Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az ilyen főbérlő minek ad ki...

Az ilyen főbérlő minek ad ki albérletet? Hogyan lehetnek ilyen igazságtalanok?

Figyelt kérdés

Ismerősömmel történt meg az, hogy egy nagyobb családi házban vett ki egy szobát (20/F), a másik szobába pedig egy 21 éves lány költözött. A főbérlő is ott lakott, bár elég nagy ház volt.

Ismerősöm már elköltözött, ugyanis a főbérlő számára, és csak számára, börtönt csinált a lakásból.

Mire értem:

- nem fogadhat 1 darab vendéget se, még 5 percre sem

- nem hallgathat átlagos hangerőn se zenét, mert az zavaró

- kötelező rendet tartani a szobában (jó, mondjuk ez alap)

- nincs cigi (amúgy se dohányzik)

- ha egyszer részegen jön haza, akkor kiteszik az utcára

stb


Ez még hagyján, de a megdöbbenés akkor jött, amikor kiderült, hogy a lánynak MINDENT megengedtek, vagyis inkább elnéztek. Az, hogy a pasija feljött hozzá konkrétan szexelni, a főbérlők röhögve elnézték neki. De a fiúhoz 5 percre sem jöhetett fel senki. A csaj 1-szer részegen jött haza, de nembaj, mert mindenkivel megesik. Ha a fiú csinálta volna ugyanezt, akkor kirúgják. A lány szobájába hatalmas rumli volt, néha takarított csak, de a fiút kötelezték arra, hogy mindennap ki legyen takarítva. Stb.


Az ilyen minek ad ki lakást vagy szobát? Miért hiszik azt, hogy a fiú albérlő konkrétan h*lye, hogy ezeket nem veszi észre, és nem sérelmezi? Ismerősöm már elköltözött.


Előítélet ide vagy oda, senki sem annyira bolond, hogy ezt eltűrje.

De nem ez az első ilyen főbérlő, aki ilyen. Személyesen is tapasztaltam már én is.


A lánynak mindent elnéznek, a fiúnak mindent megtiltanak. Én is ilyne miatt hagytam ott albérletkeresésnél egy albérletet, mert amikor nekiállt a főbérlő (egy 45 éves nő) sorolni, hogy miket nem lehet, akkor már egyből gondoltam, hogy a másik albérlőjének, aki lány volt, ezt mind elnézné. Pedig lányokkal a problémát sem egyszerűbb megbeszélni.



Minek ad ki az ilyen albérletet? Miért kell a lakásból börtönt csinálni? Most én nem a korlátlan bulizásra, meg "széthányom a lakást"-ra értem, mert persze, h azt senki sem nézi el.



2013. júl. 28. 11:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok az ilyen főbérlőkről?
2013. júl. 28. 11:35
 2/15 A kérdező kommentje:
Én megértem, hogy sok a rossz albérlő is, de az embert nem kell hülyének nézni.
2013. júl. 28. 11:38
 3/15 anonim válasza:
100%

Mert sok főbérlő (tiszt.kiv.) azt hiszi (tapasztalat), hogy a lányok azok angyalok, és sokkal könnyebb velük a problémát lerendezni, pedig ez nem így van.


Az én történetem is hasonló:

A főbérlő rögtön a szomszédban lakott, én fiú létemre egy lánnyal laktam együtt, külön szobánk volt. Mindketten 22 évesek voltunk. Nekem hasonló szabályokat szabott a főbérlő, mint amit leírtál, de azt hittem, hogy ez mindkettőnkre vonatkozik. Hát rosszul hittem. A csajnál hetente 4-5 ember is megfordult néha. Eleinte nem foglalkoztam vele, de később meguntam. Szóltam a főbérlőnek, erre kijelenti, hogy az az ő ( a lány) dolga, nem az enyém. Mondtam neki, hogy de nekem meg akkor miért tiltja meg? Mert "ez az én lakásom, és én szabom a szabályokat". (szintén házaspár, de mind2-en ugyanazon a véleményen voltak)


Aztán a vége az lett, hogy másik lány albérlő jött mellém, az előző is, meg az utána is néha kárt csinált. A főbérlő mindig engem hibáztatott. Mert biztos én rontottam el, mert a csaj biztos nem tudja elrontani. (á nem.....én az ilyet, mint az a volt lakótárs csaj, még vendégként sem engednék be a házba)

Az udvarrol ellopták a kukát. Főbérlőt nem érdekli, oldjam meg. Vettem magamnak egy kisebb szobakukát, úgysem szemetelek sokat. Erre rám förmedt, hogy akkor a csaj nem tudja mibe tenni a szemetet....És? Közöm? oldja meg ő is a kuka gondját, nem vagyok a gyámja. Akkor jött az, hogy én milyen önző vagyok, hogy nem segítek egy szegény szerencsétlen lánynak, mert ő biztos nem tudja kifizetni. (jah persze...főleg, hogy még a WC-re is autóval jár)


Meguntam. Bejelentettem, hogy elköltözök. Erre főbérlőék nem értették mi a bajom. Majd felmérgesedtem, és közöltem velük, hogy ny*lják ki a lányalbérlő hatalmas popsiját, mert belőlem nem fognak majmot csinálni. Na azt a meglepődést kellett volna látni....


Beismerem, bunkó voltam, de azért a pofátlanságnak is van egy határa. Én teljes ,mértékben megértem, hogy vannak irdatlan rossz albérlők is, de a normálisakat meg nem kéne az efféle undorító viselkedéssel elkergetni.


Szóval nem csak rossz albérlő van, hanem rengeteg idióta főbérlő is.

2013. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nő létemre is tapasztaltam hasonló előítéletet. Nem bérlet volt, csak egy egyhetes balatoni nyaralás, amikor három barátnőmmel két szobát béreltünk ki egy házban. (Amolyan Zimmer frei-megoldásként.)

A tulaj így indított:

- nehogy idehívjatok bárkit is

- nincs ivás

- nincs zene

- éjszaka nem mászkálunk

- nincs szemetelés

- nincs este 10 után beszélgetés és egymáshoz átjárkálás

- ne együnk a szobában

- ne rendeljünk oda pizzát

- ha kárt teszünk valamiben, ki kell fizetni (ezért minden személyes adatunkat elkérte és felírta)...


A házirend hosszabb volt, mint a Moby Dick...

Az ilyen minek ad ki szobát?

2013. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
arra nem gondoltál hogy a főbérlő azt remélei hogy a lányka lepippantja?
2013. júl. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ilyet remélni a legnagyobb hülyeség. Még akkor is, ha nem házaspárról lenne szó.
2013. júl. 28. 13:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Áhh, én is azt tapasztalom hogy a lányok sokkal több bajt okoznak, mégis azt hiszik hogy "dehát lányok nem ők voltak".


De amúgy témára térve, ez van, ilyenkor nem csak a főbérlő a hülye, hanem az aki kiveszi a szobát ilyen esetben. Nekünk is volt hogy fogtunk volna tök jó lakást, aztán a főbérlő kitalálta hogy nem 1 hanem 2 havi kauciót kér, na meg +10-est ráemelt havonta, csak mert őneki épp nincs munkája. De még egykét dolgot lenyeltünk, viszont mikor azzal jött hogy vendégfogadás..."ő heti 2 vendégre gondolt"...na itt mondtam azt neki hogy csókolom, keresünk tovább.


Mondjuk a no cigi/pia még érthető, zene/film mellé meg ott van fejhallgató, mondjuk nekem konkrétan szobatársam van, így megszoktuk hogy fejhallgatót használunk mert mind a ketten mást nézünk hallgatunk.


Mondjuk a vendégfogadással úgy vagyok hogy ne szóljon már bele hogy ki mikor van ott, addig oké, hogy azt mondja hogy este 10 után ne jöjjön menjen senki, de ez nálam is kényes dolog.


Dehát ez van, vannak f_szkalap tulajok, és mivel ő lakik ott így nyugodtan megszabhat bármit, neked meg el kell kerülni és kész.

2013. júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

12:29 re reagálva, azért egy egy hetes balatoni nyaralásnál meg tudom érteni hogy szigorúbb szabályokat hoz a főbérlő. Már úgy annak tekintetében, hogy láttam mit képesek emberek részegen művelni egy szobával aztán a tulajra marad a rendbehozatal.


De egyetértek veled, minek ad ki valaki lakást/szobát, ha ennyire félti, és minimálisan se képes más emberekhez alkalmazkodni.

2013. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Utolsó, ezért kell szerződést írni. Rokonunknak is van albérlete, mindig írnak szerződést, és azt is leírják, hogy ha kér keletkezik, vagy számla jön, kötelessége az albérlőnek kifizetni. Ha gond van, ezt már lehet mutatni a rendőrségnek, hisz aláírta.


A vendégfogadással úgy vagyok, hogy szerintem alap dolog. Nem a bulikra értettem, de hogy 1 ember sem jöhet el, az már túlzás. Erre szoktam azt mondani, hogy még a börtönökben is van látogatási idő. Hülyeség szerintem kikötni, hogy soha senki nem jöhet. Az, hogy mondjuk 9-10 óra után senki, az oké. De hogy soha senki, az már erős túlzás.

Különben is, aki nagyon félti a lakását, szinte mániákusan, az ne keressen albérlőt. Én ezen a véleményen vagyok. Ismerősöm (másik, és lány volt) is elköltözött egy nő főbérlőtől, mert már az agyára ment, hogy mindent mániákusan féltett a főbérlő. Az utolsó csepp az volt nála, hogy magassarkút tilos volt hoznia az albérletre "mert nálunk tökéletes a padló, és enni is lehet róla". A lány ismerősöm meg összepakolt seperc alatt (Nem volt sok cucca, sőt), és mondta: "akkor egyen róla cs*zmeg".

Megértem, amiért kiakadt. Elég sokat tűrt, és tiszta tropa volt idegileg már.

2013. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát jaja, szerződés oké, csak ugye legtöbb kiadott albérlet az nem tisztán megy, csak saját zsebre, és megértem a főbérlőt abból a szempontból, hogy egyszerűbb megelőzni a bajt, mint utólag rendbe hozni a dolgokat. Ettől függetlenül tényleg embertelen elvárásokat ki tudnak találni.
2013. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!