Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti hogyan csinálnátok a...

Ti hogyan csinálnátok a felújítást? Lent a sztori.

Figyelt kérdés
Vályog a ház, régi ablakok vannak még, és parkettás illetve padlószőnyegesek a szobák. A cél a szigetelés úgy, hogy a penész ne jöjjön elő. Sok ismerőstől hallom hogy kínlódnak vele, én nem szeretnék. Nyílászáró csere, üveggyapot , Areco szellőztető rendszer, laminált padlós szobák - ez a terv. Mi kellhet még, és ez jó megoldás e? Napi két szellőztetést javasoltak tárt ablakokkal és nem bukón.
2013. febr. 10. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Amit én most írok, szerintem 0%-ra fognak értékelni. De nem baj.


Egyszerűen én baromságnak tartom ezt a szigetelési mániát. Eddig még akárhol szigeteltek, meg műanyag nyílászárót cseréltek, előbb-utóbb előjött a penész. Ha panel volt az épület, ha tégla, ha családi ház. Ha tetszik ha nem, én ezt tapasztaltam.

Képzeld, elmondom az én helyzetemet: panel épület, nincs szigetelve, régi fa ablakok, száraz a levegő: 25%-os a páratartalom.

Amíg az ablakok a régimódi szivacsos módszerrel voltak szigetelve semmi gond, semmi penész nem volt. Nem újítottunk semmit, annyi változott, hogy az ablakokat asztalos helyrehozta, hogy jól illeszkedjen, és a szivacsos szigetelést lecserélték gumisra: ami összenyomódik, ha becsukod az ablakot.

Mindössze a fa ablak szigetelése változott, és már ettől a kis változástól 2 év múlva megjelent kis penész a szigetelésen!

Szerencsére ugye ez nem nagy baj, 2 évenként nem nagy meló egy ilyen öntapadós gumit feltenni az ablakra. Illetve azóta mossuk az ablakkeretet is rendszeresen.


Már ettől a kis változtatástól megjelent a penész!!

Képzeld el mi lenne ha az épületet szigetelnék, vagy műanyag ablakok lennének. Jobb bele sem gondolni. Inkább legyen idebennt 2 fokkal kevesebb,és fizetek 5000Ft-al több fűtést, de a penészes levegő nagyon egészségtelen.


Nekem nem kell semmiféle szigetelés. Utána, a mindenféle megbetegedésre, vajon mennyibe kerül a gyógyszer? Megéri penészes levegőt beszívni?

Én azt mondom. Nem.

2013. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Penész ellen a páramentesítő gép a megoldás. Mi is vickeltünk-vackoltunk, és nem jött be.
2013. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kunu lenke ***** válasza:
Szia .Én szintén az első válaszolóval értek egyet!!
2013. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ilyen sem volt, hogy ebben valaki igazat adott nekem. Mindenki csak azt hajtogatta, hogy de "x" ezer Ft-al kevesebb a fűtésa szigeteléssel. Úgytűnik nem csak én gondolkodok így.


"Penész ellen a páramentesítő gép a megoldás"

Mint írtam, már 25%-os páratartalomnál is megjelent a penész a gumi szigetelésen. Ezt hova lehet csökkenteni? Már ez is teljes száraz levegőnek számít.

2013. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Te is leírtad a tapasztalatodat, meg én is. Mit kell ezen értetlenkedni?
2013. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vizsgáltasd meg az ablakot, nem feltétlenül kell az egészet kicserélni. Lehet, hogy elég lesz egy szárnyat kicserélni, vagy esetleg az is működhet, hogy a külső szárny kis mértékű átalakításában lehet bele tenni egy kétrétegű hőszigetelő üvegezést. Műanyag nyílászárót én semmiképpen nem tennék.


Az ásványgyapot működhet, de kizárólag páraáteresztő vakolattal. Érzésre szerintem ez nem fog penészedni.

2013. febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, én megértem az elkeseredésed. Sajnos tényleg rosszul csinálták, és mivel a helyiség légcseréjét lezárták, de a falak belső hőmérsékletét nem növelték, ezért a fal pórusaiban kicsapódik a belső pára, ami az ablakfelújítás miatt nem tud távozni.


Ha a falat is szigetelték volna, nőtt volna a belső felületi hőmérséklet és nem csapódott volna ki rajta a pára. De ilyen esetekben is meg kell gondolni egy gépi szellőztetést, de ezt már ritkán mondják az embereknek... A megoldás az, hogy "lélegző" házakat kell építeni. Egy panelnél ez már halott ügy... Ott csak a pénz beszél.

2013. febr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ameddig nem volt kicserélve az ablak addig volt penész a szobában. Az ablak nem szigetelt pedig semmit.

Az új ablak nagyon jól szigetel. Ablakcsere után kifestettem és azóta nincs penész.

A másik szobán is műanyag ablak van és ott se penészesedik.

2013. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én az 1.-t támogatom.Szerintem is mániává vállt ez a dolog.Én építkeztem pár éve és azt mondták miért vakolom be kívülről ?nikecell rá és csá! Nem sokkal kerülne többe.Igaz és még a vakolással ellentétben lehet hogy én is meg tudtam volna csinálni .De nem csomagolom neilon szatyorba a házamat hogy berohadjon minden.Kivételt képeznek a panelházak mert azok annyira rosszak hogy feljavításuk esztétikailag és a hőveszteség miatt másképp nem megoldható.
2013. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utólsó v.-ok kifelejtettem hogy nem alulról vizesedik a fal ?Van alsó vízszigetelés?
2013. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!