Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fűtenétek olajradiátorral?

Fűtenétek olajradiátorral?

Figyelt kérdés

Mondjuk 40000+ rezsi az egyik albérleted Budapesten.

És úgy kiveszed hogy a tulaj oda adja a tűzhelyét meg az olajradiátorját neked.

És aztán hirtelen elveszi tőled a tűzhelyet mert sok gázszámla jött ki neki, és te fizeted , de ő nem akarja mert akkor ők átlépik a gázban az adott keretet.

Ezért sem fűtesz télen központi radiátorral ami gázről menne, hanem olajradiátorral.

És a 40nm albérletet te fűtesz mint az állat de nem marad meg a 18-20 C sem. Kivennéd?


2013. aug. 25. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Olajradiátorral még drágább lesz, különösen, ha régebbi.
2013. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az olajradiátort villannyal fűtik. A radiátorban olaj cirkulál, amit villannyal fűtünk fel. /konnektor/ Tehát nagyon drága. Én egyszer véletlenül bedugva hagytam kb. 8-10 napig és 50 ezret fizettem utána. Semmi más nem fogyasztott, mert egy lezárt, nem lakott lakás volt. Tehát így nem venném ki az albit.
2013. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Olajradiátor egy vagyon, cserébe még csak meleg sem lesz tőle.


Most számolj utána - a legtöbb olajradiátor 1-2KW teljesítmény körül mozog. Ergo, óránként megeszik mondjuk 60 Ft-ot. Ha csak napi két órát(!!) működteted, az havi 3600 Ft. Két óra alatt érezhető különbséget nem fog érni. Ha napi nyolc órát akarsz fűteni, akkor az már havi 15e Ft többlet. Ennyi egy átlagos 40nm-es lakás távfűtése, ami éjjel-nappal megy, és még meleg is van...


Ha ilyenek a feltételek, akkor szerintem gyorsan költözz tovább. Albérlet annyi van, hogy csak na, csak keresni kell.

2013. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És aztán hirtelen elveszi tőled a tűzhelyet mert sok gázszámla jött ki neki, és te fizeted , de ő nem akarja mert akkor ők átlépik a gázban az adott keretet......

Nah ebbe a pillanatba pakolnám össze a cuccomat

2013. aug. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kedves válaszadók nem én lakom ebbe az albiban, hanem az egyik ismerősöm, aki sík hülye csak az ő kedvéért raktam föl a kérdést, és megmutatom neki a válaszotokat hátha ez már meggyőzi, de én sajnos nem tudtam
2013. aug. 25. 20:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Az olaj radiátor csak szűkség megoldás ,pár órára .
2013. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"mert sok gázszámla jött ki neki, és te fizeted , de ő nem akarja mert akkor ők átlépik a gázban az adott keretet. "


Hogy mivan? Ha fizeti rendesen akkor mi a gond? :O Ez elég nagy hülyeség. Használja nyugodtan továbbra is és ne hagyja, hogy árammal kelljen fűteni mert az nagyon drága!


Jól írta az előző: ez olyan, mint az elektromos hősugárzó, vészmegoldás amikor gyorsan be kell picit fűteni. Állandónak ilyen nem való!

2013. aug. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jéééézusom.

Semmiképpen nem fűtenék olajradiátorral!

Egy 40 négyzetméteres hőszigetelés nélküli albérletnek legalább 4 kW a hőigénye. Egy olajradiátor max 2 kW-os.

Ez óránként megeszik 2 kWh áramot, ami az egyszerűség kedvéért 100 Ft. Óránként!!!

Napi 2400 Ft, illetve havi 72 ezer forint!

Szóval a téli hidegben havi 72 ezer forintot fizetni azért, hogy 18 fok legyen, az erős luxus!

2013. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!