Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ebben az esetben mennyire...

Ebben az esetben mennyire szólhatok bele az albérlőm "tetteibe"?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 1,5 szobás lakásom (egyetemista vagyok). Az 1-ben én lakom, a felet meg kiadom, tehát együtt lakunk az albérlőmmel. Mennyire szólhatok bele a "tetteibe", mármint mihez van joga neki ott? Új vagyok a témában, ezért kérdezem. Pl. olyasmire gondolok, hogy gondolom házibulit nem tarthat, ha nem engedem, de kit hozhat be a lakásba?


Köszi a válaszokat! Minden érdekel?



2013. aug. 13. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt a kiadásnál tisztázni szokták. Amúgy írjatok egy kis szerződést abba belefoglalhatod.
2013. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt azért meghatározhatod, hogy ne csináljon átjáróházat a lakásból és vadidegenekkel ne kelljen összefutnod rendszeresen a nappaliban, de azért ha időnként egy-egy napot ott alszik a barátnője, vagy felmegy hozzá valaki közösen tanulni, azon nem kéne fennakadni.


Dohányzást, háziállat tartását is simán megszabhatod.

2013. aug. 14. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Persze, olyan simán, hogy valakivel együtt tanul vagy ott alszik nála, csak az a kérdés, hogy hol, mert csak egy ágya lesz, egy főre. Pl. olyasmire gondoltam, hogy ő is lány meg én is és a barátját akarná elhozni, de én nem akarok idegen férfiakat "tartani" éjjel a lakásomban. Meg azt, hogy olyan hangos tevékenységet űzzön (házibuli), amivel engem vagy másokat zavar. A dohányzást meg az állatom eleve kizártam.

2013. aug. 14. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva soha nem költöznék egy lakásba a lakás tulajával. Lesné minden lépésemet, folyton úgy érezném, hogy ellenőrízve vagyok. Természetesen megszabhatod, hogy mit tehet és mit nem, hiszen a Te lakásod. De ehhez olyan albérlőt kell találni, aki gépfüggő vagy stréber és ki se dugja az orrát a szobából. Én 1 napig nem húznám ki így, de van, aki rá van utalva.
2013. aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért nem lesném minden lépését, nyugi :) Közös megegyezéssel esetleg bármibe belemennék normális kereteken belül, ha ismerem már annyira. Nem vagyok bunkó meg semmi ilyesmi. Am. a suli kifejezetten stébereknek való, szóval :)
2013. aug. 14. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Megszabhatod. Mi is kiadtuk egy szobánkat, és mi is megszabtuk.


1. Idegeneket nem hozhat fel, csak ha előtte bejelenti, de itt aludni egyik sem fog.

2. Ha bármi kárt okoz kifizeti.

3. Nem fogok utána takarítani, tehát ha főz és összeb...szta a konyhát, azt takarítsa fel.


Nos, az első lakótársunk 2,5 hónapot élt velünk. Nagyon régi munkatárs volt, akivel hellósziamizu viszonyban voltam. Ez alatt az idő alatt a bérleti díját végig késve adta oda. Volt, hogy a felét odaadta 10.-én a másik felét meg a következő hónapban, és így csúszott folyton. Pedig nem kértünk kauciót sem, és a fizetése n130.000 ft volt, hitel, egyéb kötelező kiadása nulla. A csaját felhozta 2 naponta, előtte nem szólt. Volt, hogy éjszaka ment el a csaj, miután már betéptek. Ha dugni akartak, elmentek a lakótárs szüleihez (ahonnan elköltözött). Mivel kikötöttem, hogy akkor van itt alvás, ha már ismerjük az illetőt valamennyire. Illetve, ha minden hétvégén itt van, akkor fizesse ki a rezsi rá eső részét, mert nem vagyok terézanyu.


Aztán egyszer megtudtam, hogy miért nem tudja időben a megbeszélt összeget odaadni. (Lakbért) Metamfetamin függő volt. Lőtte magát hetente, 5 naponta, 2 hetente, mikor hogy. Ilyenkor egész éjjel fent volt, és számítógépezett. Egy 25 éves emberről beszélünk egyébként. Kib...sztam a p....csába, másnap ment haza a szülőkhöz.


A mostani lakótársunk egy nagyon kedves, csendes fiú. Soha nem késik a pénzzel, nem hoz fel idegeneket, nem iszik, nem drogozik. Ellenben takarít 3 hetente (így beszéltük meg, hogy minden héten más takarít), főz, ha marad, hagy nekünk is.


Nagyon figyelj oda kit engedsz be az otthonodba.

2013. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!