Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadnám a lakásomat albérletbe...

Kiadnám a lakásomat albérletbe, de melyik jelentkezőnek?

Figyelt kérdés
Meghirdettem a lakást és egymás után hívnak az érdeklődők, mind megnézné, mind kivenné. Hogyan döntsem el, hogy melyiknek adjam? Egyszerre hívjam oda őket vagy külön, egymás után? Addig várjon az első, míg az utolsóval is beszélek? Hogyan jó ezt lerendezni?

2013. dec. 21. 16:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Egy vagy két napra hívd őket, de ne egyszerre. Akikkel beszéltél, mondd hogy két napon belül visszajelzel. Miután mindenki látta, gondold végig, kinek adnád ki legszívesebben és neki.
2013. dec. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkinek külön adj időpontot. A végén azt válaszd aki a legjobban szimpatikus.
2013. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Szimpátia és megérzések alapján add ki. Nem hajt a tatár, hagy nézze meg mindenki. Külön menjenek oda, próbálj kicsit ismerkedni velük, aztán ha mindenki megnézte választhatsz közülük. Ha egyik sem volt túlzottan bizalomgerjesztő alak, akkor keresgélhetsz tovább.
2013. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

KIZÁRÓLAG olyannak add ki, akiről informálódhatsz az előző főbérlőjénél!!!


Nem mindegy, hogy miért állt tovább onnan.

Lelakta, nem fizetett, hátrahagyta a számlákat, stb...

2013. dec. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 kiad-lak ***** válasza:

A dolognak két oldala van.

1 kinek adod ki:

kell szimpátia, megérzés, referencia, fizetőképesség...

2 hogyan adod ki:

azaz milyen szerződéssel, ki tudod-e rakni a bérlődet?

ha itt hibázol akár 3 év is lehet mire visszaperled a lakást


Ha érdekel a hogyan, hívj!

2013. dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Előnyt élvező bérlők bérlő:


- Aki/akik csendes, konszolidált életvitelt követnek és rendelkeznek munkahellyel sőt igazolják is nemcsak szóban! Nem zavarják életmódjukkal a közösséget .

- Nem gyerekekből és segélyekből élnek.

Ha még bérátutalásos bankszámlával. NAV-os papírral igazolják !!

A lakásban kutya és cica egyébb, állat nem kívánatos.

Kábeles telefon nem lehetséges , esetleg megfelelő kaució "letét 1000 euró" esetén !

Szerződés kötés csak Jegyzőnél :kilakoltatással , és aki fizeti is a kalandot " 40 ezer :) " mert csak hosszú távra adod ki!

Most rengeteg a bérlő !!!! Kevés a kiadó lakás azt válaszd aki többet fizet, és kevesebb a létszám !!! Ez üzlet !

2013. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

"KIZÁRÓLAG olyannak add ki, akiről informálódhatsz az előző főbérlőjénél!!! "


Aha, szóval aki első albérletébe költözne össze a párjával, hogy ne a szülőknél lakjanak az eleve kizárt nálad. Köszi. :)


Amúgy meg téged nem lenne nehéz átverni. Honnan a fenéből tudod, hogy ki az aki az előző főbérlőjük volt? Mutatnak neked papírokat róla meg lehazudják a csillagokat az égről az ál-főbérlő cinkostárssal és akkor te megbízol bennük? :D

2013. dec. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Én azt mondom válogass nyugodtan, nem azon a pár napon múlik. Te vagy előnyösebb helyzetben. Ha átlagos, piaci áron adod akkor bőven lesz rá jelentkező, feltéve hogy nem a világvégén van. Úgyhogy ne félj attól, hogy nem lesz kinek kiadni ha nem cselekszel gyorsan.

Nézd meg jól kinek adod ki. Szerződésekkel bevédheted magad, csak hát ugye elsősorban az a cél, hogy a szerződésre ténylegesen ne is legyen szükség. Mármint persze kell, hogy legyen, de azon kívül, hogy van, ne kelljen rá hivatkozni soha, mert ott már gond van...

2013. dec. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

02:30-as

nagyarcú albérlőktől kell óvakodni, akik azt hiszik, hogy az albérlet, az szociális alapon működik!!!

Először lealkudják az árat, azután meg itt írogatnak, hogy hogyan kell feljelenteni a főbérlőt.


Az ilyen mentalitással nálam nem rúgnál labdába.

2013. dec. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

" Az ilyen mentalitással nálam nem rúgnál labdába"


Ezt szerintem nem nekem szántad mert én semmi rosszat nem írtam.

Amúgy ha nekem nem adnád ki az nem különösebben érdekel, van hol lakom, köszi.

Tudom, hogy nálam, akivel semmi gond nincs, sokkal előnyösebb egy elsőre jól szitualt roma család, akiket aztán alig tudsz kirakni és leamortizalják a lakásod. :-P


Az a baj, hogy az emberek sokszor nagyon rosszul mérik fel a másik embert. Ez itt és most is kiderült. Aki jól hazudik, annak hiszel. Aki igazat beszél, de nem pont a te szád íze szerint formálja a szavakat azt elkönyveled büdös csalónak. Erre nagyon érdemes figyelni, kedves kérdező. És persze a jó szerződés az alap. De az hiába van ha már tönkre tették a lakásod és rezsi tartozást csináltak, úgyse tudod a senkiháziakon behajtani, a kaució sajnos csak egy részét fedezi. De a jó szerződéssel legalább ki tudod rakni őket és kezdheted elölről a bérlő keresést.

2013. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!