Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tipikusan milyen bérleti...

Tipikusan milyen bérleti díjjal (rezsivel) lehet lakótársat találni Budapesten (2-en megosztott vszlag központi lakás)?

Figyelt kérdés

Keresnek 25-30 év körüli értelmiségi fiatalok, pl. 50e Ft.-ért "fél lakást"?

Úgy látom, kb. ennyit kellene beleadni egy lakótársnak, hogy kellemesen lakjunk.

Én (30+) inkább lakom (egy!)valakivel közösen, de nagyobb, központibb lakásban, mint egyedül a külvárosban, ráadásul drágábban.

Ezt úgy gondoltam megoldani, hogy egy 60-70 Nm-es lakást keresek, ami (rezsivel együtt) tudtommal átlagosan kb. havi 100e Ft.-ból kijön (központibb helyen, pl. a Déli pu.-nál) és keresni hozzá egy kellemes, összeillö második embert. A piaci helyzet ugye olyan, hogy lakáskínálat az van, de kérdés, hogy a kereslet milyen ebben szegmensben... (föleg Október-Novemberben)

Mellesleg a backstory, hogy Németországból költöztem haza, ahol ez nagyon megszokott dolog (talán 30-40-éves korig is), de tavaly Debrecenbe kerülve rájöttem, hogy ott nehéz lakótársat találni a fenti ár/kor/képzettségi szegmensben. (Mert pl. diákoknak kevesebb pénzük van, stb., végül külföldi diákkal laktam)


Ha van erröl tapasztalatod, örülök, ha megosztod velem.

Tippek is jöhetnek, hol érdemes hirdetni, hogy a megfelelö embereket (25 fölött stb.) érjem el.



#albérlet #lakótárs #kereslet #lakótárskeresés
2013. szept. 27. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szoba bérléséért kb. 20-40-et szoktak elkérni általában + közös költség és rezsi felezve.


Ennél drágábban már egész lakásokat is szoktak kiadni néha.


Magamból kiindulva, szerintem itthon az emberek igyekeznek elszigetelődni egymástól, hogyha otthonról van szó, és lehetőleg nem együtt élni egy idegennel.


Ennek megfelelően teljes lakásokra oriási a kereslet, egy jó helyen lévő olcsó albérlet órákon belül elkel, míg kiadó szobákra talán három naponta ha akad egy érdeklődő.

2013. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! az 50e-t azt rezsivel együtt gondoltam!

Tudtommal egy "olcsó albi" jó helyen rezsivel együtt 60-nál kezdödik, sok kompromisszummal ami helyett én inkább lakótársat keresnék.

Amit az elszigetelödésröl írsz az kicsit kiábrándító:-( Persze attól függ mihez képest. Nekem normális lenne heti 1-2szer együtt vacsorázni v. reggelizni, ha úgy jön ki dumálgatni... Ezért merült föl bennem, h pl. a CEU-n tanuló külföldi diákoknak hirdessek, akik nyilván most kerülnek új városba, és van valamekkora igényük új ismeretségek befogadására - na meg az szellemileg is nagyon igényes hely.

(kben h konkrétumokat mondjak, most lenne egy 80nmes lakás a Délinél, ami két embernek szinte nagy is:)

2013. szept. 29. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:
35 éve még renhetegen laktunk így. Nekem tetszett.
2013. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!