Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásbérlésnél kérhetem-e a...

Lakásbérlésnél kérhetem-e a tulajdonost, hogy ideiglenesen jelentsen be? Saját lakásom (már) nincs és most lakcím nélküli lakos vagyok?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 10:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Engem nem akartak bejelenteni, mert akkor hivatalos a dolog, és adózni kellett volna utána.
2011. márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Igen, kérheted...(hogy beleegyezik-e, az már más kérdés)


Miert lenne ettöl "hivatalos", mert ideiglenesen bejelentkezel? Hülye kifogás (a föbérlö részeröl)


egy föbérlö

2011. márc. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Gondolom nálam is ez a szitu,csak ez így nem jó nekem.

Bár attól,hogy valakit bejelentek,az még nem törvényszerű,hogy fizet azért,hogy ott van.(szerintem)

2011. márc. 28. 10:20
 4/30 anonim ***** válasza:

Attól még nem "kell" adózni!

Viszont járjatok utána, hogy mi kell, mert elképzelhető,hogy tulajdoni lap kell hozzá, az pedig 6000 forint, ebben meg kell egyezni,hogy ki fizesse!

2011. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%

tulajdoni lap másolatat kell (ami tényleg 6000HUF), + a föbérlö aláirása (beleegyezése az ideiglenes bejelntkezésbe).

Szerintem nem kérdés h kinek kell fizetnie a tulajdoni lap másolatát...(nem a föbérlönek)


egy föbérlö

2011. márc. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
43%
Be is kell hogy jelentsen. Nem kell attól még adóznia, de bejelenthet akárkit, mond azt hogy a hivatalos leveleket nem kapod meg és nincsen orvosi ellátás sem.
2011. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Miért "KELLENE" h bejelentsen, kedves utolsó?
2011. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nincs már tulajdoni lap másolat! Már nem fogadják el sehol!
2011. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

kifizetek én bármilyen költséget,csak ő azt mondja,hogy ez a cége székhelye és ezért nem akar senkit bejelenteni!

viszont így tényleg nehézkes a hivatalos levelezés illetve mindenhol hülyén néznek,hogy nincs lakcímem stb.

2011. márc. 28. 10:46
 10/30 anonim ***** válasza:
62%
Mert, hivatalosan, ha albérletben vagy, akkor az a tartózkodási helyed és a hivatalos íratokat oda kell póstázni, ez pediglen akkor lehetséges, ha be van jelentve.
2011. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!