Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyen helyzetben mettől...

Ilyen helyzetben mettől meddig lehet hívni az ingatlanügynököt/tulajdonost?

Figyelt kérdés
Jelenleg albérleti lakást keresek, és sokat számít h ki milyen hamar jelentkezik telefonon/személyesen az ingatlanügynöknél/tulajdonosnál. Ha minél később telefonálok, annál kisebb az esélyem h megvan-e még a lakás. Tulajdonképpen 'udvariassági problémám' van(bunkó meg nem akarok lenni). Ilyen helyzetben mettől meddig lehet hívni az ingatlanügynököt/tulajdonost? (Tehát pl reggel 7-től este 8-ig? szombat-vasárnap?)
2013. nov. 8. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel 8-tól este 8-ig hívnám elnézéskéréssel.

Neki is érdeke, hogy hívd. Hétvégén is hívnám.

2013. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én reggel 9-től hívnám max este 7-8-ig. Mostanában sokat végigtelefonáltam, egyik se morgott. Egyszer kaptam olyan választ, hogy most nem alkalmas, de visszahív és fél óra múlva hívott is. A tulajoknak is céljuk kiadni a lakást, ezáltal felvenni a telefont.

Az ügynököknél lehet más rend. Velük kicsit más véleményen vagyok, ha nincs ott, hogy 0-24-ben hívható. Nekik ez egy munka és nem tudhatom mennyire szeretik a munkájukat otthon, családi körben is végezni, így ha ingatlanügynök száma volt megadva akkor 8-5-ig telefonáltam.

2013. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 9. 09:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet itt udvariaskodni, csak az a helyzet, hogy amíg ezen töprengsz addig elviszi előled a normális lakásokat az aki gond nélkül telefonál 0-24h-ig.

Én 21-ig simán telefonálok, sose volt gond (augusztusban kerestünk és találtunk is persze albérletet) és ha később volt akkor is megeresztettem egy sms-t.

Persze megfelelő udvariassággal illik hívni, rögtön megkérdezni alkalmas-e stb. De az hogy vasárnap este 8-kor ne zavarjam, csak mert udvariaskodunk, na olyan nincs. Ha vasárnap délután rakja fel a hirdetést akkor számítson rá, hogy rengetegen fogják hívni aznap este. És rengeteg ingatlanos fogja hívni a magánszemélyt aznap este...



Mobiltelefon az egy olyan szerkezet amit ki lehet kapcsolni, ha nem szeretnéd hogy csörögjön. Szóval én azt gondolom ez manapság nem lehet gond. (És igen, persze, nekem is van ismerős akinek 0-24-ig elérhetőnek kell lennie bármikor és ezért nem kapcsolhatja ki a mobilt. Nade erre a célra van munkahelyi mobil, aminek a számát nem írja ki a netre, így nem tudja zaklatni senki.)

2013. nov. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!