Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten, egyik egyetemista...

Budapesten, egyik egyetemista haverommal keresünk albérletet, milyen rezsiár számít jónak?

Figyelt kérdés
Új vagyok még az albérletkeresésben. Fejenként 45.000-ret szánunk az albérletre, szeretnénk saját szobát. Sok hirdetést megnéztem, kb rezsi nélkül 60-70.000 között már vannak is jó ~40 nm-es lakások. Viszont a rezsidíjak nagyon eltérnek. Szerintetek mi az a rezsi költség, ami jónak számít? A téli és a nyári rezsi között mekkora különbség szokott lenni? Mi az, amire érdemes odafigyelni?

2013. aug. 2. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én csak az én lakásomat tudom mondani 55 nm 2 főre


Víz havi 5 ezer

Gáz havi 4 ezer

Villany havi 8 ezer

Közös költség: 12 ezer


Fűtés egyedi: télire 140 ezer ez olyan 12 ezer / hónap nyáron 0 ft.


TV+Net 6000


Összes rezsink 47 ezer.


Rezsi azért lehet eltérő mert pl.: távfűtés vagy központi fűtés ( ezek havonta jelennek meg)

egyedi fűtés amikor saját lakásban kiépítet van pl.: cirkó,infrapanel, klímás fűtés stb..


Amúgy a normálisan berendezett 40 nm lakások tényleg olyan 60-70 ezerbe kerülnek.


Nézzél utánna ,hogy melyiknek milyen a fűtése,közös költsége a víz,gáz, villany kb mindenhol ugyanannyi lesz..

Persze a villanyfűtés esetén a villanyszámla emelekedni fog, de ezért kell megkérdezni milyen fűtési rendszer van.


Télen és nyáron csak a fűtés változik vagyis egyedinél nyáron nem fogsz fizetni semmit, távfűtésnél vagy központinál lebontava van havonta pl.: beéptve a közösköltségbe .

Távfűtés esetén kérheted átalanydíjat vagy lakás légtér szerinti számlázását.


Légtér szerinti számlázásnál nyáron és tavasszal csak aladíj lesz, télen pedig még bele jön a fűtés is.


Kérjél az előző télről fűtésszámlát, hogy ne érjen meglepetés.

2013. aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi ketten kb. 35 nm-ben vagyunk. NEM csak szoba, hanem kis lakás, saját kerttel. Alap 35 ezer, plusz a rezsi. Mindennel együtt (60 csatornás kábel TV, korlátlan internet, stb,) nyáron kb. 50 ezer, télen kb. 15-20-al több.
2013. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

egyedi futesu, 40 nm-es lakas, 2 fo:


villany 5500 Ft./ho


gaz nyaron 5000, telen 15-17 000 Ft


viz es csatorna 7 000 Ft/ho


digit tv 80 csatornaval es internet 8300/ho


kozos koltseg 7000/ho

2013. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44m^2-es panel: átlag rezsi 45 ezer forint.
2013. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég változó. Igyekezzetek egyedi fűtésű lakást találni, avagy panelprogramosat, ahol már szabályozható radiátorok vannak, illetve külön mérők. Ezzel rengeteget lehet spórolni. Nem mindegy, hogy télen 10-15 ezerrel fizettek többet, avagy kapásból 40-nel. Van olyan ismerősöm is, aki garzonban lakik egy újépítésű társasházban. Konkrétan egyáltalán nem fűt, olyannyira körbefűtik a szomszédok, hogy neki nem kell.


Összességében, nagy átlagban igaz az, hogy minél öregebb egy épület, annál többe is kerül. Érdemes arra is figyelni, hogy túl nagy belmagasság ne legyen, azt is brutális felfűteni. Minél korszerűbb, annál olcsóbb lesz.

Persze van kivétel, csak általánosítok.


Kérdezzetek rá minden lakásnál a várható számlákra, ha komolyra fordul a szándékotok, akkor akár számlákat is kérjetek a legutóbbi télről. Nyáron nyilván alacsonyabb költségekre számíthattok.


Ahogy előttem is mondták, a közös költségre is érdemes figyelni, illetve előre le kell beszélni a főbérlővel, hogy ezt állja-e a bérleti díjból, vagy sem. Ritka, de hallottam már olyanról, aki nem kért közös költséget.


Ezen felül a víz közel mindenhol egyforma lesz, a villany az fűtés függő, de ha nem villanyról megy, az is.

2013. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem is rossz az 50e Ft/hó + rezsi, amennyiért nekem kínáltak egy 75 m2-es lakást...csak szerintem nagyon nagy egymagamban.
2013. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!