Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehet ebben az esetben a...

Fuxes25 kérdése:

Mit tehet ebben az esetben a főbérlő?

Figyelt kérdés
Fizetjük rendesen a rezsit plussz a bérleti díjat és még a lakásbiztosítást is! De gondok vannak az áramhálozattal! Ha megy valami a konyhába arrol a bizonyos konektorrol és valamit még mellette bekapcsolunk a lakásban, elmegy a villany!Semmi nemzárlatos. A lakásban még régi hálozat működik! Amikor levágta a villanyt tönkrement az egyik laptop aksija, mivel pont töltön volt... A biztosíto fizethet-e ilyenkor? Meg ami még érdekel, nincs szerődésünk a főbérlővel,mert nem akar adot fizetni, ez esetben milyen jogaink vannak? Fel lehet őt nyomni a NAV-nál? Mert mindig mondja, h hozza a szerződést, de sose hozza el. Már keresünk másik lakást, de nehéz ebben a városban... :) Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. jún. 2. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért megy el a villany mert túl terhelitek a villanyórát.

Egyszerre nem lehet a mosógépet is használni meg vasalni is,vagy a sütőt is bekapcsolni,vagy esetleg hajszárítót használni. Ha a fogyasztás meghaladja a 3 KW-ot akkor a villanyóra automatikusan kikapcsol.Ha ez nem így lenne akkor rövidzárlat keletkezne, kigyulladhatna a lakás.

Semmi köze a tulajdonosnak, vagy a biztosítónak ehhez.

2013. jún. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha adózna, akkor tőled is többet kérne.Az lehet,hogy tőled is megkérdezi a NAV,hogy eddig miért nem dobtad fel.Nem értem mire jó ez neked. Írj te egy szerződést és tedd elé.
2013. jún. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy amikor "arról a bizonyos konnektorról" megy valami, akkor megy el az áram. Nem lehetséges, hogy a konnektor zárlatos és nem kellene használni? Illetve nekem van laptopom, és volt 2 rossz bojlerem, ezek rendszeresen lecsapták a biztosítékot és azóta is boldogan működik a laptopom. Szerintem a biztosító felejtős erősen, a tulajnak tuti nincs biztosítása, te meg szerződés nélkül vagy egy albérletben. Mintha átmentél volna a haverodhoz és nála romlik el az akksid, az se érdekelné a biztosítót szerintem.


Mióta laktok itt? Ha még nem régen, akkor keményebb stílusra kellene váltani és kierőszakolni egy szerződést belőle. Ha már régebb óta ez megy, akkor csak keresni tovább lakást és imádkozni, hogy találtok. Mi is költöznénk már egy jó ideje, de tényleg nehéz lakást találni..

2013. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!