Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális dolog, hogy a főbérlő...

Normális dolog, hogy a főbérlő követeli a kulcsot?

Figyelt kérdés
Kibéreltem egy lakàst, az elsõ dolgom az volt, hogy kicseréltem a zàrat, mire a tulaj közölte, hogy kéri az egyik kulcsot. Kérdeztem, hogy mire fel? Mire õ közölte, hogy neki joga van bàrmikor szétnézni a lakàsban, majd azt mondta nem fog, de kell neki is kulcs, ha nem tetszik mehetünk! Ezt nem értem, ilyen eddig sehol nem volt. Nem szeretném ha akkor àllítana be mikor nem vagyunk otthon. Semmi köze a cuccainkhoz! Ha otthon vagyunk be engedem! Normàlis dolog ez? Màsnàl, hogy van? Ràadàsul 3 havi kauciót fizettem plusz lakbér!
2013. dec. 2. 03:23
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim válasza:
40%
ez egy teljesen normális dolog, az, hogy kéri a kulcsot alap dolog. az oké hogy ti laktok ott, de az ő lakásában..
2013. dec. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
66%
Kérheti elvileg. De ha bemegy a lakásba, amikor nem vagytok otthon, akkor magánlaksértést követ el.
2013. dec. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
82%
Ne adj neki kulcsot. Egyeztetett időpontban menjen, ha akkor beengeded, az teljesen rendben van.
2013. dec. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem jogosan követeli a kulcsot ez így szokott menni.
2013. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
Engem az a mondata zavar, hogy bàrmikor szét nézhet. Nem hiszem, hogy neki joga van bejàrkàlni, ha nincs otthon senki. El hiszem, hogy az õ lakàsa, de az én értékeim vannak bent! Dolgozok, fizetek. Innentõl mi köze hozzà? Ha eltûnik valmi, ki fizeti ki nekem? Nem lehet lezàrt, alàírt borítékban oda adni?
2013. dec. 2. 08:24
 6/54 anonim ***** válasza:
82%
Hát általában nem szokták zaklatni az albérlőket ez csak egy szokás a biztonság kedvéért hogy ha mégis történik valami akkor be tudjon menni. Mikor én béreltem lakást akkor is volt kulcsa a főbérlőnek és semmi gond nem volt. Persze embere válogatja nem ismerem a ti főbérlőtölet.
2013. dec. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
65%
Nem szokás zárat csereltetni mas lakasaban. Teljes joggal kérheti a kulcsot. Joga van szétnézni is, igaz, azt csak akkor amikor te is jelen vagy. Ha nem tetszik, keress masik albérletet, de ne lepodj meg, ha ugyanez tortenik ott is, ha zárat cserélsz.
2013. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
95%
Nem nézhet bármikor szét csak úgy. Most te használod a lakást, nem mehet be az engedélyed nélkül, hiába az ő tulajdona. Ha valami történik, akkor meg szól neked, és bementek együtt.
2013. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim válasza:
76%
Nekem van bérbe adva lakásom és üzlethelyiségem is, mindkettőhöz van kulcsom. Nem ara használom, hogy a bérlők távollétében átkutassam a bérleményt és meglopjam Őket.Viszont amikor hosszabb időre elutaznak, szólnak "figyeljek a lakásra" Az elmúlt héten kifejezetten hasznosnak bizonyult a bérbe adott üzlethelyiség nálam lévő kulcsa. Kirabolták az üzletet és az alkalmazottat bezárták, a rendőrök a nálam lévő kulccsal szabadították ki az alkalmazottat. Ilyen vonzata is van a tulajnál lévő kulcsnak, ha nem bízunk meg a tulajban - nem szabad bérbe venni a bérleményét. Egy bérbe adás illetve bérbe vétel, bizonyos szinten kölcsönös bizalom kérdése is.
2013. dec. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
72%

millió fórumon rágott csont!

[link]


a bérlők és a bérbeadó tulajdonosok közötti nézetkülönbség, összehasonlíthatatlan.

Talán, egy ingatlan bérlés és bérbeadás szakra specializálódott szakjogász, tudna neked helyes, jogilag alátámasztott, véleményt, tanácsot adni.

2013. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!