Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázórámat óracserekor lefoglal...

Walter_Dornberger kérdése:

Gázórámat óracserekor lefoglalták, mert horpadás volt a tetején. A pecsétek és a plombák rendben voltak, mégis jegyzőkönyv lett a dologból. A horpadás kb 1mm a tetején. Az órát semmivel sem ba*zkuráltam. Mi lesz, megbüntetnek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
egy "független" szakértő akit a gázművek fizet megállapítja, hogy csaltál e.Ha azt mondja igen akkor isten irgalmazzon.
2010. nov. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Pontosan, ahogy az első kommentező írta! Jó lenne, ha ide tévedne egy gázműves olvasó és megcáfolná az alábbiakat! Az áramszolgáltatónál dolgozik az egyik volt szomszédom, és Ő mondta, hogy a "független" nem objektív módon vizsgál, (ösztönözve van, hogy így tegyen)és első körben rögtön megszületik a fogyasztó felé az elmarasztaló határozat. De, és itt jön a csavar! Ha a fogyasztó ez ellen fellebbez, és saját költségén önálló szakemberrel (aki rendelkezik ilyen jogosítvánnyal)beméreti az órát, és tényleg megalapozott az ő állítása, akkor a szolgáltató törli a büntetést és még a felmerülő költséget is jóváírja. Ahogy a szomszéd mondta, aki továbbviszi az ügyet azok 90%-ban nyertesként kerülnek ki, csak hát nem mindenki ilyen rámenős, vagy nem akar foglalkozni vele /?/ és belenyugszik a döntésbe. Na erre épít a szolgáltató és így tud több embert lehúzni! Miért tenne máshogy a gázos is? De mint az elején leírtam, én örülnék a legjobban, ha valaki ellentmondana mindezeknek, hátha így visszatérhetne a hitünk és bizalmunk az ilyen egyeduralmon levő szolgáltatokkal szemben! Kedves kérdező, remélem érzékeltetni tudtam a lényeget.
2010. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem szolgát örömömre. Annyit már sikerült kiderítenem, hogy küldenek meghívót a "szakértő" vizsgálatára, és tehetek fel kérdéseket és lehet észrevételem. Gépész és vegyészmérnökként lesz is. Viszek kamerát is aztán majd meglátjuk.

Köszönöm a válaszokat, tényleg jó lett volna egy "gázos" ember...

2010. nov. 24. 04:41
 4/5 anonim válasza:

A második vagyok, akinek elég hosszúra sikeredett a kommentje.

Kívánom, hogy járj sikerrel!

2010. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett a sztori vége?
2011. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!