Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Hárman lakunk egy albérletben és az egyik lakótársamnál állandóan itt van a barátja. Folyton itt alszik, zuhanyzik, folyatja a vizet, most már ott tartunk, hogy a törölközője is bekerült a fürdőbe, ott van szanaszéjjel a tusfürdő stb és kezd nagyon idegesíteni, hogy így az ő fogyasztásának az 1/3 én is fizetem, ráadásul valamit állandóan főz, kajaszag van az egész lakásban, akkor otthagyják a tányérokat kinn, nem fér el a szárítón az én bögrém, kezdek nagyon berágni
2013. okt. 13. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek össze hárman és beszéljétek meg, hogy ezentúl négyfelé megy a rezsi, hiszen négyen is használjátok a vizet... esetleg az alapba is beszállhatna. Szerintem sem igazságos, hogy ingyen lakik ott. Én biztosan nem halogatnám a beszélgetést, nem neked kell őt eltartani.
2013. okt. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy még nem nagyon ismerem őket, 1 hónapja lakunk így, ráadásául elég ritkán futunk össze
2013. okt. 13. 21:49
 3/9 anonim ***** válasza:
ezt annyira bírtam, mikor társbérletben laktam, hogy valakinek jött a barátja, és már ment a kavarás a háta mögött, hogy mennyit kell már fizetni... hidd el, hogy nem abba a napi 5 perces tusolásba fogsz anyagilag tönkremenni, amennyit elfogyaszt. a villany, fűtés akkor is menne, ha nem lenne ott. akkor meg? arról érdemes lenne egyenesen beszélni, hogy azért ne harapóddzon el nagyon a dolog, és ne rendezkedjen be, valamint figyeljenek a rendre. jobb az elején szólni, mert ha halogatod, akkor a fejedre nőnek, és később már nehezebb leállítani.
2013. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Éppen azért nem neked kellene fizetned az ő részét is, mert nem ismered őt olyan jól. Fizesse az, akihez tartozik. Mindenképpen mondd meg nekik, függetlenül attól, hogy mennyire ismered őket. Nem kötelességed senkit eltartani. Nagyon belekötni sem tudnak, mert ebben egyértelműen neked lenne igazad. Ha megsértődnek, hát akkor legfeljebb pár napig nem szólnak hozzád. Fizess annyit, amennyiről te úgy érzed, hogy fedezi a fogyasztásodat. A főbérlőnek meg ígyis-úgyis ki kell fizetni, hát, akkor majd ők annyival többet tesznek hozzá. Semmiképp ne hagyd, hogy a fejedre nőjjenek. Muszáj határozottnak lenni ilyen helyzetben még ha közben vállalni kell az összeveszés kockázatát is.
2013. okt. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nem ok a nem szólásra, hogy még nem ismered, jobb helyeken már az elején csinálnak valami szerződést, mint a társasházakban van, hogy ki mit engedhet meg magának, mennyit vállal a közös munkákból, mennyit takarít, miért felel, mennyit fizet, mi van, ha lelép, stb. Ui. a valaki nem fizet, a többi köteles lesz helyette is fizetni.

Egyszóval, minél hamarabb és ha kiderül, hogy nem való közétek, annál jobb, minél hamarabb.

2013. okt. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi szerződésünkbe bele lett foglalva, hogy tudomásul vesszük, hogy ha vendég van nálunk, akkor a rezsi azzal arányosan nő és az, akinél a vendég van, köteles annak részét megtéríteni. Ergo. Ha csak akkor van ott, amikor a párja is otthon van, a fűtés nyilván nem lesz több, ahogy a villany sem, főzni is gondolom akkor főz, amikor a lakótársad is, tehát ez sem többlet fogyasztás. Egyedül a fürdés az, amit igenis kifizethetne, hiszen ti is pénzből éltek. Én elviselném a tusfürdőjét és törölközőjét (ha rendben tartaná), de azt nem, hogy én fizetem utána a rezsit. Fizesse ő, vagy a barátnője, ne ti a többi lakótárssal.
2013. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és azt elfelejtettem, hogy amiért benne van a szerződésünkben és arányosan nem tudjuk leszámolni ki mennyit fürdik és stb, ezért pl. a párom havi 5 ezer forintot ad bele a rezsibe, amiért gyakorlatilag itt lakik és ez is bőven sok, hiszen tényleg csak a víz az, amiből több fogy. Max néha felteszi a telefonját tölteni, annyival több áram is, de ez már csak kekeckedés...
2013. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ezért pl. a párom havi 5 ezer forintot ad bele a rezsibe, amiért gyakorlatilag itt lakik és ez is bőven sok, hiszen tényleg csak a víz az, amiből több fogy"


Te buszon szoktál jegyet venni? De felesleges is válaszolnod, mert a leírt logikád alapján nyilvánvaló, hogy nem. Hiszen a busz úgyis menne, ha te nem lennél rajta. A fogyasztás növekedés (amiatt, hogy rajta vagy a buszon) pedig gyakorlatilag kimutathatatlan. Szóval ha nem veszel jegyet vagy odalöksz pár fillért az bőven fedezi a költség többletet ahhoz képest, mintha fel se szálltál volna.

2013. okt. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért szerintem ez egy merőben más téma. Még is mit kéne csinálnom a párommal? Kérjem meg, hogy mérje le hány köbméter vizet fogyaszt egy hónapban? Megjegyzem, három emberre az utóbbi három évben, negyed éves számlában max 10-12 ezer forint szokott jönni és akkor már nagyon sokat mondok. Ehhez képest szerintem havi 5 ezer forint, csak mert néha lezuhanyzik, aránytalanul sok. Főzni akkor is főzök, ha nincs itt, a villany akkor is ég a szobámban, ha nincs itt, a tv akkor is megy, ha nincs itt, stb. A lakótársak kajáit nem eszi meg. Ilyenekben ő miért lenne többletfogyasztó? A párom ajánlotta fel, hogy beszállna a költségekbe és ez így helyes is. A élakótársakkal közösen leülve beszéltük meg, hogy ki mennyit tart kb. reálisnak, ennyiben egyeztünk meg, a párom is ennyire gondolt. A maradékot osztjuk háromfelé. Szerintem ez így egy teljesen és működőképes jó megoldás.
2013. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!