Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott vagy határozatlan...

Határozott vagy határozatlan időre szerződés jobb a munkavállaló szempontjából?

Figyelt kérdés
Most járt le a próbaidőm. Csak egy pár hónapos, határozott időre szóló szerződést akar aláíratni velem a munkáltatóm, amit furcsállok, mert tudom, hogy hosszútávra kell nekik ember.

2013. aug. 25. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Határozatlan.
2013. aug. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenkinek évekig hosszabbítanak havonta, kéthavonta, csak a kötelező öt év után veszik fel határozatlanra az embereket. Hogy ez jó vagy nem a munkavállalónak, az nézőpont kérdése. Én szeretem, mert így tudom, hogy bármi közbejön, nem kell felmondási idő miatt aggódnom, lejár a szerződésem, és dobbanthatok. De akinek családot kell eltartania, annak nem biztos, hogy olyan megnyugtató, hogy mindig csak 1-2 hónapra lát tutira előre.
2013. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Határozott idejű szerződés.Nyugaton a cégek már rég rájöttek arra hogy jó minél gyakrabban cserélgetni az embereket mert egy idő után frusztrálttá befele fordulóvá válnak a munkavállalók és ez rontja a munkamorált és csökkenti termelés hatékonyságát.Nem beszélve arról hogy határozott idejű jogviszonyesetére nem kell olyan járulékokat fizetni az apeh-nak vagy támogatásokat juttatásokat adni a munkavállalónak mint határozatlan idő esetén. Egyre inkább kerülik a munkáltatók a határozatlan idejű szerződéseket mert macerás, több a kiadás, és jogilag jobban megfogható vele a munkáltató.
2015. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!