Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes Békásmegyerre költözni?

Érdemes Békásmegyerre költözni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, és most vagyok benne az albérletkeresés dilemmájában. Igazából nem tudom hova tenni azt a környéket! Olcsónak olcsó a szoba, még rezsivel együtt is, ezért szemeltem ki azt a helyet. Már voltam kint megnézni az albit, a lakással semmi baj, az ott lakó diákok is teljesen normálisak. Sok volt viszont a lepukkant arc, akik bár nyílván ártalmatlanok, de ahol sok a lepukkant ember, ott a másabb fajtákból is sok lehet. Nem volt szimpatikus hely, nem tudom mire számíthatok ott, vegyesek az érzéseim, mert ár szempontjából szuper, de az a fajta ember vagyok aki nagyívben kerüli a balhékat a vaságyastól 60 kilójával, és megszeppent bölcsész fejével.

2013. márc. 12. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem élsz éjszakai életet, a "nyócker" és néhány nagyon elfuserálódott falu kivételével semmi sem gáz.
2013. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Problem? ***** válasza:
44%
Térfigyelőzve van az egész környék külön rendőrörse van békásnak mit akarsz még? Balhéd meg nem csak a lakhelyednél lehet ha így gondolkozol ne menj ki kb. az utcára.
2013. márc. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Melyik oldalon van a lakás? A hegy felőli oldal sokkal jobb, biztonságosabb, mint a Duna felőli. Én a hegy felőli oldalon laktam 8 évig /12-20 éves koromig/ és úgy 16 éves koromtól kezdve éjszaka is nyugodtan sétáltam haza az utcán, vékony lány létemre. Egyébként tényleg sok a rossz arcú ember a környéken és munkanélküli is akad jó pár (volt, hogy amikor beteg voltam és lementem szerda délelőtt 10 körül az orvoshoz, tele voltak az utcák emberekkel), de a 8 év alatt egyetlen egyszer nem kötöttek belém. A Duna felőli oldalon amúgy maximum háromszor voltam a 8 év alatt, már az is árulkodó, hogy a hegy felőli oldalon karban tartott zöldterület és rendezett fasorok fogadnak amikor felmész az aluljáróból, a Duna felőlin pedig egy rettentően lepukkant piac.

Abból a szempontból jó Békásmegyer, hogy a HÉV-vel 20 perc alatt be lehet érni a "városba" (Margit híd, Batthyány tér), a belváros (Deák tér) pedig úgy 35 perc. A HÉV elég gyakran jár és esélytelen, hogy dugóba kerüljön :D A Műszakira járok és épülettől függően úgy 30-45 perc volt beérni Békásról.

Egyébként szerintem nézz körül a lakáshirdetések között, és ha sok lakást árulnak a házban, akkor kezdj el gyanakodni hogy ott valami nincs rendben.

22/l

2013. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Duna felőlin van, de nem hiszem, hogy ott fogok lehorgonyozni. Most épp a József Attila lakótelepen voltam nézelődni, és nagyságrendekkel emberibb, barátságosabb lakótelep Békás, legalábbis Duna felöli oldalánál. Már a héven rossz benyomásom volt, mert ott is volt egy-két ijesztő pofa, de mikor leszálltam és elindultam a lakás felé a telepen a hideg rázott ki a rengeteg meggyötört emberi arctól és attól, hogy csak azon a pár száz méteren még eljutottam az albiig, minimum 4-5 tipikusan beszólogatós, köpködős, vadbarom, sötét hülyegyereket vettem észre lófrálni csoportosan, meg eleve, és ez egy olyan dolog amit nem is lehet nagyon leírni, úgy összességében véve nagyon rossz érzés volt ott lennem, annyira nyomott, szürke az az egész hely, és ez ott mindenbe bele van ivódva, a József Attila ezen a téren is annyira más; kedves, otthonos, zöld, nyugis hely, barátságos emberi arcokkal.
2013. márc. 24. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!