Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az lenne hogy Pesten kb...

Az lenne hogy Pesten kb 130-150 HUF-ból meglehetne e élni? 1 fiatal párnak, barátnőm fősuli én munka, de mindent fizetni kéne.

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 11:36
1 2
 1/13 anonim válasza:
130-150 ftból nem lehetne megélni
2013. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Ha albérletben akarnátok élni,akkor nagyon necces,sőt,ha nem fogjátok rettenetesen vissza magatokat,akkor az nem elég
2013. jún. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen albérlet lenne, csak ahogy számolgattam, kérdezgettem arra jutottam lehet necces lesz és kb mindenre félre kéne tenni..
2013. jún. 25. 12:15
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet sajnos. Hacsak nem vmi minigarzonba költöznétek, de ott meg meghal az ember pl. télen, amikor korán sötétedik és nincs hova kimozdulni, meg ha esetleg vmin összekaptok nincs hová elvonulni duzzogni egy kicsit.
2013. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy lepukkantabb minigarzon 40 ezer forint, egy jobb, de ügyesen kifogva mondjuk 50. Erre jön a rezsi, az mondjuk 30, már 80-nál járunk.

Erre jön még a bérlet, ha mindkettőtöknek fizeted, akkor 14 ezer körül (egy felnőtt egy diák). 130-ból marad 45 ezer. Egy főre ez szűkösen elég kajára, egy kis tisztítószerre, meg amire éppen kell (mindig kell valamire). De szórakozás, meg a barátnőd kajája már necces. No meg tankönyv, ruha, ilyesmi egyedül nem fog menni. Még neki is kellene valami félállás, diákmunka, legalább egy 40 ezer forintot össze kellene szednie.

2013. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kovpet ***** válasza:

80-ból kihozható az albi szerintem is, marad 60. Bérlet akkor kell, ha BKV-znak. Ha közelre mennek vagy bicajoznak, akkor elkerülhető. De a munkahely is fizetheti, ha olyan. A maradék 60-ból azért el lehet lenni, ha nem is fényesen.


Kérdés, hogy mi az alternatíva?

2013. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, egybébként barátnőm kb 40-et lehet beletud dobni havonta ugye kajáért hazamenni kb hetente 2 hetente, a tankönyveket stb neki a szülők állják meg a bérletét ilyeneket
2013. jún. 26. 15:52
 8/13 anonim válasza:

Igen, csak megerősíteni tudom, az albérlet 2 főre 50 + rezsi. 80-ból általában kijön. Ha hétvégén hazamentek, az jelentősen csökkenti a kiadásokat, plusz 1 napra van étel. Saccra úgy 30%-kal (12 nap).

Amikor egyetemre jártam ilyen konstrukcióban 110-ből ki lehetett szűkösen jönni.

2013. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ha a lakhatásért is fizetni kell akkor bele se kezdjetek, mert pár hónapig megoldjátok, de biztos számla fizetési gondok miatt fel kell majd adjátok. Kb 3-4 hónap max!
2013. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nekem is volna egy kérdésem: hogy lehet ennyire igénytelenül megírni egy kérdést? Vagy inkább miért kell így? Tényleg nem zavar?



A 130 és a 150 között pedig pontosan az a 20 van, amin múlik a dolog. Inkább azon kell elgondolkodni, hogy mit akartok, mert ha akarjátok, akkor megoldjátok, hogy kijöjjetek belőle, ha pedig kell, szereztek még plusz munkát. Úgy gondolom, bele kell vágni, és kipróbálni, mennyire vagytok életre valók.


Saját tapasztalatom az ilyen szituval az volt, hogy kb. fél évig működött. Nem is a pénz, inkább a minigarzon miatt. Tényleg kicsi a hely, pedig nekünk az is segített, hogy hétközben inkább én voltam otthon, mert dolgoztam, hétvégén pedig a barátnőm, aki fősulisként koleszos volt egy másik városban. De simán lehet, hogy ti jobb természetűek vagytok, és jól jön ki az egész, vágjatok bele! (y)

2013. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!