Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Túl sokat fizetek a rezsire?

Túl sokat fizetek a rezsire?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja lakom új albérletbe. A fogyasztást óra alapján nézzü0k és0 számoljuk. Viszont a számokat, amikkel szorzunk a tulaj adta meg. Én számlákat nem láttam eddig. Fizetünk közösköltséget (6800ft-ot), azonkívül víz 750ft/m3, villany 46ft/kw, gáz 150ft/m3, és készenléti díjként 2300 ft/hó.

Budapesten lakom, téglaépítésű lakásban a gáz nem haladja meg az évi 1200m3 fogyasztást.

Nem tartom olyan sokkal magasabbnak, de a neten, a szolgáltatóknál én kevesebbet láttam. Ezek nem a rezsicsökkentés előtti árak?



2013. jún. 4. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát kérjél a számlákról másolatot a főbérlőtől, vagy elég ha megmutatja az eredetit!
2013. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A vizet mivel melegititek fel?

Mert sima vizfódijnak ez sok,melegitettnek kevés,szóval vmi nem stimmel.

Villany annyi körül van.

Gázra mi is ennyi körül fizetünk,bár ebben készenléti dij is benne van.


Egyszerűbb egyébként ha kéred,mutasson számlákat.

2013. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A vízet gázzal melegítem, tehát egy vízórám van.
2013. jún. 4. 10:51
 4/10 A kérdező kommentje:
Én az interneten így találtam a maximum fizetnivalókat jelenlegi díjazások mellett: gáz 124,22/m3, villany 45/kw, víz 401,32/m3. És a gázra a készenlét 1172/hó. Szerintetek? :/
2013. jún. 4. 10:56
 5/10 kovpet ***** válasza:
Mi az oka, hogy nem számla alapján fizettek? Számla úgyis jön és ő is az alapján fizet... Ha nem akar trükközni a tulaj, akkor miért nem az alapján megy az elszámolás? Vagy lusta megmutatni/beszkennelni?
2013. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a nettó árakat nézted? Ehhez jön még az áfa is.

Mindegyik szolgáltatónál van midenféle rendszerhasználati meg idióta elnevezésű kötelezően fizetendő havi alapdíj is.


A vízdíj mellé még a csatornadíj is hozzátársul.

2013. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

10-én jön majd újra a pénzért, akkor fogok kérni számlát tőle.

Az árakat bruttóban néztem a neten. ;)

A vízdíjnál nem tudom, hogy a csatornadíj pluszban jön-e ehhez vagy a közösköltség tartalmazza... :S De ezt is meg fogom kérdezni, ill. a számlán lehet majd látni. Amúgy az előző lakók is ez alapján fizettek, épp emiatt gondoltam, hogy nem változtathatott januárban, amikor csökkentették a rezsiket... :/

2013. jún. 4. 14:58
 8/10 kovpet ***** válasza:
Előre szólj neki, mert egyébként tuti nem lesz nála a sok számla. Szkennelje be és küldje át előre, az a legtisztább.
2013. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy tényleg a rezsicsökkentés előtti árak voltak nekem meg, de a főbérlőm már a csökkentettel számolt... :D
2013. jún. 18. 10:11
 10/10 anonim válasza:

ajánlom a következőt, mi így csináljuk a bélrővel

nekem jön a csekk és számla. Én befizetem a csekket és a számlát oda adom neki, amikor találkozunk. Így tuti nincs semmi félreértés és ez a legkorrektebb

2014. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!