Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Menjek vagy maradjak? A...

Menjek vagy maradjak? A gondjaim apróságok, de hosszú távon idegesítőek tudnak lenni.

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, három másik egyetemistával, az egyik közülük a főbérlő. Eddig minden szép és jó volt, jóban vagyunk, de ha a lakásról van szó, már vannak gondok. Pl. a főbérlő szinte naponta hagy kis üzeneteket pl. a fürdőben, hogy spóroljunk a vízzel (megjegyzem, rendes meleg víz sincs...) A piszkos dolgokra (pl. szemetes, WC) cédulát ragaszt, hogy mossuk meg (amíg kiírta, le is törölhette volna). Eleve úgy viselkedik, mint valami nagyfőnök. Nem azt mondom, én megcsinálok mindent, normális dolog, hogy rendet tartok magam körül. De legalább kérjen meg, ne ilyen hangnemben üzengessen. Komolyan, már turbo módban tusolok, hogy ne legyen kifogása...

Másrészt tudom, hogy gondok máshol is lennének. Itt hatalmas előny, hogy közel vagyunk a sulihoz, minden van, ami kell, vagyis ezeket leszámítva tökéletes minden. Ti mit tennétek?



2013. nov. 12. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
én maradnék és némi célzásokat is tennék..azért a kisujját megmozdíthatná ő is hisz mindannyian fizettek..vagy ez a tipikus elkényeztetett apa picikéje?
2013. nov. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennék. Rengeteg albérletben laktam, de sehol nem voltak ilyen szintű problémák és megoldások. Szerintem a minimum, hogy az ember odaáll a másik elé és elmondja, amit akar. És a legtöbb főbérlő is így gondolja.
2013. nov. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélnék a főbérlővel, hogy jobban esne, ha ezeket személyesen mondaná el, mert te igyekszel amúgy is jól csinálni ezeket.


Ha partner ebben, megoldódott a probléma, ha meg nem, akkor dobbants.

2013. nov. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is mennék nem bírnám ki ezt. Keress olyan albérletet ahol nincs főbérlő (az albérletek 90%-a ilyen) csak tulaj, az meg nem szól bele annyira hogy mit hogyan, őt csak az érdekli hogy fizess meg nagyjából minden oké legyen.
2013. nov. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
szerintem menj:(
2013. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem menj. Én nem laknék ilyen helyzetben hogy együtt kell lakni a főnökkel=tulajjal. Sehogysem tud az ilyen igazságos lenni. Inkább álljatok össze 2-3-4-en és vegyetek ki közösen egy lakást. Semmivel se kerül többe, mintha a tulajt kell kerülgetni.


Mondjuk szerintem túl sokan nem érdemes összeállni. Én sose laktam ilyen "tömeg" szálláson, csak a párommal, de nekünk kb. fejenként 40-ből kijön az albérlet+rezsi. Én nem nagyon hiszem, hogy ez lehet jelentősen kevesebb, ha 2 ember helyett 4-5 lakik együtt. Eleve közös lónak turós a háta ugye: azaz senki nem fog rendet tartani megfelelően, senki nem fog spórolni, mert minek ha a másik 3-4 úgyse spórol és persze több emberre eleve nagyobb lakás kell, nagyobb rezsivel. Szóval olyan jelentős költség csökkenést én nem látok a több emberes albérletben.

Egyedül persze drága, de ketten pont jó azt gondolom.

2013. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én az ilyen cetlikre sosem hallgatok, úgy vagyok, van szája nyissa ki.


Amúgy, víz, fűtés...ezekhez mindig az a kérés hogy spórolj, én úgy vagyok vele, van egy határ, ha fázom fűtést kapcsolok, vagy hideg vízbe én le nem fürdök...de persze van ismerősöm, aki képes 1 óráig is zuhanyozni, meg a folyóvízzel mosogatás sem éppen gazdaságos. Vagy a fűtésnél pl engem lakótársam akaszt ki, a "nyomjuk fel estére 24 fokra, dögöljünk meg a melegben"hozzáállással.


Szóval ezt a takarékoskodást meg lehet oldani hogy ésszel csináljuk, de ne legyen vegetálás sem.


Szemetes, wc, takarítás, ezek is olyan dolgok, hogy meg kell beszélni, vagy kiírtok rá egy házirendet, hogy ki mikor mit, és ha nem végzi el mehet a lecseszés, vagy folyamatosan takarítasz magad után. De mondjuk a WC-s dolognál nekem kedves lakótársam szokta telibe hugyozni az ülőkét, és minden egyes alkalommal fészket kell építeni..ha értitek, azért ez sem éppen egy kellemes helyzet. Az meg mondjuk elég paraszt dolog, hogy összesz..rom a wc-t és elvárom hogy más törölje tisztára.


Első körben megbeszélném a főbérlővel a dolgot, átgondolnám hogy én miket csinálok/nem csinálok meg, és felállítani egy normális rendet. De alapvetően ez a cetlizgetés még nem az a dolog amiért költöznék, de hosszú távon tényleg jobb megbeszélni ezeket.

2013. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyelőre úgy néz ki a dolog, hogy maradok, a kényelem szempontjából. Nem találnék könnyen ilyen lakást, ennyiért, ilyen közel. A főbérlővel ma este beszélek, főleg az utolsó cetliről, ami tényleg durva volt. Aztán majd meglátjuk...

2013. nov. 12. 16:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor katona voltam a parancsnok mondta : " Aki cetlizni szeret , annak vissza cetlizni , mindenkinek van gyenge pontja amit nem szeret ha más is lát ! " De az csak szórakozás , az ínséges időkben :) ! Pl.: Tiszti szálló : " A wc ülőkét ha csak rövidre használod hajts fel ! " Átcímkézve : Ha csak rövidet tudsz használni inkább ülj le mint a lányok ! " XDDDD Legalább nem unatkozol persze normális keretek között .
2013. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem bírnék főbérlővel lakni.... Minden mozdulatát nézi az embernek...elég idegesítő lehet...meg kb cselédnek néz ?? Illetve miért kell ennyire spórolni mondjuk a vízzel ? Te i fizeted...akkor meg ??
2013. nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!