Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletváltás előtt állunk,...

Albérletváltás előtt állunk, Ti elfogadnátok ilyen lehetőséget?

Figyelt kérdés

Egy átlagos koloniában élünk Mexikóvárosban. 60 négyzetméteres lakás két szoba, egy fürdő, pici konyha, nappali étkező együtt van. Az egyik szobát nem is tudjuk haszálni, mert az ablakot nem lehet bezárni rendesen, ha esik az eső, szabályosan befolyik a víz. Eddig 4000 Pesot fizettünk, most 4500-t akar kérni a főnéni. Ez mellett fizetjük a vizet, villanyt, gáz, stb. Ami kb. 5.700-5.800 pesora jön ki havonta.

A környező koloniákban, ahová én szerettem volna menni a legolcsóbb albérlet 6500 peso, 60 négyzetméteres lakások.

A lehetőség, ami elénk állt. 5800 peso havonta, ebbe benne van a víz, villany, gáz, közösköltség, kábel tv, internet.

A lakás 80 négyzetméteres. A tulajdonos férjhez ment Olaszországba ott is él, és nem szeretné, hogy a lakása üresen álljon. Ami miatt nehéz dönteni, hogy Mexikóváros egyik leggazdagabb koloniájában van a lakás. Soha életemben nem laktam gazdag részen, nem is vagyunk gazdagok. Vajon nem néznek ki minket a szomszédok? Vagy ha sikerül árban elfogadható óvodát találni a gyerekeimnek, nem nézik le őket, mert nem márkás ruhákban járnak? Írjatok véleményt légyszi.


2013. jún. 7. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a minap a magyar külügyminisztérium mit ajánl, ha Mexikóba megyünk. Kb. azt, hogy ne bízz senkiben és imádkozz, hogy nem rabolnak ki és nem lőnek le.



Ezek után szerinted milyen tanácsot tudunk adni innen kis hazánkból?


Szerintem költözz gazdag helyre, abból baj nincs. Jobb mintha csóró emberek között nőnek fel a gyerekeid.

2013. jún. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, azért nem olyan borzasztó ám a helyzet, mint ahogy otthon lefestik. :)
2013. jún. 7. 00:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a mexikói társadalmat nem ismerem, de itthon mi is egy felső-középosztálybeli lakóparkban élünk a III. kerületben.


Gazdagnak semmiképp nem nevezném a környéket, de azért még a budapesti átlagot is bőven meghaladjuk. Itt jól érezzük magunkat, de ha valami 6 lakásos hegyvidéki luxusapartmanházba kerülnénk valami oknál fogva, biztosan kényelmetlenül éreznénk magunkat. Nem is a szomszédok véleménye, inkább saját magunk miatt.


Van egy légköre a jólétnek, amit rossz úgy szagolni, ha csak félig tudsz részt is venni benne.


Azt írod, hogy egy átlagos kolónia részben használhatatlan lakásában éltek most és a leggazdagabb helyre költözhetnétek. Biztos vagyok benne, hogy a kettő között félúton lenne valami kompromisszum, ahol szintén jó lakóközösséggel, expatokkal, diplomás mexikóiakkal élhettek egy épületben, de azért nem a Bentleyvel és 3 testőrrel bevásárlás a norma.

2013. jún. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SzilKa ***** válasza:
Én váltanék mindenképpen, és megragadnám ezt a lehetőséget, főleg így, hogy a jelenlegi albérlet egy szobája hasznalhatatlan. Azzal meg nem foglalkoznék, hogy az új környéken mit gondolnak rólunk a gazdagabb szomszédok, amúgy sem érdekelt soha az idegenek véleménye, ha sikerül megfelelő óvodát is találni, akkor meg végképp nem haboznék egy percig sem.
2013. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát nem fogjátok elhinni, valószínű az egész egy kamú.

Levelezésben vagyunk a csajjal, tegnap este azt írta, hogy talált egy csoportot, aki lebonyolítaná az egész dolgot, de ahhoz, hogy megnézhessük a lakást, ki kell fizetni az albérleti díjat előre. Ha hát mi ebbe nem megyünk bele. Szóval tovább keresünk, de azt hiszem egy számunkra elfogadhatóbb helyen.

2013. jún. 7. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!