Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Objektív vélemény kellene:...

Objektív vélemény kellene: jól gondolom-e, hogy ez így nem annyira van jól?

Figyelt kérdés

Csak 2 hónapja költöztem új albérletbe, egy családi ház emeleti szintjére (külön bejárattal).

A tulaj a nővérem nagyon közeli barátnője (legyen Anikó), papírt nem írtunk semmiről. A földszinten Anikó két 60 körüli nagynénje lakik, az emeleti lakás Anikó tulajdona.

A fűtés (ígéret ellenére) nem lett leválasztva, a hőmérséklet csak a földszinten állítható, én max. teljesen zárhatom a radiátort, ha melegem van (fázás esetén nincs megoldás).

Ami zavar, hogy nálam 4 radiátor van, lent 3. Valami mérőkütyük is vannak a radiátoron, de a lényeg egyszerűbb: kijön a számla, én fizetem a 4/7-ét, lent a 3/7-ét, mivel nálam 4 db radiátor van (!). Nem számít, hogy a tetőtér miatt kisebb teret fűtök, az sem, hogy keveset vagyok itthon, jóformán egyáltalán nem főzök, ők meg egész nap - radiátor darabszámra megy az elosztás. Ez így OK?

A másik, hogy mindent, amit leolvasok (villany, gáz, víz), a nagynénikkel kell közölnöm. Miért? Nem ők a tulajok. Miért nem Anikónak? Aztán ő majd egyeztet velük.

Más: ha valami meghibásodik vagy nem jó, ötleteket ad, hogy oldjam meg és vonjam le a bérleti díjból. Igaz, innen 60 km-re él, de az nem a világvége. Szerintem nem ötletek kellenének, hanem megoldás.

És végül, most írt, hogy ezután máshová utaljam a pénzt, és egy számomra ismeretlen férfinevet adott meg, nem tudom, ki az. Ez nem tetszik sehogysem.

Amúgy nem rossz szándékú, csak ez az első kiadott lakása, van 4 gyereke, a férjére nem számíthat, stb., mindent megértek, csak mégis furán kezdem érezni magam.

Arra vagyok kíváncsi, vajon hisztis vagyok, vagy jól látom ezeket?


2014. jan. 3. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szerződés, és írásos megállapodás arról, hova kell utalnod a lakbért, akkor vita esetén nehéz lesz bármit bizonyítanod. Saját érdekedben köss szerződést.


A fűtést fogyasztás (költségosztók) és nem radiátor darabszám alapján kellene elszámolni, ez igaz.


A javításokat a bérbeadó egyetértésével magad megcsinálhatod vagy szakemberrel elvégeztetheted, és a költséget levonhatod a lakbérből. Jobban jársz, mintha odarángatnád a tulajdonost minden apró hiba miatt.

2014. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A jó hír: csak kicsit vagy hisztis.:)

A rossz hír: a nővéred barátnője nem nagyon okos.

A többivel kapcsolatban: a fűtés leválasztása meglehetősen drága mulatság. Ha fázol, szerintem a nénik hajlandóak feljebb csavarni a fűtést. Amúgy valószínűleg tényleg többet fizetsz, ha ez a bérleti díj mértékén nem kompenzálódik (értsd: kevesebbet fizetsz, mintha egy vadidegennek adta volna ki), akkor érdemes lenne beszélnetek róla.

Mérőolvasás: tekintsd úgy, hogy a nénik Anikó megbízottjai, nyilván ők diktálják be a szolgáltatónak az aktuális állást. Szerintem ezzel terhet vesznek le a válladról.

Meghibásodás: a hozzáállása megint csak neked kedvez. Ő 60 km-re tőled (ami azért oda-vissza már 120, ne feledd) nehezebben tudja megszervezni bárminek a javíttatását -alkalmasint neked is megfelelő időpontban!!-, mint Te. Ráadásul levonhatod a bérleti díjból, ami azért nem mindenhol ilyen egyértelmű.

Az, hogy a bérleti díjat hova utaltatja, a magánügye. Neked annyi a dolgod, hogy a közlemény rovatba beírd, amit kell és megőrizd a bizonylatot. Ezzel védve vagy.

Sajnálom, ha nem a várakozásodnak megfelelő választ adtam, de így gondolom.

2014. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fűtéssel én sem lennék megbékélve így, de minden más szerintem csak részlet kérdés.

Nekem bérlőként aztán tökre mindegy kinek és hova utalom a pénzt, megőrzöm az utalási bizonylatot és pont.

Nekem bérlőként az is tökre mindegy, hogy kinek diktálom be az órákat, be legyen és ennek megfelelően fizessek, nekem csak is ez számít.

A mi főbérlőnk 100 km-re lakik, ami igen, oda-vissza már 200. Volt már zárcserétől kezdve csőtörésig mindenünk, ha folyton rá várnánk a javíttatással, akkor szerencsétlen alattunk lakó néni már patakokban úszna. Mi hívtunk szerelőt mindenhez, közben beszéltünk a főbérlővel, egyeztettünk, hogy mennyibe fog kerülni, kér-e számlát, stb. Szerintem ez így sokkal egyszerűbb és igazán nem nagy durranás kihívni egy szerelőt. A tulajnak 100 km-ről bonyolultabb lenne mindent elintézni és amíg úgy lehet hetekig nem tudtuk volna használni a fürdőszobánkat, úgy most egy nap alatt el lett intézve.

2014. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a fűtésről csak annyit tudok mondani, hogy nálunk 1,5 szoba van. Mindegyikbe 1-1 konvektor. A nagyszobában természetesen ketten lakunk. A rezsik 1/3-d részben lennének elosztva ..(lennének..ugyanis a harmadik lakó keveset van fent, kitalálta h ő kiszámolja napkra a vizet meg villanyt..egye fene bele mentem). A fűtést pedig azokon a napokon mikor fent van pofátlanul nyomatja bele. Mivel 2 konvektorról megy a fűtés eleve nem fogok 3-ad részt fizetni, hanem felesbe (hiszen mi ugymond 2en osztozunk a szoba melegén), ha már így alakult akkor én is így számolom! Annyi a szerencsénk, hogy nálunk nagyjából fel lehet írni, hogy mennyi köbméter gáz fogy el amikor itt van és amikor nincs. Minden nap felírom az óra állást (elhihetitek h lenne jobb dolgom), és így mikor fizetni kell az arcába tudom nyomni ezt a fajta 'bizonyítékot'.
2014. jan. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!