Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozott idejű szerződés...

Határozott idejű szerződés idő előtti felmondása?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő: Adott egy 1 éves szerződés, melyet idő előtt (4 hónap után) fel szeretnék mondani. Az tiszta, hogy ebben az esetben a kaució nem jár vissza. De a hátralevő hónapokat nem fizettetheti ki ugye?
2013. okt. 31. 10:26
 1/6 anonim válasza:
Albérletről van szó? Benne kell lennie a szerződésben mindennek. Egyébként az a szokás, hogy a kauciót veszik el, más nem történik.
2013. okt. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, albérletről van szó.
2013. okt. 31. 11:37
 3/6 anonim ***** válasza:
dede, kifizettetheti, és teljesen jogosan, ha benne van a szerződésben. abban meg lehet egyezni, hogy ha hozol valakit magad helyett, aki rögtön utánad költözik, akkor nem kell kifizetni. esetleg még annyi engedményt tehet, hogy a (gondolom) 2 havi kauciót beszámítja, és akkor neked csak a fennmaradó két hónapot kell kifizetni. de amúgy jár neki a pénz.
2013. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nem hallottam még ilyenről. Nem ez az első albérletem, de mindenhol csak a kauciót buktam volna el, ha idő előtt felmondom a szerződést. Ha a te szerződésedben nincs kimondottan az leírva, hogy ki kell fizetned akkor nem kötelezhet ilyenre. Nálunk pl a mostani albérletben (jogász által írt szerződés ez is, mint az előzőek) 2 havi kauciót kellett leadnunk, de csak egy havit vesz el "bánatpénzként" ha idő előtt elmegyünk.
2013. nov. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


nekem volt már olyan albim, ahonnan hamarabb el akartunk volna jönni, szintén ügyvéd által írt szerződés volt. és ki kellett volna fizetnünk a fennmaradó hónapokat (vagy egyszerre, vagy havonta, mintha ott laknánk).

2013. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A bérbeadó követelheti a fennmaradó időre a lakbért. Más kérdés, hogy ha önként nem fizeted meg, pereskedéssel általában nem bajlódnak, csak a kauciót tartják meg.
2013. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!