Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ragaszkodjak az átadás-átvétel...

Ragaszkodjak az átadás-átvételi jegyzőkönyv aláírásához?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom és eddig minden hónapban banki átutalással fizettem a tulajnak a lakbért, tegnap viszont felhívott, hogy rászállt az APEH és ezentúl személyesen jön a lakbérért. Ha viszont csak átadom neki a pénzt semmi bizonyíték nem lesz a kezemben, hogy kifizettem a lakbért. Ha bármi jogi vita támad közöttünk nekem akár bíróság előtt is bizonyítani kell tudnom, hogy továbbra is rendesen fizetem a lakbért. Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

#díj #szerződés #albérlet #bérleti #átadás-átvételi
2013. szept. 22. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha új bérlet után nézel.
2013. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hívd vissza és mondd meg neki, hogy így vagy úgy, de te szeretnél "bizonylatot" arról, hogy fizettél. Ezt meg kell értenie. Emberek vagyunk, kicsit mindenki a saját érdekeit nézi. Te segítesz neki, ő segít neked a nyugodt alvásban, ennyi.
2013. szept. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A költözést csak legvégső megoldásnak szánnám, mert nagyon macerás lenne, rengeteg cuccom van. Más javaslat?
2013. szept. 22. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Neked nem "átadás-átvételi jegyzőkönyv" kell, hanem átvételi elismervény.

Megírhatjátok akár kézzel is (a neten találsz rá mintát), de papír-írószerben vehetsz hozzá nyomtatványt is (nem túl drága)

2013. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazából bármilyen módszer megfelelő, a lényeg, hogy dokumentáld, hogy te a tulajnak mikor és mennyi pénzt adtál. Kit érdekel a NAV, az a tulaj baja.. örüljön, hogy van aki fizet a lakásért, állhatna üresen is. Te teszel neki szívességet, hogy kiveszed a lakását, fizetsz neki, akkor ezt ő legyen szíves ne feketén intézni.
2013. szept. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%
Átvételi elismervényt ír neked, ilyen egyszerű. Mindenki jól jár, kivéve az apeh.
2013. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!