Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az lenne a problémán hogy nem...

Az lenne a problémán hogy nem diktáltam be a gázt január hónapban, ezért kiküldtek egy 40ezer ft-os számlát. (átlagban 3ezer ft-ot fizetek). ki kell fizetni?

Figyelt kérdés
felhívtam őket és közölték hogy az elmúlt 5év alapján állapították meg a számla értékét.na,én ezt nem fizettem be.februárba ismét bediktáltam.most kiküldtek egy mínusz 37ezer ft-os számlát,hozzá sárga csekk amire rá van nyomva hogy ÉRVÉNYTELEN.akkor ilyenkor mi van?ki kell fizetnem a 40ezret vagy sem?kiköthetik a gázt ha "nem is tartozunk"???
2013. márc. 6. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ezt kérdezd meg újra,az viszont nehezen hihető,hogy 3 ezres átlag után 40 ezres csekk jönne ki.Ha nem fizetsz akkor kikötik,te érdeked is ,hogy utánajárj.Menj be egy ügyfélszolgálati irodába.
2013. márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azért ennyi a csekk mert eddig gázzal fűtöttünk.de idén átváltottunk a fa tűzelésre.és csak annyi gázt használok amennyit elfőzök.de ők 5évet vesznek alapul.de nem értem mert olyan is volt hogy elfelejtettem diktálni,és majd csak köv diktálás után küldtek két számlát egyben.most meg küldenek 40ezret,utána meg egy minuszos csekket...ááááá
2013. márc. 6. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja értem,így érhető.Menj be egy ügyfélszolgálatra,mert elég bonyolult az ügy,szerintem megértik a problémádat.
2013. márc. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
telefonon már beszéltem velük nem egyszer.mondta a nő hogy jogomban áll nem kifizetni.(de akkor majd valamikor esetleg kikapcsolhatják).de ha az óra nem mutat annyi fogyasztást miért kapcsolnák ki?és akkor miért küldenek ki minuszos számlát?(azon már nincsen feltüntetve tartozás,az üres csekk amit meg mellé küldtek-érvénytelen).de áprilisba lesz nagy leolvasás,akkor majd kiderül.
2013. márc. 6. 09:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Arra gondolok,hogy lehet hogy fogsz kapni hamarosan egy 3 ezres számlát is januárra,lehet ,hogy a törlés hamarább megjött.Ha TIGAZ-os vagy akkor regisztrálj fel a honlapukra,ott megnézheted a számlatörténeteidet,hátha okosabb leszel.
2013. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 6. 09:45
 7/10 Bandi bácsi ***** válasza:

9:44-eshez kapcsolódom. Tehát nem kell most fizetned, valószínüleg jön egy 3000 Ft-os. A mínusz 37000 Ft-os könyveléstechnikai csekk, rá is írták, hogy érvénytelen.

Legközelebb figyelj a havi bediktálásra, csomó gondot elkerülhetsz!

2013. márc. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor ha nem fizetem be a 40ezres csekket,nem lesz belőle baj?nem kapcsolják ki a gázt?a minuszos csekk akkor azt jelenti hogy törölték a "tartozást"??
2013. márc. 9. 18:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell a 40-est befizetned!

A mínusz 37ezresen apró betűvel van rajta(és minden más számlán is)az esetleges korábbi tartozásaid,az összes tartozás.

2013. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
rendben köszi
2013. márc. 10. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!