Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérleti probléma, Jól...

Albérleti probléma, Jól átverve érzem magamat. Becsaptak MIT TEHETEK?

Figyelt kérdés
SZEPTEMBER 5.-én költöztünk egy nagyonszép lakásban,105000ft-ot letettünk a tulajnak aki a rendőrségen dolgozik.Ez a pénz fedezi a 35000ft albi díjat + 2 hó kaukciót.Van egy szobatiszta cicánk amit a gyerkőcök kaptak a hölgy engedte nagyon kedves volt velünk.Ez egy bebútorozott minden téren szép lakás,a panelbe velünk szemben lakik a tulajhölgy.a NAV-nál is bejelentett korrekten.Októberben szintén 5.-én átvittünk neki 100000ft-ot ami bíztossan fedezi a rezsit és az albidíjat.Mivel előre nemtudtuk mennyi lesz a rezsi ezért hagytuk nála a pénzt .Mivel a férjem este vitte át a hölgy akkor ért haza fáradtan melóból azt mondta másnap megírják róla a papírt.Másnap visszaadott 10000ft-ot h ennyi bíztossan nemkell a rezsire,ezt is a liftbe beszálláskor kutyafuttában intézte mert késébe van.15.-én van az elszámolás akkor visszakapjuk a rezsi pénzből a visszajárót vagy mi fizetünk még.20.-án rákérdeztünk,h lassan ujra óraolvasás lesz nem számolunk el ?Mire a hölgy azt mondta,h még nem jött meg az összes csekk.Mivel más lakók már mondták,h megjött az összes csekk a hölgy nem jelentkezett az elszámolás miatt,24.-én megírtuk neki sms-be h számoljon el mert tudjuk,h megjöttek a számlák,erre reggel kaptunk smst- 7-kor h ő 5 perce az ajtónk kilincsére akasztotta a visszajáró pénzt 20000ft-ot vegyük le.HÁT nemmondom a frász kerülgetett ,h így adja vissza nylon acskóba egy redőrségi borítékba lapult a pénz.azóta őt nem tudjuk elérni látjuk h hazaér átmgyünk és hiába csengetünk nem reagál rá.Mivel ez nekünk nem ferr játék kerestünk egy másik albit neki viszont albérlet felmondó szerződést írtunk ,és mivel esedékes volt az uj albidíj ,fenőtt fiam átvitte a pénzt 35000ft-ot és a felmondó szerződést,és azt aláírta,de megint nem írt papírt arról h átvette a pénzt.Én amikor hazaértem megírtam neki,h 30 nap mulva megyünk erre ő annyit írt h most a mai napon egyösszegbe fizessük ki neki a rezsi pénzt.Mivel a telefont nem veszi fel és nem nyit ajtót ,visszaírtam ,h még nincsenek meg az uj rezsiszámlák amint megérkeznek azonnal jelezze és átvisszük a pénzt.Vissza írt,h kaukciót 70000ft-ot akkor kapjuk vissza ha teljessen fertőtlenítjük a lakást és tisztaság lessz ami jogos és egyértelmű nem is gondoltuk másképpen .Megírtam ezt és kértem h jelezzen h ha megjönnek a számlák,erre ma reggel bevolt dobva a postaládába fénymásolt számlák az előző hónapból h ő kifizette és még én tartozok neki 31113ft-talholott ott maradt nála 35000 ft a rezsire .a mai napon kéri rendezni.sík ideg vagyok mivel nem írta alá h átvette a pénzeket csak a legelsőt írta al ami két kaukció+ albidíj volt ,és azt írta mellékelve h mivel mi visszakértünk minden pénzt tőle ezért most tartozok neki 31113ft-tal.Kérdem én melyik az a hülye tulaj aki visszaadja a rezsire szánt pénzt és ő kifizeti helyettem a rezsit egyiksem.én hülye mivel a férjem és fiam megbízott a nőbe nem írattak alá vele papírt a pénz átvételekkor így most én mit tehetek vagy ő MEGTEHETI MIVEL NEMTUDOM MILYEN BEOSZTÁSBA VAN A RENDŐRSÉGEN,H ESETLEG MEGJELEN NÁLUNK KÉT RENDŐRREL ÉS AZONNALI HATÁLLYAL KITESZ GYEREKESTŐL HOLOTT én tényleg mind a két hónapban megbíztam benne és a páromék átadták a pénzeket mit tegyek.ja és az uj albiban már kifizettük a kaukciót is de csak 30 nap mulva tudnak kiköltözni.VALAKI SEGÍTSEN MIT TEHETEK
2013. nov. 8. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj hogy ezt írom, de ha egy 15 éves jár el úgy ahogy Ti ebben a helyzetben az rendben van. No de kérlek felnőtt emberként ilyen helyzetet hogy tudsz teremteni?

Nem a tulaj csapott be titeket, hanem te vagy valami rettenet türelmetlen és kapkodó.


Amit én tettem volna.

1. Az első havi lakbér ugye fizetve volt a kaucióval együtt, így amíg a tulaj nem küldi át írásban a rezsi összegét, nem léptem volna semmit.

2. Ha szóltak volna hogy fizessek, kértem volna hogy közöljék végre mennyit, és fillérre leszámoltam volna.

3. Sose adtam volna kézbe pénzt átvételt igazoló aláírás nélkül.

4. Eszembe nem jutott volna a kiköltözés ilyen dolog miatt.


Semmi nem történt veletek addig, amíg nem kevertétek meg azt a sz,,,t ami addig nem is volt. Ezt Ti gerjesztettétek, már bocs. Minden további cirkusz a tulaj felelőssége, ami nyilván peres úton orvosolható, de azt hogy idáig jutottatok, csak magadnak köszönheted.

2013. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ezt nem értem már ne is haragudj.Mi nem számlára kapjuk a fizut és eddig is úgy oldottuk meg ,másik helyeken is,h 5.-én odaadtuk a tulajnak annyi pénzt ami kb elég a rezsi és albidíjra ,és ő 15.-én elszámolt velünk.az előző helyen eladták a lakást ezért költöztünk el két évig ott voltunk és nem volt ebből gond.Most még nyugodtabbak voltunk h a tulaj rendőr nagyobb biztonság bizalom stb.Mivel későn jár haza a tulaj most a fiam (felnőtt) előtte a férjem vitte át a pénzt h ne álljon itthon mert egésznap nincs itthon senki nem szeretnénk ha betörnének és almenne a pénz.Megbíztunk benne ,h másnap ír papírt,és mivel azóta nem tudjuk elérni sehogyan,ezért döntöttünk úgy h mivel nem kommunikatív itt nem maradunk,nem értem már az is baj ha valaki rendessen fizetne és nem veri át a tulajt.álltalában a tulajt szokás átverni nem fordítva.nem kapkodtam csak nem volt körültekíntő a párom és megbízott valakiben.én kavartam a sz..rt nem értem mivel?ezekután még én pitizzek én nyugalmas életet szeretnék ha már egyszer fizetek is érte
2013. nov. 8. 12:16
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Háromszor próbáltam elolvasni, ha jól értem a szitut akkor szeptember 5.-vel beköltöztettek egy lakásba, ahol letettél 2 havi kauciót (70.000) + 1 havi bérleti díjat (35.000). Majd október 5-én átadtál 100.000, melyből a tulajdonos visszaadott 30.000 Ft-ot. Tehát a szeptemberi rezsitek 35.000 körül volt ezek szerint.

Majd november elején átvitte a fiad a novemberi bérleti díjat, azaz 35.000 forintot + a felmondót.


A tulajdonos most kérte tőletek az októberi rezsit, ami 31,113 Ft a történet szerint.


Nekem nem tűnik átverésnek, már megbocsáss. Sőt még a novemberi rezsi díjat is jogosan fogja kérni.


Nem értem mi a gondod????

2013. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én esküszöm próbáltam végigolvasni ezt a kisregényt, de elfogyott a közepe felé a türelmem. Az, hogy "eddig is így csináltuk" az nem válasz. Minek adsz oda pénzt valakinek csak úgy, hogy majd napokkal később elszámoltok..??


Mégis átrágtam magam rajta.


Szeptember: 2x35.000 + 35.000 huf

Október: 100.000 huf - visszaadott: 10.000 + 20.000

tehát 70.000 maradt nála

November: 35.000 huf - és kér még 31.113-at


Ez a lényeg, de ezt olyan bonyolultan írtad le, hogy hihetetlen. Ezt kihámozva arra jutottam, hogy jogosnak tűnik amit kér pénzt. Szeptemberben fizettetek lakbért, a nála hagyott 100.000-ből 70.000 maradt nála, ami mondjuk az októberi lakbér és a rezsi szeptemberre. Novemberben pedig kapott egy havi lakbért és egy fillért nem fizettetek még rezsire október és november hónapra. Tehát ha kevésbé körülményesen írod össze a lényeget, akkor te is kilyukadhatsz oda, hogy valószínűleg jogosan kér majd még 30.000 forint körüli összeget. Ti pedig örüljetek, visszaadja a két havi KAUCIÓTOKAT - nem kaukció.

2013. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Na ki lesz a legjobb matekos :))) Már papíron is próbáltam jegyezni de nem érzek átverést . Inkább hatalmas az értetlenség !!!!
2013. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
amit október elején nála maradt 70000ft az az októberi albérletet fedezi és abból vonta le azt a rezsit amit szeptemberbe használtunk el és ő októberbe végig kapta a csekkeket mivel novemberbe még nem kapott csekket amit ugyebár októberbe használtunk így nem kérheti előre amit csak számlázáskor fogok fizetni neki.nem értem mit nem értetek az októberben két havi szeptemberben fogyasztottat akar levonni nem világos?
2013. nov. 8. 18:36
 7/16 A kérdező kommentje:
ha már egyszer levonta ne vonja le mégegyzseramit szeptemberbe fogyasztottunk vagy pedig leakarja nyulni előre mégegyszer nem adok neki
2013. nov. 8. 18:37
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem érted ugye? A bérleti díjat előre a rezsit utólag fizeted. Akkor lenne igazad, ha a kaució és az első havi bérleti díj mellé rögtön előre rezsit is fizettél volna. Gondold ezt át még egyszer. Nincs igazad.
2013. nov. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
mi előre odadatuk a pénzt októberben a szeptemberbe elfogyasztott rezsinkre amit ugyebár októberbe számláztak mi a bérletivel együtt előre körülbeli kalkuláció alapján még számlák nemjöttek már akkor odaadtuk a rezsipénzt.okt 5.-én ebből ő befizette a rezsit most viszont azokra a számlákra ujjra kéri a pénzt .mivel ez nemtetszett nekünk ezért most november 5.-én csak az albidíjat adta a fiam a nő kezébe és mi fizetjük ki a számlákat amikor jönnek.nekem ez nem tetszik h egyszer már kifizettem a szeptemberi fogyasztást és most ujjra azokat a számlákat kéri h fizessem ki vagyis nekem ez mer már kétszer fizettetné ki velem.62000ft holott csak 31000ft van a számlákon,nem az a gond h számlákat kell fizetni hanem h letagadja azt h mi októberben a kezébe adtuk a rezsi pénzt is ahogyan ő kérte előbb .mivel ő október 8-án küldte el az óra állásokat és már megelőlegezve nála volt a pénz 5.-én.akkor arra ön mit szól h tegnap egyik percben visszaadta a különbözetet a rzsipénzből és azt mondta h igen megkapta a pénzt a másik pillanatban meg azt mondta,h nem kapott semmit.olyan mint egy szemilis,nehogymár én fizessem az ő számláit is.
2013. nov. 9. 08:25
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az egészet egyedül te nem érted. Mi értjük. Nincs ebben semmi átverés. Ne ötezer karakteres élménybeszámolót írj, hanem a lényeget. Amit leírtál borzalmasan kusza volt és zavaros, vettük a fáradságot és kihámoztuk belőle a lényeget, mind arra jutottunk a csapnivaló leírásodból, hogy nincs semmiféle átverés.
2013. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!