Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit csináljak a fa ablakkerete...

Mit csináljak a fa ablakkeretekkel, és faajtókkal, ha megrágta a kutya elég rendesen? Létezik valami olyan famintázatú massziv vékony burkolóanyag, és élvédő amit felrögzíthetnék az ajtókra, ablakkeretekre?

Figyelt kérdés
Egyik ajónk 90 ezer ft volt, és az alját teljesen szétrágta a kutya. szeretnék valami olcsó és tartós megoldást amivel ezt eltüntethetném. Ablakkeretekkel ugyanez a helyzet, mert ha magára marad itthon szabadulni szeretne a kutya, pánikot kap és kínjában minden létező menekülő helyen szétrágja a fából készült ajtókat ablakokat. Szeretném ezeket megjavitani, eltüntetni, de ha lehet olyan megoldással, ami tartós, és ha újra egyedül marad itthon akkor nem tud már benne kárt okozni, mert akkor megint hiába költöttem a javitásra, minden kezdődik előlröl. Nem tudom kizárni a kertbe, mert a szomszéd megmérgezheti, mert nem szereti hogy kutyát tartunk. Gondoltam valami vékony keményfára, amit felcsavaroznék, vagy ragasztanék, vagy legrosszabb esetben valami szebb vékony fém lemezre, ami színezett. fogalmam sincs milyen anyagok léteznek, és hogy hol lehetne ilyesmit beszerezni. tudtok valami jó ötletet, megoldást, terméket ilyen célra? ti hogy oldanátok ezt meg? s.o.s. ki kell ezeket javitanom, mert borzasztóan néz ki a ház emiatt.

2013. júl. 14. 10:38
 1/6 T-ohm ***** válasza:
ha valami fóliás ajtóról van szó akkor gittel tömítsd be a lyukakat, gödrökat, majd újra kell fóliázni az ajtót, ha natúr festett ajó akkor is gittelni kellene és újrafesteni, de a fa mintázat felejtős, esetleg azt lehetne még tenni, hogy csiszolt fűrészport, (nem fűrészelésből származó fűrészport) összekeversz faragasztóval és azzal kitöltöd a sérült részeket, majd azt is csiszolni kell és festeni, vagy fóliázni. a faragasztó száradás után színtelen lesz
2013. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor ez egy jó kis pepecs munka lesz. a helyzet az hogy mindent megrágtak, tehát cserélni elég nagy beruházás lenne. ott vannak a fognyomok, élek teljesen lerágva (ezért nem is tudom hogy csinálom vissza az éleket) ilyen szálkásra vannak feltépkedve a farostok kb térd magasságig. azért gondoltam hogy valami vékony falemez lenne-e amit 4 csavarral felrögzitenék úgy gyorsabb lenne a megoldás mint glettelgetni. de végül lehet az lesz. köszi a válaszod.
2013. júl. 14. 22:53
 3/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
50%
Mindenek előtt a kutyus helyzetén kellene változtatni, mert ha állatbarát vagy, akkor be kell látnod, hogy ez nem megoldás! Mindegy, hogy a lakásba van bezárva, vagy egy szűk egyéb helyre, ez mindenképpen kibírhatatlan lesz a számára és ha acél ajtóid és ablakaid lesznek, az állat körülményei semmit nem változnak!
2013. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most azt tudom tenni, hogy mindenhova viszem magammal ahova csak tudom. de dolgozni meg el kell menni. tök mindegy, itt nem a házba bezárás okozza a problémát. ő kicsi kora óta ennyire ragaszkodó, nem tud nélkülünk lenni, nehezen teszi túl magát rajta, hogy egyedül hagyjuk. ha kiteszem a kinti kennelben, ott is ugyanezt csinálja, csak ott a rácsokat rágja szét, meg kikaparja magát, mert egy szabadulóművész. volt hogy a szomszéd hivott fel, hogy a kutya a tetőn mászkál, az erkélyről valahogy felugrott, mert kinyitotta az erkélyajtót. nehéz őt megfékezni, mert minden áron utánam akar jönni. igy tehát még a ház a legbiztonságosabb számára, ha nagy ritkán egyedül hagyjuk. Jártunk kutyaiskolába, ott is tanitották, meg tisztában vagyok a szeparációs szorongással, és a falkavezérséggel, ez azért érdekes, mert minden létező helyen normálisan viselkedik, ezt az egyet nem tudja valamiért kezelni, és ezzel nekem is feladta a leckét, de rajta vagyunk az ügyön.
2013. júl. 15. 00:19
 5/6 A kérdező kommentje:
végülis pont azért alakult igy a helyzet, hogy bent szétrágta az ajtókat, mert a kertből is kiszabaditja magát a betonrácsok és deszkák kövek ellenére, a kennelben meg olyan hisztirohamot kap, hogy képes a fogát beletörni a rácsokba, és a nyakáról húsig lehúni a bőrt, ahogy dugdossa ki a fejét ahogy szabadulna. Sajnálom hogy igy van, de a házon kivül még nem találta ki jobb megoldást. nagyon szeretem őt, még ennek ellenére sem adnám őt semmi pénzért, csak nem értem mi ez a viselkedés. nálam született, és iszonyatosan hozzám nőtt, teljesen függ tőlem, mint egy ártatlan kis árva, néha teljesen úgy viselkedik ha magára hagyom.
2013. júl. 15. 00:27
 6/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok kicsit szigorúbb és nyílván előfordulhat ilyen helyzet, csak ahogy éppen Te is írod, hogy a keményebb helyekről is kiszabadítja magát, akkor egy lakásban mit javasolhat az ember? Nem ismerem a magyar helyzetet, mert én nem tartok kutyát, de biztosan tudom, hogy léteznek kutyaterápiás szakemberek, akik a hasonló esetekkel foglalkoznak( fűnyíró, repülő, petárdázás, villámlás, stb) Lehet, hogy érdemes lenne rákeresni és érdeklődni, mert ez egyikőtöknek sem jó! Bocs, hogy nem a szaktanácsokra szorítkozom, de szerintem az ráér, ha az előbbiekre van már megoldás!
2013. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!