Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehetek eben a helyzetben?

Mit tehetek eben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott egy bérbe adott lakás,a főbérlőnek 2 éven kersztül folyamatosan mindig pontosan volt odaadva a pénz évente 1 elszámolás volt hogy van e valami tartozásunk vagy nincs.

2 hónappal ezelőt eggyik családtagom kórházba került több műtéten is átesett és mint tudjuk a gyógyszerek nem olcsók.

A főbérlővel közöltem hogy nem tudom eggyöszegben kifizetni az albérleti díjjat ezt megértette de most követeli a pénzt"uzsora kammattal" 200 ezer forintot akar tőlem behajtani mikor 100 ezer forint sincs a tartozásom.

jelenleg folyamatosan fenyeget hogy jön az embereivel és kirak a cuccaimat meg nem vihetem mert itt maradnak a tartozás felyében.(csak a szerszámaim érik a 2x esét a tartozásnak) sehogy nem lehet vele megállapodni csak a fenyegetőzésre képes.szerződésünk nincs mivel így olcsóbban adta ki az albérletet. mit tehetek az ellen hogy ne rakjon utcára addig amíg nem találok másik albérletet?



#albérlet.a.b.q.w.e.r.t.z.u.i.o.p.ő.ú.ű.á.é.l.k.j.h.g.f.d.s.a.í.y.x.c.v.b.n.m.
2013. okt. 28. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

1./ feljelentewd a NAV-nál. Garantáltan nem lesz olcsóbb a dolog neki

2./ Sajnos,a bérlő megteheti, hogy nem mozdul a lakásból és nem is fizet. Szóval, ha ki a kar rakatni onnét, akkor ő követi el ellened a magánlaksértést, tehát, ha kihívod a rendőröket, téged fognak védeni,nem a tulajt. Ez van. Egyébként jó lenne vele megegyezni,de,ha nem érti a témát, esetleg vesd fel neki ezeket, amiket mondtam

2013. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha nincsen pénzed mi a garancia , hogy legközelebb MEGINT nem üt be a mennykő ??

Az ha valamiről tudod miért olcsóbb , ez ráutaló magatartás , tehát te is adócsaló vagy !

Ha Ő van bejelentve a lakásba a rendőrök be sem mehetnek az Ő engedélye nélkül csak ha van végzésük , önhatalmúlag az ügyészség megüti a bokájukat :)))

Pénz nélkül marad a hajléktalan szálló , vagy bérelj a cuccodnak egy garázst .

2013. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
# 1 neked a helyesírás is bonyolult ,,, nem jogi tanácsot adni ..... Inkább végezd el a általánost !!! XDDD
2013. okt. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Látom nem értitek, pénzem van fizetek rendesen a bajom az hogy a 100 ezer forintos tartozásomra ő kér még 100 ezret uzsorakamat ha nem fizetem ki neki akkor ki rak értitek hogy közben én az albérletet és a rezsit ki fizettem neki!


így már érthetőbb? igen és szerintem pofátlan mert ide van be jelentkezve és mivel ez panel a közösköltséget is fizetem utána vagy nem így van?

2013. okt. 28. 23:04
 5/7 anonim válasza:
79%
Én a helyedbe már most elkezdenék albérletet keresni a tudta nélkül, mivel nem tudsz vele mit csinálni,egyáltalán semmit.Még a rendőrök sem tudnának mit csinálni, szerződés hiányában.Fognám a cuccaimat egy nap mikor már megvan az új albérlet, és elvinném őket és még be is húznám, a pénzét sose látná tőlem.Csak úgy eltűnnék.Ezesetben meg ő bukta a pénzét a kabzsisága miatt.Ha 100ezer nem volt elég neki akkor így járt nem kap semennyit.Tehát mondom mindenképp keress albérletet és szimplán tűnj el onnan egy szó és feltűnés nélkül!
2013. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pontosan így tettem de előte még jól fel is fűtöttem a lakást ki mostuk az összes cuccunkat STB had fizessen



jöhetnek a -kommentek a főbérlőktöl --.--

2013. dec. 8. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:
TUDTAM !!!!! Ezért utálja mindenki a köcsög albérlőket !!!!! Remélem a következő albiban levesznek XDDDDDDDDDDDDD
2013. dec. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!