Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kérhetem, hogy csak 1 ember...

Kérhetem, hogy csak 1 ember jöjjön?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Albérletben élek, és amikor jönnek havonta a pénzért 3-an állandóan ide jönnek! a tulaj annak az élettársa és annak az anyja!

Megkértem most őket szépen, h ha lehet, csak 1 ember jöjjön ide (ha már őskorban laknak és Pest másik végéből ide bkv.znak a cipőt nem veszik le szétjárják a lakást) akkor legalább 1 ember jöjjön. Minden 3 ember, h átvegyék a pénzt?

Pontosan ezt írta vissza: Bocs de nem határozhatjátok meg hányan mehetünk.

Nincs valami törtvény vagy valami, h mégis csak 1 ember jöhessen ide? Pl csak a tulaj? sem a párjának sem a párja anyának nincs köze a lakáshoz.

Köszi a válaszokat!


2014. jan. 5. 20:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Pfff Ők diktálnak sajnos. Elképzelhető, hogy bizalmatlanok egymással szemben és biztosra mennek, hogy valóban annyit adsz-e annak e valakinek. A többi ezt ellenőrzi, mert lehet, mire hazaér, már fele nincs meg, ezért bizalmatlanok. A cipőt meg le kell vetetni velük és kész.

Ha ezen felakad, nem várnám meg, hogy mi lesz később, koccolnék.

2014. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Vidd te a pénzt a tulajnak.
2014. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

ezek őskorban élnek mert a tulaj párjának az anya diktál, most már havonta ellenőrizni akarják a lakást (eddig a fél év alatt ez nem jutott eszükben) tulaj és annak a párjának sincs hangja.

Meg miért nem szabhatnám meg, h hányan jönnek ide? én lakom itt jelenleg én úgy tudom...

2014. jan. 5. 20:40
 4/24 anonim ***** válasza:
Bizony megszabhatod. Nem a csávóka feleségétől és nem is az anyjától bérlet. Ezt írd le neki. Amúgy meg ha nem akarnak kötélnek állni, akkor a cipőt vetessed le velük, ezt tuti megteheted.
2014. jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Legközelebb cigánytól nem bérelsz lakást!

:D

2014. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
nem cigányok ;)
2014. jan. 5. 21:24
 7/24 anonim ***** válasza:

Nincs olyan törvény, hogy hányan mehetnek átvenni a pénzt. És hogy a tulajdonos a saját lakásába kit visz magával, azt főleg nem szabhatod meg.

De megkérheted őket, hogy a cipőt vegyék le, vagy esetleg mutass rá rögtön, amikor belépnek, hogy "kérem, oda tegyék a cipőjüket". Egy kis emberi szó, és máris szebb a világ.

2014. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

" És hogy a tulajdonos a saját lakásába kit visz magával, azt főleg nem szabhatod meg."


Nem egészen úgy a sajátja mint ahogy gondolod. Tevedesben élsz! Ugye Te sem gondoltad komolyan hogy akár egy egész foci csapat sáros lábbal végigmehet a lakáson?


Remélem zárat cseréltél kérdező, hogy legalább maguktól ne menjenek! Amúgy amint tudsz húzz el onnan. Rendes, barátságos tulajok is vannak, pl nálunk egyedül jön, és az ajtónál tovább nem nagyon jön, csak ha hívom de akkor is önként veszi le a cipőt.

2014. jan. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Sztem mondd meg nekik, h innentől kezdve utalni szeretnéd a pénzt.

A lakásba pedig nem mehet be az engedélyed nélkül!


Jó volna elkezdeni másik albérletet keresni, innen hamarosan úgy is menni fogsz... :-/

2014. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A lakbér megfizetéséért nem kell belépniük a lakásba, a készpénzt az ajtó előtt is át lehet adni. Átutalást gondolom nem szeretnének, mert adót azt nem fizetnek a csórikáim. Egyébiránt a szerződésben meghatározott időközönként, de évente legalább egyszer jogosult a bérbeadó (és nem a pereputtya) a lakás állapotát veled egyeztetett időpontban, a jelenlétedben ellenőrizni, a szükségtelen zavarásod nélkül. Anyóssal súlyosbított szemlebizottság havonta sáros csizmában, ez bőven szükségtelen zavarás, ezt nem kell tűrnöd.
2014. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!