Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben élők, mit jelent...

Albérletben élők, mit jelent az hogy a bérbeadó 2 havi kauciót és 1 havi bérleti díjat kér?

Figyelt kérdés

A kaució nem a bérleti díj összege amit előre elkérnek ?

Ha igen miért kéri külön?


2012. nov. 25. 10:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha tönkreteszel/nem fizetsz be valamit vagy fizetés nélkül meglépsz, akkor lesz a megjavíttatására fedezet.
2012. nov. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
a kaució az arra van, ha le akarnál lépni fizetés nélkül, illetve vmit tönkreteszel a lakásban. 2 havi kaució 2 havi bérleti díj, tehát ha mondjuk 30ezer a bérleti díj, akkor 90ezret kell leraknod az első hónapban. ha elköltözöl, és semmit nem tettél tönkre, és fizettél mindent rendesen, akkor 60ezret visszakapsz.
2012. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy előttem is írták. Annyit tennék még hozzá, hogy ha el akarsz költözni, akkor vagy visszakapod azt a 2 havi lakbért vagy lelakhatod azt a 2 hónapot "ingyen".
2012. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
A kaució részben a berendezések tönkretétele, másrészt az esetlegesen ki nem egyelített közüzemi számlák fedezetére szolgál. Ha minden rendben van, akkor elköltözéskor egyösszegben visszakapod.
2012. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor tulajdonképpen ez 3 havi kaució.

Az zavart meg hogy a hirdetésben úgy van írva hogy 2 havi kaució +1 havi lakbér, azért kérdeztem hogy az ugyanaz e,meg hogy miért írja külön.

Köszi a válaszokat !

2012. nov. 25. 12:12
 6/23 anonim ***** válasza:
még mindig nem érted. nem 3 havi kaució. 2 havi kaució és 1 havi lakbér. teljesen jól van írva. ha három havi kauciót kérne, (tegyük fel h 30ezer a lakbér) akkor le kéne adnod 90ezer kauciót, és 30 ezer lakbért.
2012. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
de akkor minek kér lakbért külön? ezt kérdeztem, hogy a kaució nem a lakbér x-szeres összege?
2012. nov. 25. 16:54
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

Mi az hogy minek kér lakbért külön? Azért,mert mivel ott laksz,lakbért kell fizetned ezért az első hónapra elkéri... Képzeld a következő hónapban is el fogja kérni!

A kauciót meg már többen leírták előttem,hogy mire van.. Attól hogy az ÖSSZEGE egyenlő a bérleti díj kétszeresével az még kaució. A lakbér meg lakbér.

2012. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem kell flegmázni mindent tudó kisasszony, ezt kérdeztem, mivel eddig nem kértek előre lakbért képzeld, csak kauciót, na bumm.
2012. nov. 25. 18:08
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
nem flegmázott, csak próbálta elmagyarázni, mert úgy tűnik h sokadjára sem érted :D
2012. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!