Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átírathatom-e két eltartott...

Átírathatom-e két eltartott egyetemista gyerekemre, a hitellel, és jelzáloggal 100%-ban beterhelt házamat?

Figyelt kérdés
Valójában nem én erőltetem a dolgot, hanem a gyerekeim apja, akivel már nem élünk együtt. Szerintem nem járható lehetőség, hogy egy bankkölcsönnel, jelzáloggal terhelt házat, két olyan gyerekre írassak át, akiknek egy fillér önálló jövedelme nincs, és nem is lesz még évekig.
2011. aug. 29. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt jelzáloggal megterhelt házat nem lehet eladni (és az átiratás is ebbe a kategóriába tartozik), másrészt a gyerekeknek is bele kellene egyezniük, egyoldalúan semmiképpen sem lehetséges. Gondolom, annál meg több eszük van, hogy egy rakás adóságot akarjanak magukra vállalni semmiért.

A gyerekek apjának meg mi beleszólása van? Meg miért akarná ezt - ki akar szúrni velük?

2011. aug. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Bank nem járulna hozzá.
2011. aug. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy nekem nem 2, hanem 4 gyerekem van. A 2 nagyobb, az előző házasságomból született. A ház viszont az én nevemen van. Nem akarom átíratni senkire. Nem azért, mert nem szeretem a gyerekeimet, hanem azért, mert ami az enyém, az az enyém. Ez nem önzőség, vagy kapzsiság, hanem puszta racionalitás. Nem akarom a gyerekeket összeugrasztani egy majdani örökség miatt, és nem akarom, hogy (ha átíratnám a két "kicsire) az apjuk befolyásolhassa őket eladásban, vagy egy újabb hitel felvételében. 19, és 20 évesek, gőzük sincs róla, hogy mit vennének a nyakukba. De amúgy is úgy gondolom, hogy egy banknak az a biztosíték, ha egy fizetőképes adóssal áll szemben, nem két tizenévessel, akiknek max zsebpénze van.
2011. aug. 29. 21:18
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Egy 19 és 20 évesnek azért már eleve tisztában kellene lennie ilyen dolgokkal, ha nincsenek, akkor TE valamit nagyon rosszul csináltál.

2. Ha a házon ennyire sok teher van, akkor nem sokáig lesz a tied.

3. Hiába is akarnád átiratni, ehhez a bnak beleegyezése szükséges, és ott nem annyira hülyék, hogy beleegyezzenek abba, hogy fizetésképtelen valaki legyen a tulajdonos.

2011. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vannak azzal, hogy a házon jelzálog van, mert nincs mit szégyellni, vagy titkolni ezen. Ez az átíratás, egy vadonatúj ötlet. A gyerekek pontosan tudják, hogy ez formalitás (lenne) mert nem ők fizetnék a hitelt. Engem főként az érdekelne, hogy a banknak mi lehet az álláspontja ezzel kapcsolatban? Tudom, kérdezzem meg a bankot.:-)) Ebben az esetben annak örülnék, ha a bank egyértelműen elutasítaná ezt az opciót. Csak nem vagyok benne biztos, hogy tényleg ez történne. Hazudozni pedig nem akarok arról, hogy megkérdeztem, és ezt, vagy azt mondták.
2011. aug. 29. 21:45
 6/6 anonim ***** válasza:

"A gyerekek pontosan tudják, hogy ez formalitás (lenne) mert nem ők fizetnék a hitelt. "


EZ nem igy van, ha átiratnád rájuk - és a bank beleegyezne, attól kezdve ÖK a felelösek a fizetésért, és ha veled pl. történik valami (akár csak annyi, hogy munkanélküli leszel), és nem fizetsz, NEKIK kell fizetni, és nem mondhatják, hogy bocs, ez csak formalitás volt, anyuka azt mondta, ö fog fizetni, mi csak papiron vagyunk benne a dologban. HA te nem fizetsz, akkr a bank tölük tiltja le, ha nincs miböl, akkor elviszik a házat, plusz fizethetnek tovább a nem létezö házra, amig lejár a hátralék.

Szerencsére ebbe a egyetlen bank sem megy bele, nyugodtan kérdezz rá.

Másrészt még mindig nem derült ki, hogy az exednek mi köze a TE házadhoz, és milyen alapon szól bele, hogy at van-e iratva.

2011. aug. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!