Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit jelent az, hogy 2 havi...

Mit jelent az, hogy 2 havi kauciót kér?

Figyelt kérdés

2013. dec. 2. 19:37
1 2
 1/15 anonim válasza:
58%
Ha momdjuk 30ezer ft-er kiveszel egy lakast,akkor ki kell fizetned az elso havi 30ezret,plusz 2x30ezret.Ez a 60ezer a kaukcio.Esetleg ha leeled a lakast vagy adossagot halmozol fel,akkor nem kapod vissza.De ha minden rendben megy,akkor visszakapod ha elkoltozol.
2013. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 II.Dartheon válasza:
100%

szerintem annyit ,hogy van mondjuk havonta 50ezer Ft lakbér, amit a lakást kiadónak kell fizetned..

A kaució annyit jelent hogy előre x havi lakbért le kell raknod az asztalra, amit visszakapsz elvileg mikor kiköltözöl, és nincs semmi probléma utánatok a lakásban.


TEhát a 2 havi kaució annyit jelent szerintem h 2 havi lakébért előre oda kell adni a gyereknek aki kiadja.

Lehet nincs igaza, javítsatok ki ha tévedek.


Köszi!

2013. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Mentek a zöld kezek.
2013. dec. 2. 19:49
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Első: olyan nincs, hogy "kaukció", csak kaució van.


Amúgy ez egy biztosíték a bérbeadónak, magánál tartja: ha nem fizetnél, vagy megrongálnál valamit, akkor ez a fedezete annak. Ha nincs semmi gond, akkor ezt majd visszakapod, ha megszűnik a bérleti jogviszony.

2013. dec. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amúgy, talán kicsit egyszerűbb megérteni a dolgot, ha a magyar nevét mondom: óvadék.
2013. dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Én elárulom, hogy mi az!

Általában egy 2 szobás lakást 50 ezer Ft körül adnak ki, nos 2 havi kaució + az aktuális lakbér együtt 150.000 Ft

ezt SOHA nem látod viszont.

Lesz majd "festeni kell" azt nem látod, h kifestett -e vagy azért kell a festés, h eladja utána a lakást...

Aztán a "kiköltözésed után érkezett csekkek" igaz, hogy már a beköltözésed után 2 héttel fizetheted a csekkeket (nem a te fogyasztásod után) legtöbbször természetesen átalányt, a túlfizetésedet szintén SOHA nem látod viszont.

"új mosógép, mikró, porszívó, vasaló kell, mert a régit TE rontottad el, vízórát kell cserélni, de te laksz itt, ezért szintén TE fizeted, de semmi gond levonjuk majd a kaucióból...

8 év albérlet után tapasztalat, kb 10 lakás után:(((((

2013. dec. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezek.
2013. dec. 3. 12:11
 8/15 kiad-lak ***** válasza:

Pontosabban a havi bérleti díjnak megfelelő összeg x-szerese. Átlag 2x, de létezik 1x, vagy kaució nélkül is akár.

Hivatalosan csak az okozott károk fedezete és semmi másra nem használható fel. Pl. nem rezsi előleg.

Ha nem fizetsz időben bármit, akkor szerződést szegtél.


Egyik oldal, hogy bolond aki kaució nélkül ad ki

Másik oldala az éremnek, hogy nagyon sok alulművelt tisztességtelen bérbeadó van, aki egyszerűen benyeli a végén a kauciódat.

Ez a magyar módi. Sok a probléma a bérbeadás körül. Tőlünk nyugatra ez is simán tud működni.

2013. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom a kedves 6-os hol/milyen körülmények között lakott eddig, én 2 lakást adok ki 10+ éve Budapesten, mindig visszaadtam a kauciót. De béreltem is lakást ott is visszakaptam + az ismerősi körömben is mindenki. Nem vitatom, hogy létezik a jelenség, mert én is ebben az országban élek, de azt állítani, hogy SOHA nem kapod vissza, minimum dőreség. Esetleg azon is el lehet gondolkodni 10-0 után, hogy a bérlőben van a hiba.
2013. dec. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

#9 tipikus magyar hozzáállás: ha sorozatos jogsérelem ér, akkor bizonyára benned van a hiba.


Különben is, mindenki annyit ér, amennyije van, ugye? Nem is ember az, akinek nincs tulajdona! Ha nem ember, akkor igaza sem lehet!


Szánalmas egy ország.

2013. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!