, ami nem is nekünk jött ( azt nem mi fogyasztottuk).

Beköltözésünk után már másnap folyt a víz a wc tartályról ( persze mikor megnéztük a lakást ennek nyoma sem volt, szépen letörölgettek mindent). 2 hét múlva penészesek lettek a falak és a ruhák nem száradtak, büdösek voltak. Tiszta pára volt a lakás hiába szellőztettem. Állítása szerint soha nem penészedett a lakás ( a fürdő amúgy frissen volt festve, 2 hét múlva tiszta penész volt az is), nyilván belihegtem 2 hét alatt az egész lakást.

Pénzünk jelenleg nincs költözni, mert innen már a sajátunkba megyünk az meg még nincs kész.

Így vennünk kellett egy párátlanítót ( 50e ft) azóta nincs penész és a ruhák sem büdösek, de a villanyszámlát szépen megdobja. Heti szinten 8-12 l vizet szed ki a falakból úgy, hogy nem is megy egész nap.


A tűzhely 2 gázrózsája rossz, azóta is javíttatja, most a csap csöpög és nem hajlandó állni a javítást a természetes elhasználódásra hivatkozva, a csap amúgy biztos 3 hónap alatt használódik el...


Egy inkorrekt gyökér a fazon.

Nagyon válaszd meg kitől veszel ki lakást.

2013. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, hasznos volt :) mentek a zöld pacsik!
2013. febr. 8. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!