Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Igényelhetek önkormányzati...

Igényelhetek önkormányzati lakást más városban?

Figyelt kérdés

Budapestre szeretnék felköltözni, hogy közelebb legyek a barátomhoz, meg a sulihoz, de az albérletet nem szívlelem, egyáltalán nem hallottam róla jókat ismerősöktől.

De hallottam, hogy lehet olyat, hogy az önkormányzattól is lehet igényelni lakást. Csak nem tudom, az hogy megy, egyáltalán vidékiként igényelhetek-e más városban önkormányzati lakást? De azt hallottam, hogy nem kérnek sokat érte.

(Barátomékhoz nem mehetek, mert panelban laknak, és már kicsit sokan lennénk, ha odamennék.)



2013. dec. 12. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés az önkormányzatok tulajdonában lévő lakás. ha megüresednek, akkor is pályázatot írnak ki rá. van, amelyik szociális alapú és van, amelyik piaci alapú bérlemény. Első sorban a saját kerületben élőket veszik előre. Bizonyos évi ott lakást, netán munkavégzést is figyelembe vesznek.

Egyedülállónak szinte 0 az esélye.

Keress csak jó albérletet magadnak.

2013. dec. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha fehér holló vagy ,,, esetleg a narancs köztársaság kiépítésében szóró-lapoztál ... Talán :P ... de inkább nem :O !
2013. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"közelebb legyek a barátomhoz, meg a sulihoz, de az albérletet nem szívlelem " Most értelmeztem :)))))))) Szóljál a szülőknek vegyenek egy panorámás ingatlant amit a szíved befogad ! De ha van politikai kapcsolatod esetleg a brüsszel-tel-avivi tengelyben vagy ,, még az országházra is ráláthatsz :))
2013. dec. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyetértek a dologgal, és tudom, hogy ez megy, de nem azért tettem fel a kérdést, hogy itt politizáljatok.


Egy önkormányzati ismerettséget sem lehet túl nehéz kiépíteni. De most tényleg az érdekel, hogy mégis hogyan lehet ilyen lakást kapni, hogyan kell pályázni, stb.


Egyedülálló vagyok, de zsúfolt lakásban élünk. 3 testvéremmel egy szobában, anyámmal. A többit nem is említem.


Amennyiben valóban politikai kapcsolat kell hozzá, vagy egyéni pályázat, azt hova kell beadni? Melyik kerületre, kinek, hova? Hogyan?

2013. dec. 12. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezeket a dolgokat az adott kerület önkormányzatánál kérdezzed meg akár e-mailben is.

Írjál nekik egy érdeklődő levelet, melyben be is mutatkozol, leírod hogy mért szeretnél pont abba a kerületbe költözni, stb... (de ne azt írd, "hogy közelebb legyek a barátomhoz")

Mindegyik kerületben máshogy mennek a dolgok, másmilyen nyomtatványokat kell kitölteni és másmilyen papírokat kell bemutatni.

De az esély az szinte egyenlő a nullával, hogy kapsz is lakást.

2013. dec. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bea~ válasza:
Sajnos nemhogy más városban,de másik kerületben sem.Az egyik feltétel,hogy x évig kerületi lakóinak kell lenned.
2015. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!