Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy rododendront. Az...

Kaptam egy rododendront. Az elején szép volt, tele volt virággal. Rendesen ügyeltem az ápolására mindig (és még most is ezt teszem). De mi történhetett vele?

Figyelt kérdés
Először lehulltak a virágai amit normálisnak találtam, de utána elszáradtak a levelei is..mostanra teljesen el van száradva ha leszedek egy levelet teljesen össze tudom morzsolni úgy el van száradva. Még így is rendszeresen gondozom, kapott tápoldatot is (hátha..) és esővízzel locsolom. Lesz még olyan szép mint régen vagy le kell róla mondanom és nem fog kihajtani?
2013. júl. 11. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, hogyan ültetted, mivel csak savanyú talajban tud megélni.
2013. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem csak savanyú talajban tud megélni, vannak mésztűrő fajták is. De ami nem az, az sem pusztul el egyik napról a másikra. Tény, hogy csak abban fejlődik szépen, hoz virágot és él sokáig.

Nem tudom, milyen helyre tetted, nekem az a tapasztalatom, hogy a félárnyékot jobban szereti a tűző napnál. Lehet, hogy kicsi a cserepe, gyorsan kiszárad a földje, kevés a locsolás. Lehet, hogy betegség támadta meg, vagy rágja valami a gyökerét stb., így látatlanban nehéz megmondani.

2013. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A locsolás szerintem elegendő, félárnyékos helyen van, rendesen tartom. Nagyon tüzetesen megnéztem hogy hogyan kell tartani, mert nagyon fontos nekem ez a fajta virág. Ezért is vagyok csalódott és nem értem mi lehet vele. Megpróbálok felrakni holnap egy képet róla ami remélem többet segít.
2013. júl. 11. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!