Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadnám a lakásomat albérletbe...

Kiadnám a lakásomat albérletbe, de melyik jelentkezőnek?

Figyelt kérdés
Meghirdettem a lakást és egymás után hívnak az érdeklődők, mind megnézné, mind kivenné. Hogyan döntsem el, hogy melyiknek adjam? Egyszerre hívjam oda őket vagy külön, egymás után? Addig várjon az első, míg az utolsóval is beszélek? Hogyan jó ezt lerendezni?

2013. dec. 21. 16:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Ha nincsen szerződés , még gyorsabb kirakni őket ! :P
2013. dec. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
47%
Ha nincs megfelelő szerződés akkor évek kérdése a kirakás. Ilyet inkább ne tanácsoljon senki.
2013. dec. 27. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Miért ? Zsebszerződés a nettről , vagy menő ügyvéd mit firkál ??? Na akkor valóban évek a biróságon! :DD Ha nem tudják igazolni a tartózkodásuk jogcímét LAKÁSFOGLALÓK !
2013. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

" a nem tudják igazolni a tartózkodásuk jogcímét LAKÁSFOGLALÓK !"


Ennek azért nézz utána, mert max önbíráskodással fog menni akkor is és azzal nem biztos, hogy te jársz jól. Jobb lesz az szerződéssel hidd el. Csak az nem mindegy milyen az a szerződés.

2013. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%
Szerinted :) egy feljelentésnél nem kell igazolni a jogcímet, és nemcsak szóban ? Pestiesen szólva ha te vagy a lakásba bejelentve , vagy ne adj Isten akadályozzák a lakhatásodat , olyanok.... Azonnal ki rakják őket ha kell karhatalommal , és esetleg rá ér pereskedni az utcáról :) De ha van egy ügyvédi firkálmányuk kapaszkodónak , bizony ÉVEK !!
2013. dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%
Kedves 15, ennek nekirugaszkodnál még egyszer? Nem érthető.
2014. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
85%
Hagyjad előző, zagyvál összevissza és úgy gondolja a kigyúrt kopasz haverjaival többre megy, mint a jogállami kereteket betartva.
2014. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Nekem is egyből az jutott eszembe, amikor írtátok, hogy érdeklődjön az előző főbérlőnél, hogy honnan tudod, hogy igazi? És ha a cinkostársa? Nyilván, ha haraggal jöttek el, úgysem adja meg referenciának. Falun jobb, ahol mindenki mindenkit ismer, anyósom házát is ki akarták venni, egyből le tudta informálni, hogy házról házra jár, és sehol sem fizet.

Egyébként nekem is az a véleményem, hogy jó, jó, ha van szerződésed. De mire a bíróságon érvényesíted a jogaidat, évekbe telhet. Ha meg gyerekkel veszik ki az ingatlant, még a rendőr sem teszi ki. Sőt téged fognak húzkodni, ha megteszed, mert kiskorút veszélyeztettél. Én csak olyannak adnám ki, ahol nincs gyerek.

Én is ilyen cipőben járok egyébként, hogy költözni kéne, eladni nem tudom. Én valószínű fizetem majd az albérletet, de a 3 szintes házamat nem adom ki. A tesóm pont úgy járt, hogy fél évébe telt, mire kirakta a bérlőket, és egy csomó tartozást hagytak hátra.

2014. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
# 16 Csak olyannal szerződj és csak jegyzőnél záradékokkal közokiratba , akinek pénze is van ! Az ügyvédeket került hosszadalmas a bíróság :))) Egyébkét a "jogállam" nem véd szerintem :)) Ha nincsen pénzük alkudoznak ócsóóóó legyen, mehet papír nélkül ! Ha van gyerek inkább hívhatod a gyámügyet a körülmények miatt . Szerinted hogyan igazolja az ott lakást ? Te vagy állandóra bejelentve a lakásba, a csekkeket te fizeted , most jöttél haza és nincsen lakhatásra megoldásod ha ki akarnak zárni . Csak szemtelen vendégek :))
2014. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
77%

A gyerekkel mi van? Semmivel több joga nincs a gyerekes bérlőnek! Ez ugyanolyan tévhit minthogy a lakásba bejelentés bármit is jelentene! Azon kívül persze, hogy az ott lakóknak kötelesség bejelenteni magukat és orvos illetve suli ügyben lényeges, hogy be legyen jelentve a címe.

Ezt megakadályozni nem szabad és semmi hátránnyal nem jár a tulajdonosnak.

2014. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!