Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Diákoknak kiadott lakás...

Diákoknak kiadott lakás esetében a nyarat hogyan szoktátok megoldani, kedves főbérlők?

Figyelt kérdés
Ha nyáron nem tartózkodnak a lakásban, vagy csak rövid időre, de a holmik maradnak, akkor mi a gyakorlat: albérleti díjat szoktak fizetni? Szerintem úgy logikus, hogy igen.
2013. aug. 1. 01:20
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
fizeti akkor is
2013. aug. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem mondtátok fel a szerződést, akkor bérlik tovább a nyáron is. Nyilván a rezsiköltségük kevesebb lesz.
2013. aug. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha a holmik maradnak, akkor azt jelenti, hogy nem tudod másnak kiadni, mert van benne bérlő. Ez esetben pedig fizesse is ki. Az, hogy egy időre máshova utazott, azt jelenti, hogy a rezsi-költsége nem fog emelkedni: víz, villany, gáz. De a lakbért ki kell fizetni!
2013. aug. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kovpet ***** válasza:

Ha a szerződésben nem másban egyeztek meg, akkor nyilván fizetni kell, amíg tart a szerződéses időszak.


Manapság már alig vannak főbérlők, általában a tulajdonos adja ki a lakást a bérlőnek közvetlenül, bár szerintem ez itt most mindegy.

2013. aug. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb a főbérlőt megkérdezni, de általában fizetni kell ugyanúgy, vagy mi pl megbeszéltük hogy valamennyit enged az árból amíg nem vagyunk ott.
2013. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon jó fej volt a tulaj, így nyáron a fele albérleti díjat fizettük, plusz a rezsit. Így neki sem kellett pont nyár elején új bérlőket keresnie és nekünk sem szeptemberben új albérletet. De teljesen jogos a teljes költség fizettetése is, viszont ha nem tudják bevállalni, akkor megvan a veszélye, hogy hónapokig üresen áll a lakás és még annyit sem kapsz.

Szerintem ha rendesek, akkor mindenképpen érdemes engedni valamennyit.

2013. aug. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vagy az egészet fizetik, vagy ha jó fej a tulaj akkor egy részét pl. a felét.
2013. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
EZt nem értem. A bérleti díjat nyilván fizesse, ha nem mondta fel a szerződést, de a rezsi az jóval kevesebb, ha nem lakik ott, és nem használja a lakást. A rezsiből csak a tényleges használatot kell fizetni, ami a számlán megjelenik.
2013. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a kérdező nem főbérlőre gondolt, hanem tulajdonosra, mint ahogy nem albérlők vannak, hanem bérlők.


Manapság nem szokás bérelt lakást tovább kiadni, és a tulajdonos nem is engedné.

2013. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

8-as!

A rezsit akkor is fizetni kell ha egy csepp víz nincs használva, mert a szolgáltatás vagy átalány, vagy ha nem, akkor is van alapdíja, amire normál esetben jön a fogyasztás.

2013. aug. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!