Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérleti probléma, Jól...

Albérleti probléma, Jól átverve érzem magamat. Becsaptak MIT TEHETEK?

Figyelt kérdés
SZEPTEMBER 5.-én költöztünk egy nagyonszép lakásban,105000ft-ot letettünk a tulajnak aki a rendőrségen dolgozik.Ez a pénz fedezi a 35000ft albi díjat + 2 hó kaukciót.Van egy szobatiszta cicánk amit a gyerkőcök kaptak a hölgy engedte nagyon kedves volt velünk.Ez egy bebútorozott minden téren szép lakás,a panelbe velünk szemben lakik a tulajhölgy.a NAV-nál is bejelentett korrekten.Októberben szintén 5.-én átvittünk neki 100000ft-ot ami bíztossan fedezi a rezsit és az albidíjat.Mivel előre nemtudtuk mennyi lesz a rezsi ezért hagytuk nála a pénzt .Mivel a férjem este vitte át a hölgy akkor ért haza fáradtan melóból azt mondta másnap megírják róla a papírt.Másnap visszaadott 10000ft-ot h ennyi bíztossan nemkell a rezsire,ezt is a liftbe beszálláskor kutyafuttában intézte mert késébe van.15.-én van az elszámolás akkor visszakapjuk a rezsi pénzből a visszajárót vagy mi fizetünk még.20.-án rákérdeztünk,h lassan ujra óraolvasás lesz nem számolunk el ?Mire a hölgy azt mondta,h még nem jött meg az összes csekk.Mivel más lakók már mondták,h megjött az összes csekk a hölgy nem jelentkezett az elszámolás miatt,24.-én megírtuk neki sms-be h számoljon el mert tudjuk,h megjöttek a számlák,erre reggel kaptunk smst- 7-kor h ő 5 perce az ajtónk kilincsére akasztotta a visszajáró pénzt 20000ft-ot vegyük le.HÁT nemmondom a frász kerülgetett ,h így adja vissza nylon acskóba egy redőrségi borítékba lapult a pénz.azóta őt nem tudjuk elérni látjuk h hazaér átmgyünk és hiába csengetünk nem reagál rá.Mivel ez nekünk nem ferr játék kerestünk egy másik albit neki viszont albérlet felmondó szerződést írtunk ,és mivel esedékes volt az uj albidíj ,fenőtt fiam átvitte a pénzt 35000ft-ot és a felmondó szerződést,és azt aláírta,de megint nem írt papírt arról h átvette a pénzt.Én amikor hazaértem megírtam neki,h 30 nap mulva megyünk erre ő annyit írt h most a mai napon egyösszegbe fizessük ki neki a rezsi pénzt.Mivel a telefont nem veszi fel és nem nyit ajtót ,visszaírtam ,h még nincsenek meg az uj rezsiszámlák amint megérkeznek azonnal jelezze és átvisszük a pénzt.Vissza írt,h kaukciót 70000ft-ot akkor kapjuk vissza ha teljessen fertőtlenítjük a lakást és tisztaság lessz ami jogos és egyértelmű nem is gondoltuk másképpen .Megírtam ezt és kértem h jelezzen h ha megjönnek a számlák,erre ma reggel bevolt dobva a postaládába fénymásolt számlák az előző hónapból h ő kifizette és még én tartozok neki 31113ft-talholott ott maradt nála 35000 ft a rezsire .a mai napon kéri rendezni.sík ideg vagyok mivel nem írta alá h átvette a pénzeket csak a legelsőt írta al ami két kaukció+ albidíj volt ,és azt írta mellékelve h mivel mi visszakértünk minden pénzt tőle ezért most tartozok neki 31113ft-tal.Kérdem én melyik az a hülye tulaj aki visszaadja a rezsire szánt pénzt és ő kifizeti helyettem a rezsit egyiksem.én hülye mivel a férjem és fiam megbízott a nőbe nem írattak alá vele papírt a pénz átvételekkor így most én mit tehetek vagy ő MEGTEHETI MIVEL NEMTUDOM MILYEN BEOSZTÁSBA VAN A RENDŐRSÉGEN,H ESETLEG MEGJELEN NÁLUNK KÉT RENDŐRREL ÉS AZONNALI HATÁLLYAL KITESZ GYEREKESTŐL HOLOTT én tényleg mind a két hónapban megbíztam benne és a páromék átadták a pénzeket mit tegyek.ja és az uj albiban már kifizettük a kaukciót is de csak 30 nap mulva tudnak kiköltözni.VALAKI SEGÍTSEN MIT TEHETEK
2013. nov. 8. 10:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
lehet ennyire hülye vagyok .ha egyszer rezsire odaadok 35000ft-ot és még csak egy hónap rezsi számlák jöttek ami 31000ft és az én odaadott pénzem fedezi akkor miért kéri h ujjra fizessem ki????????????Nem azt kérte h az uj hónap rezsijét előre adjam oda.Ti mindannyian duplán fizetitek ki a rezsit hát grt.valaki írja már le miért nincsen igazam
2013. nov. 9. 12:26
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát feladtam :P Akkor ad össze menyit fizettél ki idáig ! Vond ki mennyit kaptál vissza és mennyit fogsz még visszakapni ! A megmaradtat oszd el az ott eltöltött hónapok számával ! Rájössz mennyi volt egy hónap ! Próbálj csak számokra koncentrálni , és nem felesleges köröket futni a duma körítésben az tuti a kiadót sem érdekli XDDDD
2013. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
nem értem mi nem világos.kaukcióval egyszeri rezsivel 3 albidíjjal együtt összessen:105000+70000+35000ft=210000ft és mégcsak két hónaja leszünk itt vagyis csak egy rezsi fogyasztásunk volt ,most jönnek a következő hónap fogyasztásról a csekkek ennyi
2013. nov. 9. 13:59
 14/16 anonim ***** válasza:
Nincs olyan szó, hogy KAUKCIÓ. Kaució van. Négy választ kaptál arra, hogy miért nincs igazad, mind ugyanazt hámoztuk ki a regényből. Vagy hülyeséget írtál vagy pedig te nem érted ezt az egészet. Amit leírtál abból az jött le nekünk, hogy téged senki se akar átverni.
2013. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%

Nyugi már, nem akar téged senki átverni. Pláne ne legyen már rendőr fóbiád. Őket is fel lehet nyomni magasabb szinten és amíg bárki más munkáltatója pont lesz@rja hogy milyen magánügyei vannak a dolgozójának, addig egy rendőr kicsit többet kockáztat azzal ha a magánéletében inkorrektül viselkedik.


Azt viszont nagyon rosszul csinálod hogy előre adsz bármennyi pénzt is a rezsire. Mégis minek?? Jön a csekk, befizeted, odaadod az igazolást a tulajnak. Ennyi. Vagy jön a csekk tulajhoz, ő átviszi megmutatni, te kifizeted és kész. Egyik csekket se kell azonnal befizetni. Mindig van rá 1-2 hét, szóval abszolút nem értelek hogy mi ez a kapkodás meg előre fizetés (az albérleti díjon kívül persze).



Egy vicc amúgy ez a kisregény. Már csak ezt átfutva rögtön az ugrik be, hogy benned keressem a hibát, már bocsi. :)

2013. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

# 15 :DDD Szolgálaton kívül bérleti díjat kérni inkorrekt XDDDD Egyébként megnézheti a bűnlajstromát az albi egyednek ...... Ezerből egy normális bérlő van aki normális összeget tud előre letenni az asztalra :)))

A klasszikus albi rovar viselkedés : Minek má fizessek előre nem tudjuk , hogyééé lesz a vége ....... Majd eljön a hóvége lelépnek és ingyen laktak :(( De magyarázat az van : A barátomat lecsukták , a gyermekem intézetbe került , apám meghalt , anyám megszült , a testvérem eltűnt ,,, 0 = hát ezért nem fizetünk !!! :DDD Nem szabad hinni senkinek ÜZLETBEN ! Nekem már sikerül kiszűrnöm a sok pénztelen, segélyes , átmeneti szállóról egy hónapra kiöltözni akaró PÉNZTELENEKET :PPPP

2013. nov. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!