Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akinél voltak hangyairtók...

Akinél voltak hangyairtók társasházban fáraóhangyák kiirtása végett, mennyire volt hatásos?

Figyelt kérdés

Ma volt itt a hangyairtó, végigment a lakásokon (nem tudom hányan engedték be a lakásba). Valami injekciós tű szerűséggel vm gél szerű anyagot nyomott 1-1 helyre, a vizesblokk környékére (konyha, fürdő, wc). Azt mondta, hogy ez a gél majd odavonzza a hangyákat, és azok beviszik a bolyba, és kiirtja azt.

Félek, hogy most egy hangyainvázió jön (eddig Biokillet használtunk, és csak néha jöttek, de csak pár db). Félek hogy mindent össze fognak mászni, és sokan lesznek. Ismerem magam, hogy ilyen alkalmakkor olyan ideges leszek, hogy a világból is kifutnék - volt ilyen eset párszor). Ez most azért ilyesztő különösen, mert jó hosszú idő után végre kaptam állást, hétfőn kezdek, és simán el tudom képzelni, hogy ha csőstül megjelennek a dögök, akkor minden gondolatomat lekötik, és nem tudok odafigyelni a munkámra úgy ahogy szeretnék.


Segítsetek! Számítsak invázióra?


Továbbá mennyire hatásos ez a géles módszer?


2011. szept. 2. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Igen De mivel kiakartad őket irtani így most lézerfegyverekkel és tankokkal fognak támadni ellenetek. És ők irtanak ki titeket. Megkezdi a fáraó uralmát ti lesztek a rabszolgák! Most már tudjuk ki tört ránk vegyi fegyverekkel! Egy hangya a bolyból....
2011. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gélest nem ismerem. Nálunk jó régen voltak, akkor a kertészeti boltban vettem speciális fáraóhangya irtó szert. Egy kis zacskóban volt, ki kellett lyukasztgatni, hogy hozzáférjenek. A benne lévő szert a dolgozók behordták a királynőnek, pár hét alatt elpusztultak. Figyeld meg, merre vonulnak, mert ott a fészkük. Nálunk pl. az egyik videókazettába kötöztek, még a műanyagot is megrágták, és ez nem vicc! Volt a kaktuszcserépben is, mivel azt ritkán kell öntözni, jó száraz volt. Nem rémisztgetni akarlak, de sajnos ez a fajta kifejezetten "házlakó".
2011. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen passzív irtó szer amit beviszek a fészekben akkor, az nem okoz inváziót.


Nálunk amúgy az segített, hogy első lépésben én használtam ezt a fészekbe hordós mérget (nem drága).

2-3 hét múlva átforgatam a lakást és találtam még 1-2 fészket (kiírtottam).

Aztán vettem olyan hangya mérget amit ha oda fújsz azonnal öl és még 3 hónapig ha átmegy rajta akkor nyenya.

Ezzel befújtam a szegélyeket, a csöveket és ami a lényeg a háztömbön átfutó szerviz fülke (és szellőző cső) helységet, de ezt iszonyat vastagon.

2011. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!