Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aláírnál egy éves határozott...

Aláírnál egy éves határozott idejű szerződést lakás bérlésnél? Nem egy oldalú ez a szerződés?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem muszáj volt aláírni.

Mondjuk nálunk van olyan feltétel, hogy ha elmész, és találsz magad helyett azonnal mást, hogy ne maradjon ki hónap, akkor még a kauciót is visszaadja. Vagy ha a tulaj nem biztosítja a megfelelő lakókörnyezetet.

2013. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most is olyan van, évente újrakötjük, hátha volt valami változás.
2013. dec. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én azért tartok tőlem,mert ha kiköltözöm mondjuk fél év után,mert nem tetszik a környék,vagy új munka akkor meg fizethetem úgy a fennmaradó hónapokat h nem is lakom ott.De akkor ezek szerint ha jó fej a tulaj tudunk tenni ilyen kis egyességet,neked ez benne volt a szerződésben?
2013. dec. 2. 17:10
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Ezekkel a szerződésekkel mindenki kitörölheti!

1. Hogy hiteles legyen ügyvéddel, vagy közjegyzővel kell hitelesíteni.

2. Biztos, hogy nem adózik utánad, szóval elég érdekes lenne, hogy a kis adócsaló fecnijét a rendőrségen lobogtatja, hogy neki ez, meg az jár...

2013. dec. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

+ volt, hogy én is aláírtam (magam miatt) a szerződést, mert nem akartam félévente költözni és ezt valamiféle ígéretként fogtam fel, hogy a bérbeadó se gondolja meg magát, hogy hirtelen nagy szüksége van a lakására.

(a pénzt kézbe kérte, nem szabadott neki utalni, hogy még nyoma se legyen)

Aztán a 12 éves gyerekével zsarolt minket, hogy hát "szegény gyerek" hova menjenek.

(Elvált nő, gyerekkel az aktuális férfihoz költözött, a bérleti díjból fizette a törlesztőt, mi meg rendbe tartottuk a lakását, fizettük a közös költséget, meg mindent, mint a katonatiszt)

Amikor a faszi kirakta őket (a saját lakásából) egyből jöttek vissza, mi meg (megértő hülyék) mehettünk a francba 8 hónap után.

2013. dec. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A határozott időre szóló bérleti szerződés nem egyoldalú, ugyanis a törvény szerint sem a bérlő, sem a bérbeadó nem mondhatja fel, hanem a kikötött időtartam végén megszűnik.


Bármelyik fél súlyos szerződésszegése (pl. nemfizetés, vagy a bérbeadó nem tartja lakható állapotban a lakást) alapot teremthet a másik félnek a rendkívüli felmondásra, azonban ilyen ok hiányában egyoldalúan felmondani nem lehet. Ha a szerződés tartalmazza az indok nélküli felmondás lehetőségét, akkor az már nem is határozott idejű.


A határozott idejű szerződés csak akkor előnyös a bérlőnek, ha százszázalékig megfelelő a lakás, és szintén teljesen biztos, hogy csak arra az időre kívánja bérbe venni a lakást. Más esetekben a határozott idejű szerződés hátrányos a bérlőre nézve, mert ha kiderülnek apró stiklik a lakással kapcsolatban, nem fog tudni eljönni, illetve a szerződés lejártával mindenképpen költöznie kell, még ha maradna is.


Miért kötnek mostanában előszeretettel határozott idejű szerződést a tulajdonosok?


- mert biztosítani akarják, hogy nem lép le a bérlő néhány hónap után. Az is lehet, hogy korábban menekültek tőle a bérlők. Ahol a tulajdonos ragaszkodik a határozott idejű szerződéshez, ott a bérlő gyanakodjon, hogy a lakással esetleg nincs minden rendben.


- mert azt hallották, hogy akkor könnyebb kitenni a bérlőt. Ebből annyi igaz, hogy a határozott idejű szerződést nem kell a tulajdonosnak felmondania, hanem anélkül is magától megszűnik, tehát egy darab papír megírását spórolja meg a jogászprofesszor tulajdonos. Egyébiránt ugyanaz a menete a lakás visszaadásának, és határozott idejű szerződés esetén sem léphet fel önhatalommal a tulajdonos a lakás kiürítése érdekében. Nem árt, ha a bérlő gyanakszik: a határozott idejű szerződéshez ragaszkodó tulajdonos esetleg a tevékenységéhez szükséges legfontosabb jogi ismereteknek sincs birtokában, és hallomásból ismert (jogellenes) módszerekkel akar majd eljárni a bérlővel szemben vélt vagy valós jogai érvényesítésére.

2013. dec. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mi szerződésünk is egy évre szól, de benne van, hogy komolyabb indok nélkül is felmondhatunk egymásnak bármikor 30 napos felmondási idővel. Ez nekünk is jó, mert lakhatási támogatást kapunk, amihez kellett a határozott idejű szerződés, még is mehetünk ha úgy alakul és a tulajnak is jó, mert ő szeretné eladni a lakást és ha a vevő be akar költözni, akkor csak 30 napot kell kívárnia, amíg mi lelépünk. Mi fiatalok vagyunk, nem innen akarjuk itt leélni az életünket és ez így nekünk tökéletesen megfelelt. Ő ráírta nekünk a határozott időt, ennyivel kedvezett és mindig szól, ha potenciális vevő jön. Mi annyira simultunk hozzá, hogy ha úgy alakul, akkor hajlandóak vagyunk menni, csak szóljon időben, hogy találjunk másik lakást.
2013. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" Ahol a tulajdonos ragaszkodik a határozott idejű szerződéshez, ott a bérlő gyanakodjon, hogy a lakással esetleg nincs minden rendben."


Ez hülyeség. Minden normális tulaj kér kauciót ÉS többnyire biztosítékot arra, hogy nem lepsz le két hónap után hogy aztán újra kereshessen bérlőt. Nálunk pl ez eddig mindkét albérletnel ahol eddig laktunk úgy nézett ki, hogyha egy éven belül elmegyünk akkor bukjuk a kauciót. Abszolút érthető ha nem akarnak átjáró házat hanem hosszú távú bérlőt!!


Ismétlem, albérlo vagyok és teljesen rendben találom ezt a gyakorlatot. Természetesen ha tulajdonos lennék, akkor én is elvárnám ugyanezt.


Pl a mi tulajdonos házaspárunk napokig lelkiismeretesen takarított miután az előző lakó elment, mielőtt mi ide jöttünk. Azért hagy legyen már neki biztosíték, hogy nem kell ugyanezt megcsinálni havonta nekik!! (ok, amúgy sem kötelező takarítani nekik, de ők valahogy még azok a régimódi, tisztességes, becsületes emberek és amilyen rém történeteket olvasok itt néha nagyon is örülök, hogy ilyen rendes tulajt fogtam ki!!)

2013. dec. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első albérletünknél határozatlan kötöttünk de előre mondtuk, hogy legalább 1 de akár 2 évben gondolkodnánk alsó hangon, a tulaj örült az aláíráskor aztán 3 hónap múlva szólt, hogy szeretne visszajönni, mert nem vált be az összeköltözése így most ő is albérletben él, és inkább a saját lakásába jönne vissza. Volt egy hónapunk elcuccolni és lakást keresni karácsony előtt. A mostanit 1 év határozottra vettük ki. Gondok vannak így frissiben (most volt félig meddig felújítva), de megszokható és csak 1 havi kaució volt szóval féllábon is. Aztán ha megszokjuk maradunk ha nem akkor van egy szűk évünk másikat keresni.
2014. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!