Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit mondjak nekik? Nem fizetne...

Mit mondjak nekik? Nem fizetnek rendesen az albérlőink.

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Jóanyám kiadta albérletbe az 53m2-es lakásunkat egy 6 fős roma családnak. 1 nyüzüge 30 év körüli közmunkás ex-alkoholistának, illetve a feleségének akire illik az előző leírás+4 kisgyerek (4-8-9-11évesek). Probléma még ezzel nem is lenne, csakhogy havi 50.000(!) helyett 25-30.000Ft-okat adogatnak, amitől szénné ég már az én arcom. Nagyon keveslem azt az 50.000-et is. A helyzet egyre rosszabb, éppen csak kifutja a rezsik befizetése utánuk....tudom elég nagy marha volt drága anyám hogy ezt idáig hagyta. Jelenleg Budapesten lakom párommal, aug.3-án megyek haza és nem akarom szó nélkül hagyni. Sajnos édesanyám rá van szorulva erre a pénzre, ami persze el sem jut hozzá jóformán. Szerintetek mit tegyek? 1 szuszra kitudom őket pakolni ha kell, nincs ezzel gond, de nem akarok aljas lenni. De máltai szeretet szolgálat sem. Mit tennétek? 20/f

2013. júl. 24. 05:10
 1/7 anonim ***** válasza:
"Tisztelt XY úr, a hónap végéig rendezze a tartozását, máskülönben felbontjuk a szerződését és innen el kell költöznie, a hiányzó összeg miatt pedig bepereljük"
2013. júl. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de szerintem ez kevés. Anyám írtó naív és fél hogy nem talál albérlőt a lakásra. Egyszóval nehéz a helyzet.
2013. júl. 24. 05:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor mond anyukádnak, hogy "én aki egy belvárosi lakásba lakik roma család lakott az alattam lévő lakásba, 600 ezres tartozást felhalmoztak és egyik éjszaka csöndben leléptek.


A falat kibontották fürdőben ,mert mindent házilag szereltek meg, az egész lakást leamortizálták.


A főbérlő inkább eladta a lakást áron alúl.


Ha ilyenek az albérlők, akkor már lehet ki is szagolták ,hogy édesanyáddal bármit meg tehetnek ami a lakást érínti.


És itt is ugyan azt csinálták, hogy nem anyit fizettek mint amennyit kellett volna ,sőt alá hamisították az főbérlő aláírását és így rendeltem meg szolgáltatásokat.


Arra számíts, ha nem adóztatok utánna a NAV-ál, akkor a romák azzal fognak fenyegetőzni ,hogy feljelentenek.


Ez csak rosszabbb lesz, most kell megfogni őket.


Szerintem ezzel mindenki egyet ért ,hogy tényleg komolyan cselekedned kell.


Ha meg nem megy, akkor bérlej fel kirakodó hegyomlásokat és majd ők kirakják, ha nincs szerződésük vagyis írott szerződés akkor simán még talán rendőrökkel is ku tudod lakoltatni őket, mint illegális lakásfoglalók.

2013. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem kéne megvárni hogy jobban elfajuljon, és nem lenne gond a kirakásukkal van bőven ismeretségem megoldható. Meglátjuk mi lesz.
2013. júl. 24. 15:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Bakker...hogy lehet kiadni putris c_gányoknak lakást? Már nem a romákkal van bajom, de sokszor még a normálisnak hihető egyének is lelépnek fizetés nélkül, de az ilyen albérlőt messze kerülni kell.


Tedd ki a fenébe őket minél hamarabb.

2013. júl. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem, miért gondoljátok, hogy nem lehetne másnak kiadni? Vagy ennyire lepusztult a lakás, hogy csak a romáknak kell?
2013. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen már annyira lepusztult. Frissen volt felújítva...
2013. júl. 27. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!