Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletkeresés: inkább...

Albérletkeresés: inkább magánszemélytől v. közvetítő irodától? Miért?

Figyelt kérdés
köszi:)

2013. aug. 1. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Magánszemélytől!!

A közvetítői iroda pénzt kér tőled, de arra nincs garancia, hogy találni is fogsz, hiába mondják.

2013. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlaniroda a tulajdonostól kér pénzt, a bérlőtől nem kérhet! Ha mégis ilyenbe futnál bele, pl. Aranyvessző Bt...stb... kérnek 7ezer Ft-ot és kapsz egy címlistát, azt nagy ívben kerüld el.
2013. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csakis magánszemélytől.


Mert olcsóbban magkapod az ingatlant.


Az ingatlanirodák általában 1 havi albérleti árat kérnek az ingatlant hirdetőtöl és ugye ezt ő bele építi az árba .


Ezért lehet olcsobban megúszni magánszemély által.

2013. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
pontosan, magánszemélytől jobban megéri
2013. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ha az elsőt így átverték, meg is érdemli.


nos, irodától nem drágább kivenni lakást mint magánszemélytől, ugyanúgy kauciót és bérleti díjat kell fizetned, de az ingatlanos keresgél helyetted, nem neked kell utánajárnod az összes lakásnak ami érdekel.


nekem van egy lakásom amit kiadok, magánszemélyként sosem hirdettem, mert fontos volt, h az ingatlanos leinformálja, megszűrje a leendő bérlőket, nem volt kedvem mindenféle színesbőrűvel leállni "tárgyalni".

2013. aug. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én magánszemélyt javaslok. Mi is most keresgéltünk, úgy tűnik megvan végre :))


Viszont ami nagyon de nagyon fontos az a gyorsaság. Ha egy albérletet 1-2-3 nap alatt nem visznek el mostanság akkor az valószínű nagyon sz@r és ehhez képest túl drága vagy valami nem okés vele az tuti. Persze ez a kijelentésem most Budapestre vonatkozik és a sokak által keresett 1-2 szobás, 40-60 ezres havi díjúakra vonatkozik, mert nyilván a 100 ezer feletti havi díjú lakásokra azért nincs akkora kereslet, így valószínű kevésbé kapkodják el egymás elől a bérlők, így ha ilyet keresel ott nyilván előfordulhat, hogy hetekig hirdetnek mire sikeresen kiadják.


Én is rengeteg albérletről épp lecsúsztam mert pár órával előttem elvitte valaki. Aztán ahol sikerrel jártunk ott meg én voltam az első de rengetegen érdeklődtek utánam is.

2013. aug. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Azt nem lehet kijelenteni, hogy magánszemélytől jobban megéri bérelni, mint ingatlanirodán keresztül.

Én irodán keresztül találtam egy házat. Nagyon tetszett, tudtam, hogy kell nekem ez a ház. Másnap felhívtam az ingatlanost, hogy havi 60 helyett 55-ért kivenném. És sikerült! :) Már 3. éve lakunk itt, és még mindig 55-öt fizetek. :)

2013. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki válaszolt :)
2013. aug. 2. 18:58
 9/10 kiad-lak ***** válasza:

1. Magánszemélytől, aki a tulajdoni lapon, mint tulajdonos szerepel = IGEN

2. Hivatásos ingatlanközvetítőtől.IGEN. Pont annyiba kerül, egy fillérrel sem több. A tulaj fizeti, a bérlő ingyen keres.

3. Közvetítőnek látszani akaró kamu "cégtől" = NEM

Ő kéri a 7000-et.

2013. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. szept. 1. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!